Steam güncelleme sonrası tepki vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

REVENQUEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
21.03.2018 yani dün gece Steam gayet stabil çalışıyordu. Gece bi' update geldi updateyi yapmamla birlikte Steam'e giremiyorum. Hiçbir şekilde tepki vermiyor. Ek olarak şu yolları denedim:
  • Görev yöneticisi işlemi sonlandırıp çalıştırma,
  • Kullanıcı dilini değiştirip çalıştırma,
  • Uyumluluk sorunu,
  • Eski versiyonu yüklemeyi denedim (yeni versiyona otomatik güncelliyor),
  • Tamamen kaldırıp tekrar kurdum,
Ancak nafile.

Bir yerde şöyle bir şey buldum:
"Steam uygulamasını aşağıdaki komutla başlatmayı deneyiniz"
"LC_ALL=C steam "

Bu komut ile Steam'ı nasıl başlatacağımı bilmiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Merhaba,

Aynı problemi bende yaşamıştım bazen ufak hatalar oluyor, temel çözümler şöyle;

İlk olarak görev çubuğuna sağ tıklayarak görev yöneticisini açın ve üst taraftan işlemlere tıklayın ve ardından listeden “steam.exe” adlı exe dosyasını bulun ve sağ tıklayarak “işlemi sonlandır’a” tıklayın ve ardından masaüstünüzden veya Steam neredeyse Steam’e sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” deyin.Ana çözüm bu şekilde eğer sorununuz düzelmediyse diğer sorun çözümlerine bir göz atın.

makael.PNG

Ama siz zaten bunu denemişsiniz o halde birde şunu deneyin;

Şimdide steam dosyalarıyla ilgili bir ayarlama yapacağınız aman kötü düşünmeyin Steam’e,oyunlarınıza zarar gelmeyecek sadece küçük bir ayarlama aşağıdaki adımları uygulayın.
  1. Windowwsw/System32/Drivers/Etc klasörlerini bularak ETC dosyasına girin.
  2. ETC Dosyasının içinde HOST dosyasını göreceksiniz bu dosyayı açmak için sağ tıklayın ve birlikte aç deyin,yazı düzenleme programlarından birini seçin (Notepad++,not defteri vs.)
  3. Ve HOST dosyasını açtıktan sonra dosyanın en altına aşağıdaki kodları kopyalayarak yapıştırın. (Önemli not: dosyayı kayıt edemesseniz dosyayı yönetici olarak çalıştırın.)
4. 87.248.217.254 cdn.steamcommunity.com 87.248.217.254 media.steampowered.com 87.248.217.254 cdn.store.steampowered.com87.248.217.254 cdn.steampowered.com 87.248.217.254 cloud.steampowered.com 87.248.217.254 cloud-2.steampowered.com

5. Dosyayı kaydetmek için CTRL+S kısa yolu ile kaydetip kapatabilirsiniz.
6. Ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu 2 çözümde de sorununuz çözülmediyse veya herhangi bir başka hata alıyorsanız Valve' nin anlık desteğinden faydalanmanız kesin çözüm olacaktır.

Saygılarımla,

BlackTSix
Uzman Yazılım Mühendisi / Senior Developer
29B-1User-128.png

Spotify-20.png
associationofideas
twitter-20.png
gcsatan_

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
LC_ALL=C steam
Bu kodu, Steam herhangi bir sorunla karşılaştığında kullanıyoruz. Linux yüklü bir makineye sahipseniz sizde deneyebilirsiniz.

REVENQUEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sayın Princeps, Linux yüklü bir makineye sahip değilim maalesef ki yine de ilginize teşekkür ederim.

Sayın BlackTSix, İkinci verdiğiniz ufak ayarlamalar yapacağımız çözüm önerisinde gerekli adımları izliyorum ancak şöyle bir sıkıntı yaşıyorum "host" dosyasını kaydetmeye çalıştığımda başaramıyorum. Dosyayı yönetici olarak da çalıştıramıyorum.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Sayın Princeps, Linux yüklü bir makineye sahip değilim maalesef ki yine de ilginize teşekkür ederim.

Sayın BlackTSix, İkinci verdiğiniz ufak ayarlamalar yapacağımız çözüm önerisinde gerekli adımları izliyorum ancak şöyle bir sıkıntı yaşıyorum "host" dosyasını kaydetmeye çalıştığımda başaramıyorum. Dosyayı yönetici olarak da çalıştıramıyorum.

Merhaba,

Kullanıcı hesabınızla alakalı erişim problemi yaşıyor olma ihtimaliniz var. Kullandığınız hesap belki bir Guest hesabıdır. Yönetici olarak açmak için birde sistemin kendi hesabı olan Administrator kullanıcı üzerinden işlem yapmayı deneyin. Aşağıda ki kodu CMD' ye yazmanız sorununuzu çözecektir.

Kod:
net user administrator /active:yes

İyi forumlar,
BlackTSix
Yazılım Mühendisi
29B-1User-128.png

Spotify-20.png
associationofideas
twitter-20.png
gcsatan_

WhyHacl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
-görev yöneticisini
-dosyalara koduda yazdım
-silip tekrar yükledim

ama gene aynı güncelleme yaptıktan sonra çalışmıyor başka bir yolu varsa lütfen anlatın