Ssd ye 0 işletim sistemi kurma

Bu konuyu okuyanlar

Arda İbiş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iyi günler ben kardeşimin diz üstü bilgisayarını ssd ye yükseleceğim. 0 Dan windows kurmak istersem yeniden win satın almam gerekir mi yoksa aynı Anakart olduğu için algılar mi?

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
her sıfırdan windows kurduğunuzda key ister. :(

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Hdd'de windows ne var? Onu klonlama mumkun key istemez o zaman.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Windows'un kendi sitesinden işletim sistemini indir. Eğer makine ilk alımda Windows 10 ile geliyorsa, internete bağladığında otomatik etkinleştirir.

Bunun haricinde hak ediş var. Lisansı alırken 7/8/10 destekli almış olsaydınız hangisini kurarsanız kurun anakart internet üzerinden otomatik etkinleştirir idi.

Arda İbiş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hdd'de windows ne var? Onu klonlama mumkun key istemez o zaman.
Bilgisayar alındığında windows 10 ile geldi disk klonlama için kablo veya hdd box mu ne gerekiyormuş. Onlarla uğraşmadan 0 kurmak daha kolay olmaz mı diye düşündüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows'un kendi sitesinden işletim sistemini indir. Eğer makine ilk alımda Windows 10 ile geliyorsa, internete bağladığında otomatik etkinleştirir.

Bunun haricinde hak ediş var. Lisansı alırken 7/8/10 destekli almış olsaydınız hangisini kurarsanız kurun anakart internet üzerinden otomatik etkinleştirir idi.
Bilgisayar windows 10 ile geldi. 0 Dan yüklediğim zaman kendi etkinlrsir mi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Zaten elinizde orijinal bir W10 varsa ve bunu formatlamak istiyorsanız formattan sonra interneti bağladığınız an sistem otomatik o keyi girer zira anakarta kayıt olur zaten keyiniz.

Arda İbiş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten elinizde orijinal bir W10 varsa ve bunu formatlamak istiyorsanız formattan sonra interneti bağladığınız an sistem otomatik o keyi girer zira anakarta kayıt olur zaten keyiniz.
yani ssd ye usb ile işletim sistemi kurduktan sonra kendi mi aktif yoksa dijital key olduğu için microsoft hesabına mı giriş yapmam gerekir ? kurusa bakmayın bu konulara çok hakim değilim .

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hocam,

1 - Sen o ssdyi tak bilgisayarına,
2 - Windows 10'u Ä°ndirin
3 - yukarıda gördüğün linkten direkt flash içerisine indir, flash hazır!,
4 - at formatı,
5 - açıldığında internete bağla kendisi etkinleştirir, etkinleştirmezse bilgisayarım sağ tık özellikler ve alt kısımdaki etkinleştire bas.

Bu linkten indirmeni tavsiye ederim. Bir dahaki format için flash vs ihtiyaç duymadan sıfırlayabilirsin bilgisayarını.

Disk klonlamayı tavsiye etmem ama oda basit. Acronis indir kur, imaj al, imajı bir yere yedekle, acronis bootable medya oluştur, oluşturduğun bootable medyayı bilgisayara tak, bootable medya ile bilgisayarı başlat, imaj aldığın yedeği bilgisayara usb ve taşınabilir disk aracılığı ile tak, botable medya arayüzünden imajı göster. Bitti.

Tekrar söylüyorum tavsiye etmiyorum.

Arda İbiş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam,

1 - Sen o ssdyi tak bilgisayarına,
2 - Windows 10'u Ä°ndirin
3 - yukarıda gördüğün linkten direkt flash içerisine indir, flash hazır!,
4 - at formatı,
5 - açıldığında internete bağla kendisi etkinleştirir, etkinleştirmezse bilgisayarım sağ tık özellikler ve alt kısımdaki etkinleştire bas.

Bu linkten indirmeni tavsiye ederim. Bir dahaki format için flash vs ihtiyaç duymadan sıfırlayabilirsin bilgisayarını.

Disk klonlamayı tavsiye etmem ama oda basit. Acronis indir kur, imaj al, imajı bir yere yedekle, acronis bootable medya oluştur, oluşturduğun bootable medyayı bilgisayara tak, bootable medya ile bilgisayarı başlat, imaj aldığın yedeği bilgisayara usb ve taşınabilir disk aracılığı ile tak, botable medya arayüzünden imajı göster. Bitti.

Tekrar söylüyorum tavsiye etmiyorum.
Teşekkürler :) usb hazır güvenilir bir kaynaktan iso dosyası indirdim (sanırım technopat taki bir linkten) birazdan ssd yi takıp Windows kuracağım umarım yanlışlık yapmam . tekrardan teşekkür ederim

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim . SSD diskini montajladıktan sonra Windows kurup kullanacağım . Normalde bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum . Tekrardan herkese teşekkür ederim :)

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Teşekkürler :) usb hazır güvenilir bir kaynaktan iso dosyası indirdim (sanırım technopat taki bir linkten) birazdan ssd yi takıp Windows kuracağım umarım yanlışlık yapmam . tekrardan teşekkür ederim

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim . SSD diskini montajladıktan sonra Windows kurup kullanacağım . Normalde bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum . Tekrardan herkese teşekkür ederim :)

Arda,

Microsoftun kendi sitesinde bu hizmet güncel hali ile veriliyorken başka bir yerden indirmeyi anlamıyorum.

Son mesajlar