Steam İade

Bu konuyu okuyanlar

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz Steam geçenlerde geri iade sistemini duyurdu. Ben de ekşide orada burada 14 gün değil de 6 aya kadar alınan oyunları Steam'in geri iadesini kabul ettiğini okudum. Son 6 ayda aldığım 9 oyunu denedim. 7 tanesi 6 ay içinde olmasına rağmen reddedildi. Büyük ihtimal geçen seneye ait alımlar olduğu için. (25 aralık civarı satın almıştım) Ama bu senenin başında, Ocak ayında aldığım Saints Row Ultimate Franchise Pack ve Sid Meier's Civilization V'in iade talepleri kabul edildi. Yani Steam bu sene aldığınız oyunların iadesini kabul ediyor. 14 gün sınırı henüz geçerli değil. Sanırım Yaz İndirimlerinden sonra geçerli olacak. Hatta bazı kullanıcılar 3-4 saat oynadıkları oyunları da iade ettiğini söylüyor. O zamana kadar eğer iade etmek istediğiniz oyun varsa şansınızı deneyin derim.

j3Aocut.png

auYJoK1.png

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Şuan Geçen sene aldığım ETS2 ve bu sene başında aldığım CS:GO için para iadesi talebinde bulunabiliyorum. Birde geçen ay aldığım Ets2 fantasy dlc si için. Deneme amaçlı fantasy dlc si için para iadesi istedim bakalım ne olucak.

Az önce Gta 4 içinde iade isteği gönderdim. Eğer kabul edilirse istediğim dlc yi beleşe getiricem :D

dreamhunter

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanki 2-3 saatten fazla oynamamak gerektiğini şart koşmuşlardı birde.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
[MENTION=385184]mic check[/MENTION] herhangi bir oyuna para iadesi talep edebiliyorsun zaten orada sorun yok. Ama geçen seneye aitse vermiyorlar :)
[MENTION=292223]dreamhunter[/MENTION] evet var ama bazıları 2 saatten fazla oynamalarına rağmen kabul edildiğini söylüyor.

İade şu şekil yapılıyor;

Yardım/ Steam Destek / Games, Software, etc. / search kısmından iade etmek istediğimiz oyunu arıyoruz / It's not what I expected / I'd like to request a refund for this/ daha sonra "Reason" kısmından sebebinizi belirtin. Başlamayacağım, Yanlışlıkla satın aldım, Beklediğim gibi değildi vs vs. Notes kısmına da Pls. yazıp Sumbitleyin. Bu kadar.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
GTA 4'ü iki saatten fazla oynamissin, kabul etmezler iade istegini.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
[MENTION=385184]mic check[/MENTION] 24 saat oynamışsın la :D Kabul edeceklerini sanmam pek ümitlenme.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Az önce mail geldi ve hem Ets Fantasy dlc'sini hemde Gta4'ün ücretini iade edemeyiz dediler. 2 saatten fazla oynadığım için kuralları aşıyormuşum. (İngiliççem bu kadar :mrgreen: )

Madem iade edemedik oynarız bizde :D

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Bende de euro track bundle ve orjinal var toplam 50 liraya mâl oldu fazladan 20 lira vermiştim oyuna 10 saat oynamışım ama the witcher 1-2 'yi iade edicem 2 yi 14 dakika oynamışım oda ana menüde takıldım sistem optimizasyon sorunu var.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
2 yıl önce alınanlar iade edilemez mi :mrgreen:

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Bu arada belirteyim Paket olarak satın aldığınız oyunları tek tek iade edemiyorsunuz. Ve Paketteki oyunların toplam oynama süreleri de 2 saati geçmemeli. Ben Far Cry Franchise almıştım, sadece FC3 oynadım diğerlerini iade edecektim ama Paket şeklinde iade alınıyor. Nasıl aldıysanız öyle özetle.

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Tamamdır the witcher 1-2 iade ettim ben önce euro track 2 sonrada bundle almıştım bundle içinde de vardı euro track 2 10 saat oynanmış euro track 2 yi geri aldılar çünkü bundle içinde vardı 20 ordan diğer oyunlardan da bi 6 lira falan 7 gün içerisinde iade edilecekmiş.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Şu iadeler hemen yataydı iyiydi :D İndirimler başladı aha lazım olacak.

gyzwwNw.png

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Geçen senedekileri alaydılar iyiydi :/

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
3 gün oldu hala ses seda yok. Eğer alacağım oyunun indirimi bitene kadar yetişmezse çok pis sövücem steamcim :)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Maalesef hocam sadece steam mağazasından alınan oyunlar iade edilebiliyor :)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
İade yatmış :D 3 günden sonra yattı.

vGeuqXz.png