Starbucks WiFi, işlemcinizi sömürüyor!

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
starbucks-wifi.jpg

https://shiftdelete.net/?p=107414

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
zaten oraya hiç gitmedim ne bornova forum nede oraya...

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

birkaç sefer Ankara'da, Adana'da ve Bursa'da gittim. Çarşıdan gözümle görüp makinasından çekilen Türk kahvesinin yanında kahvelerinin şahsımca hiçbir tadı yoktur. Osmanlı kahvemiz var birde. Şiddetle tavsiye ediyorum. Arkadaş ve iş dolayısıyla gittiğim oraya asla kendi başıma gitmem.

Bir de eğer yeniyseniz ve birşey alacaksanız mutlaka adını düzgün söylemelisiniz..! Etraftaki "Stağrboaks"'çıların bakışlarına mağruz kalabilirsiniz. Hoş gerçi çok komik insanlar (tabii ki hepsi değil, lütfen alınganlık yapmayalım), gidip görmenizi tavsiye ediyorum. Sizi eğlendireceklerine eminim. Kendi memleketimizde arkadaşımızın Türkçe yerine yabancı kahve adını düzgün söyleyememesine, yine kendi memleketimizin insanı sizi bakışlarıyla ve gülüşleriyle rahatsız etmekte üstüne yoktur. Hatta arkamızdaki bayan müşterinin katıla katıla tuhaf gülüşüyle maymunluk yapması bile bizi bayağı eğlendirdi.

Yazık, belirli bir kesimin Türkiye'de olduğunun ve Türkçe'nin hala farkına varmaması ve sanki her bireyin yabancı dil bilme zorunluluğu varmış gibi hareket etmesi üzücü.

Wi-Fi'yi sömürmüş çok mu.. :)

Saygılarımla