SSD Önerir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bende kingston'ın 120gb versiyonu var ama alacağım gün elim kolum kırılsaydı da almasaydım. GTX 1060'lı sistemimi katlediyor pis şey :D
Bf1 70fps oynarken donmalar, takılmalar, droplar ne ararsanız yaşıyorum. 10fps bile gördüm hani. Tüm driver ve windows update'lerim de tam ayrıca.
Bu benim pc benchmark'ım : MSI B350M PRO-VDH (MS-7A38) Performance Results - UserBenchmark
Görüyorsunuz her şey ortada zaten. Adam gibi ssd önerin ama 300tl aşmasa çok iyi olur :)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hiç HDD ye oyun kurdun mu ?
Direk ssd yi suçlamamak gerek,HDD de oyun varsa bu takılmalar hdd deki oyunda oluyor mu ?

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Direk ssd yi suçlamamak gerek,HDD de oyun varsa bu takılmalar hdd deki oyunda oluyor mu ?
Evet hdd'de de oluyor. Yüksek ihtimalle windows'u ssd'ye kurduğumdan
Mesaj otomatik birleştirildi:

ssd kekemelik yapınca windows da takılıyor ve drop yiyorum

Öncelikle bir şey sorayım M2 mi, Sata3 mü?

M2 bunu öneririm.
Sata3 bunu öneririm.
Sata3 bunu öneririm.
M2 bunu öneririm.
Bu ürünler iyidir.

Eğer fiyatı 40TL arttirabilirsen Adata XPG en iyidir aralarında.
Şu an sata3 kullanmaktayım

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Evet hdd'de de oluyor. Yüksek ihtimalle windows'u ssd'ye kurduğumdan
Eğer HDD de de oluyorsa durum SSD den kaynaklanmıyordur.SSD arızalı olsa içerisinde bulunan şeylerde tökezler ancak HDD de de aynı sorun oluyorsa sorun başka bir şeyde.

Elindeki işlemci ve ekran kartı normalde darboğaz yapmayacak bir ikili ancak ekran kartının sürücüsünü tekrar bir kontrol eder misin ?
Ayrıca msı afterburner programıyla işlemci ve ekran kartının kullanım yüzdelerini atabilir misin ?

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Afterburner garanti sonlandırdığı için kullanamıyorum.

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Overclock yapmadığın sürece bir sorun olmaz diye biliyorum.Bu tür uygulamalar sıkıntı yaratmıyor sanırım.
Aslında işlemcimi suçluyordum eskiden ama sanmıyorum işlemciden olduğunu. Sonuçta bozulması muhtemel en son parça.

Ekran kartım zaten ortada testlerde. RAM'imde sıkıntı yok. SSD'den başka ne olabilir ki

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Aslında işlemcimi suçluyordum eskiden ama sanmıyorum işlemciden olduğunu. Sonuçta bozulması muhtemel en son parça.

Ekran kartım zaten ortada testlerde. RAM'imde sıkıntı yok. SSD'den başka ne olabilir ki
Dediğim gibi darboğazdan şüpheleniyorum fakat bu ikilinin darboğaz yapmaması gerekiyor.İşlemci ve Ekran kartı kullanım yüzdelerini atabilirsen neredeyse kesin bir sonuca ulaşabiliriz.

Reaksiyon puanı
191
SSD'in testte zayıf alsa bile halen ortalama bir HDD'den çok daha iyi. Ben dropların depolamadan olduğunu hiç sanmıyorum, ki kendin de söylemişsin HDD'de de yaşandığını. Furmark ile ekran kartına stres testi yaptır bakalım orada da takılma olacak mı? Ekran kartında bir sorun yoksa sorun belki darboğaz olabilir. R5 1600 ile GTX 1060'ın darboğaz yapacağını pek sanmıyorum gerçi.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
SSD'in testte zayıf alsa bile halen ortalama bir HDD'den çok daha iyi. Ben dropların depolamadan olduğunu hiç sanmıyorum, ki kendin de söylemişsin HDD'de de yaşandığını. Furmark ile ekran kartına stres testi yaptır bakalım orada da takılma olacak mı? Ekran kartında bir sorun yoksa sorun belki darboğaz olabilir. R5 1600 ile GTX 1060'ın darboğaz yapacağını pek sanmıyorum gerçi.
Bu ikili zaten darboğaz yapmıyor.Ama eğer monitör 720P gibi düşük bir çözünürlükte ise küçükte olsa bir ihtimale darboğaz olacağından şüpheliyim,kesin bir karar vermek için kesin verilere bakarak konuşmak gerekir.

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Monitörüm 144hz 1080p

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Daha çok yardım yok mu heyo

Son mesajlar