Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

HelpPls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartım AMD Radeon Hd 2100 bilgisayara yeni format attım ekran kartında sorun var gibi gözüküyor.
Ekran kartına baktığımda Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı diyor. Oyunlara ve programlara giremiyorum. Eskiden bu sorun olmuyordu bu durumu nasıl düzeltirim ????

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Ekran kartı sürücüsünü kurdun mu ?

MrCskncn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

HD 2100 AMD'nin Entegre Grafik kartıdır.

Senin için şu an Windows 7/8 32/64-bit sürücüleri upload ediyorum. Elle kurman gerekebilir.

Öncelikle Setup dosyasını bir dene istersen ama ben direkt elle kur derim, setupun bu modelde çalıştığını görmedim.

Benim bu upload ettiğim dosyaları masaüstünde yeni bir klasörün içine zipten çıkart hele :)

Elle kurmak için Aygıt Yöneticisi'ndeki Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısını seçip, "Sürücü" sekmesine geleceksin. Orada Sürücü Güncelle diye bir seçenek var (2. galiba) ona basıp sürücünün yerini elle göstermek istediğini belirt. Açılan pencerede o masaüstüne yeni yarattığın klasörü göster ve direkt gerekli işlemleri kendisi halletmeye başlayacak ve en sonunda sana kuruldu diyecek, bu sürede hiçbir şeye dokunma derim, ekran 1-2 kere gidip gelebilir.

Düzelmezse yaz bana :)

Link: https://mega.co.nz/#!OZsmDS6D!jYGJZs_6QtEvU6tupOBnLAZPxD39k3H9AXvIT7xQlns

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yardım edin pc win 7 starter dı format attırdım win 7 oldu minecrafta girmiyo lole girmiyo wolfteama girmiyo ekran kartı hatası veriyo ekran kartı standard vga grafik bağlaştırıcısı bilen varsa yardım etsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar hiç bir oyuna giremiyorum Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı ekran kartı adını bu gösteriyo lutfen yardım edin

eksperim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SORUN::::::::::::::::

Dünden beri aynı problemle savaşıyordum. Yeni bir ekran kartı aldım eskisini söküp yenisini taktım. Güncel driveri kurdum fakat standart vga bağdaştırıcısı sürekli ünlem işareti ile hata veriyordu... Hiçbir sitede cevabı bulamadım. Aynı problemi yaşayanlar için buraya üye olup, yararlansınlar istedim...

ÇÖZÜM::::::::::::::::

1- Öncelikle bilgisayarınızı kapatın, yeni taktığınız ekran kartını sökün.
2- Monitörünüzün kablosunu onboard yani anakartınızın görüntü çıkışına bağlayın.
3- Bilgisayarınızı açın. Öncelikle onboard yani standart vga bağdaştırıcınızın driverini ana kart üreticinizin sitesinden indirip kurun.
4- Yeni aldığınız ekran kartınızın tüm driverlerini KALDIRIN. Henüz yeni ekran kartımızı takmadık...
5- Yeni ekran kartınızı takın ve monitörün kablosunu bu sefer ekran kartının uygun çıkışına bağlayın...
6- Bilgisayarınızı açın... Yeni aldığınız ekran kartının üretici sitesinden güncel driveri indirip, kurun...
7- Artık standart vga bağdaştırıcısındaki ünlem işareti kaybolacak. Ve hatta aygıt yöneticisinde gözükmeyecektir. Sadece yeni aldığınız ekran kartını göreceksiniz aygıt yöneticisi - görüntü bağdaştırıcısı kısmında....

Bu konuda bana yardımcı olan Ömer arkadaşıma buradan teşekkür ediyorum..

Bu çözüm çoğu kişinin işine yarıyacaktır. O kadar forum dolaştım bulamadım. Bildiklerimizi paylaşalım ki, ilerleyebilelim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya beyler ben linki indirdim AMDO yu kurdum ancak kurduktan sonra yeniden başlattı bilgisayarı ve ekran simsiyah oldu yardım edermisiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar geçen point blank yükledim standart vga bağlaştırıcısı dedi oyun açılmadı çözümü varmı ne olur bilenler cevap versin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayara format atıktan sonra oyun ve programlarda desteklenmeyen ekran kartı diyor ne yapmalıyım cevap bekliyorum lütfen

qLoe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a beyler bilgisayara format atıldıkdan beri hiç bir oyuna giremiyorum win8 den win7 ultimate oldu lutfen bi yardım edin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim hiç biriyle alakası yoktur ATI Catalyst İndir güncelle o hata bende mstarda gelmişti formattan sonra bu atı programı silinmiş bu yüzden vga bağdaştırıcı hatası veriyordu atı catalyst indirmen yeterli :) olmassa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
win 7 32 bit olan bilgisayarımı 64 bit yaptım ama ekrean kartı otomatik güncellemedi ekran kartının ana sayfası linkini atarmısınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler pc me format attım ekran katı driveri yuklenmesi lazım ben nvidia ve amd programlarını denedim ama ikiside hata verdi acaba ekran kartım yokmu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben sizin dediğiniz gibi aynı şeyler i yaptım amd nın programı bir sürücü bulamıyoruz diyor pls

kursadtiginn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar işletim sistemim bu sabah windows 10 a güncellendi. ancak ekran çözünürlüğü önerilen 1024*768. benim mönitör 1440*900. ancak böyle bir değer yok. haliyle görüntü net değil. netten baktım ekran kartı driverı bulunamıyorsa windows 8 in driverı yüklenebilinir denmiş. ancak bulamıyorum. yardımcı olabilirseniz çok çok çok teşekkür edicem.

ekran kartı ATI radeon x1650 xt.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
arkadaşlar işletim sistemim bu sabah windows 10 a güncellendi. ancak ekran çözünürlüğü önerilen 1024*768. benim mönitör 1440*900. ancak böyle bir değer yok. haliyle görüntü net değil. netten baktım ekran kartı driverı bulunamıyorsa windows 8 in driverı yüklenebilinir denmiş. ancak bulamıyorum. yardımcı olabilirseniz çok çok çok teşekkür edicem.

ekran kartı ATI radeon x1650 xt.

Buradan kontrol ettiğimde en son vista sürücüleri olduğu görünüyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar 1 hafatadır ugrasıyorum asus laptop a format attım sımdı 7 32 bıt yukledım göruntu bagdastırıcısında standart vga yazıyor atı radeon m200 ekran kartım bır suru drıver yukluyorum ama olmuyor yardım lutfen

kemo51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar yardımcı olabılecek yok mu 1 hafatadır ugrasıyorum asus laptop a format attım sımdı 7 32 bıt yukledım göruntu bagdastırıcısında standart vga yazıyor atı radeon m200 ekran kartım bır suru drıver yukluyorum ama olmuyor yardım lutfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben ekran kartını bilmiyorum bilgisayarı win 7 starter yaptığımdan beri Standard VGA grafik bağdaştırıcı yazıyor yardım edin lütfen ! :crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar lütfen yardım edin sizden başka çarem yok :) bi counter oynim dedim bi anda ekran gitti kasadan kötü bi koku geldi sonrada dahada açamadım kasa çalışıyor fanlar falan ekrana görüntü gelmiyor no signal diyor nolur yardım arkadaslarım :(

A

adadasd

SDN Okuru
bana dırek ındırme lınkı atsana kardes:helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

serseri35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sa acil yardım benim pc format attım win 7 di sorunlar fln vardı sıfırlamak ıcın sonra format attıkdan sonra
Standard VGA Grafik Bağdaştırıcısı
oldu ekran kartım baktıgımda

eski ekran kartım suanlık hatırladıgım kadarıyla intel hd graphics gibi bişidi inteloldugu kesın ama

Son mesajlar