SSD'nin Avantajları Neler?

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
SSD'nin Avantajları Neler?

SSD'nin hard disklere göre getirileri neler? SSD nedir? Bilgisayarımıza SSD taktığımızda, neler değişir, ne gibi farklılıklar hissederiz? Tüm soruların cevabı videomuzda.

mylucky_37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ssd alalı 1 hafta oldu fakat performansını şu an sadece açılma ve kapanışta farkediyorum.Bu arada chrome tarayıcısında error veriyor, yeniden başlatmadan sıkıntı çözülmüyor.Öncesinde kullandığım hiybrit diskte bu sorunu yaşamıyordum.Sıkıntının ssd den veya tarayıcıdan kaynaklandığını şu an için çözemiyorum.

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ssd alalı 1 hafta oldu fakat performansını şu an sadece açılma ve kapanışta farkediyorum.Bu arada chrome tarayıcısında error veriyor, yeniden başlatmadan sıkıntı çözülmüyor.Öncesinde kullandığım hiybrit diskte bu sorunu yaşamıyordum.Sıkıntının ssd den veya tarayıcıdan kaynaklandığını şu an için çözemiyorum.
Sorunun direk SSDden kaynaklandığından emin misiniz? Chrome'u kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin. Zira bu aralar Chrome abuk subuk hatalar verebiliyor. Bir de SDD'ye yeni kurulum mu yaptınız önceki bir HDD'den klonlama mı yaptınız. Bu klonlama işleminde bir sıkıntı olmuş olabilir.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Intel Türkiye sayfasında izlemiştim. Faydalı haber olmuş :) SSD şart :)

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Artık yeni satılan laptopların üstünde bir bileşen olarak satılmaya başlanması gerekiyor..Ancak ancak öyle kullanımı artar diye düşünüyorum..

ugur_kaptan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten güzel bir çalışma olmuş teşekkürler dün itibariyle yeni bir ssd almaya karar vererek bende ssd kullananlar kervanına katılmaya karar verdim. masaüstüne aldığım ssd yi sabırsızlıkla bekliyorum. performansında artış olacağından eminim, daha sonra da inşallah dizüstü bilgisayarıma da alarak performansımı ikiye katlayacağım. yakın gelecekte ssd lerin yüksek kapasiteli ve daha uygun hallerini de göreceğimizden eminim ki ilk ssdler çıktığı zaman yüksek fiyatları ve düşük kapasiteleri ile cep yakmaktaydı ki, hatırlanacağı üzere normal 1,44 lük disketlerden mekanik hdd lere geçerken de aynı bu şekilde düşük kapasiteli ve yüksek maliyetliydi ve kısa süre içerisinde disklerin kapasitesi büyüdüğü gibi ücretleri de düşmeye başladı. Tahminimce ssd lerde aynı şekilde yüksek kapasiteye çıkıp fiyatları düşecektir. şu an için işletim sistemi kuracak kadar bir ssd yeterli diye düşünüyorum. saygılar

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
SSd almayı şideetle isterken belli bir yazma silme ömrünün olduğunu öğrenince hevesim kaçtı.

IPv6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan aklımda değil ama 1-2 ay oncesinin CHİP dergisinden öğrentim SSD ler 2 tipdir.birinin tepki süresi hızlıdır diğeri dosya taşımada daha performanslı olur.Bukonuyu araştırın almadan önce.haliyle işletim sistemi kurmak için aldığımızdan tepki süresi düşük olan tercih edilmeli.sürekli küçük boyutlu dosyalardan veri alışverişi yapılıyo haliyle.

BİLGİNİZE