Steam'e Türkçe Dil Desteği Geliyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Cloakengaged

Dekan
Katılım
11 Ara 2008
Mesajlar
5,104
Puanları
63


Valve Software'in dijital oyun satış platformuna Türkçe desteği resmi olarak nihayet geliyor. Henüz beta aşamasında olan Türkçe desteği, siz oyuncuların katkılarıyla yakında hatasız olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Şimdi betaya nasıl katılacağınızı Türkçe desteğini geliştiren gönüllü arkadaşlarımızın yayımladığı basın bülteni ile sizlere anlatalım:


Bugün büyük bir gün. İki yıl süren çabalarımızın sonucuna bir adım daha yaklaştık. Steam beta güncellemesiyle birlikte Steam Türkçe oluyor. Bu tarihi olaya şahitlik etmek için Steam'in Steam menüsünden Settings'e tıklayın. Ardından açılan pencerede Beta Participation kısmında Change butonuna tıklayın. Karşınıza gelen ekranda seçim menüsünden Beta Update'i seçin ve Steam'in yeniden başlamasını bekleyin. Yeniden başlama işlemi gerçekleştiğinde yine Steam menüsünden Settings'i seçin ve Interface sekmesine gidin. Dil seçimi menüsünden Türkçe (Turkish)'i seçin ve Steam'i Türkçe kullanmaya başlayın.

Karşılaştığınız her türlü hatayı hemen bu adresten paylaşın ve çevirinin gelişmesine katkıda bulunun. Destekleriniz için teşekkürler.

Bizler de TrGamer olarak bu gönüllü arkadaşları Türk oyunculuğuna yaptıkları katkıdan dolayı tebrik ediyoruz ve diğer hedefleri olan Valve Software'in oyunlarını Türkçeye çevirme konusunda da başarılar diliyoruz. Alien Swarm ve Team Fortress 2 için Türkçe desteği de yakında yayımlanacak bunu da not olarak belirteyim.

Kaynak : TrGamer
 

Demnesia

Profesör
Katılım
14 Mar 2009
Mesajlar
3,200
Puanları
0
Steam kullanmıyorum ama ülkemizdeki steam kullanacıları için çok iyi bir haber :)
 

rozabay

Dekan
Onursal Üye
Katılım
4 Nis 2009
Mesajlar
7,114
Puanları
48
Steam gerçekten mükemmel birş ey. Adamlar gerçek bir oyun platformu yaptılar. Steam in Türkçe olması çok harika olur. Umarım ileri ki yıllarda destek sistemi de Türkçe olur. Bu sayede bir sorun olduğu zaman destek talebinde çok rahat bulunabiliriz.
 
Üst
stat counter