Steam, Windows 7 kullananlar arttı diyor!

• Konuyu başlatan Shiftdelete.Net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
steam-windows-7-kullananlar-artti-diyor-sdn-01.jpg

Steam tarafından sunulan Ekim ayına ait kullanıcı istatistikleri şaşırttı. Windows 10 işletim sisteminin payının yükselmesi beklenirken yükselen Windows 7 oldu!

https://shiftdelete.net/steam-windows-7-kullananlar-artti-diyor

:: Steam’de Çinli kullanıcı sayısının birden artması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Nedeni çinden ve diğer doğu ülkelerinden büyük bir popülerite patlaması yaşadı Steam. Tam olarak ne olduğunu araştırmadım ama, neden popülerite kazandığını ama doğulular Windows 10'un içindeki arka kapılar ile izlenme fikrini pek benimsemiyorlar. Onun yerine doğu Windows 7 tercih ediyorlar. Misal Japonyada da benzer bir durum var diye biliyorum.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Windows 10 da son güncellemelerden sonra kullanıcı işlemlerinin bir kısmı şirket bünyesine kullanıcıdan izin alınmadan raporlanmaktadır. Bu en büyük sebep olabilir ancak windows 10 disk problemi de kullanıcıların windows 7 sistemine geçmesine neden olmuş olabilir. Mesela ben sadece ssd bir diske sahip olmadığım için windows 10 da çok rahatsız edici şekilde disk kullanım problemi yaşıyorum yakında bende değiştireceğim gibi.

Son mesajlar