ssd mi alsam ram mi ?

Bu konuyu okuyanlar

wolkegames

Asistan
Reaksiyon puanı
23
hepinize merhaba arkadaşlar aklıma takılan soru var sizce 240 gb ssd mi alsam yoksa 8gb bir tane daha rammi alsam cevaplarınızı bekliyorum şimdiden cevapladığınız için teşekkür ederim .

wolkegames

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Ssd hız artırır ram performans artırır size hangisi lazım ?
benim için performans önemli değil ama kullandığım programlar var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ssd hız artırır ram performans artırır size hangisi lazım ? Bilgisayarı ne için kullanıyorsunuz bunlar önemli.
bazen canım isterse oyun oynarım ama genelde premiere after effects gibi programları öğrenmeye çalışıyorum

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Bence ssd arttır ben direk ssd alırdım 8gb ramin sana yeteceğini düşünüyorum

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
benim için performans önemli değil ama kullandığım programlar var
Mesaj otomatik birleştirildi:

bazen canım isterse oyun oynarım ama genelde premiere after effects gibi programları öğrenmeye çalışıyorum
Ssd prgramların açılma süresini hızlandırır ramde render süresine etki eder..

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
hepinize merhaba arkadaşlar aklıma takılan soru var sizce 240 gb ssd mi alsam yoksa 8gb bir tane daha rammi alsam cevaplarınızı bekliyorum şimdiden cevapladığınız için teşekkür ederim .
Ben olsam ram tercih ederdim 8gb şuan yetmiyor.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Şuan ne kadar bütçeniz var bu bütçeye tekrar çıkabilir misiniz sağlam bir ssd alıp ram'ı daha sonra alabilirsiniz ram hep aynı ama ssd'nin hepsi farklı.

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Önceliğin SSD olsun. Kaliteyi video 8 ram ile de işleniyor. Ancak kaliteli videoyu hdd ile ileri sarmak sorun oluyor.
Artı SSD aldığında sistem sanal belleği takas alanıda SSD ile hız kazanacağı için ram ihtiyacın biraz daha azalıyor.

wolkegames

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Önceliğin SSD olsun. Kaliteyi video 8 ram ile de işleniyor. Ancak kaliteli videoyu hdd ile ileri sarmak sorun oluyor.
Artı SSD aldığında sistem sanal belleği takas alanıda SSD ile hız kazanacağı için ram ihtiyacın biraz daha azalıyor.
cevapladığınız için hepinize teşekkür ederim

wolkegames

Asistan
Reaksiyon puanı
23

Emin Akar

Asistan
Reaksiyon puanı
62
SSD alırsanız PC daha hızlı açılır, oyunlarda yükleme ekranları daha az sürede biter. SSD öneririm.

Sparrowhawk_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
İkisi apayrı bir dünya ama mutlak hız için ssd yada sen şöyle yap Black Friday bekle ikisini birlikte al derim.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar ben elektrik-elektronik mühendisiyim ve proje çizimleri için sürekli autocad kullanıyorum.
2015 yılında Casper Nirvana Notebook satın almıştım. Donanımımda;
(İntel Core i5-4210M CPU @ 2.60GHz 2.60GHz işlemci)+
(4gb ram-crucial marka)+
(2gb Nvidia Geforce GT840 ekran kartı)+
(500gb HDD) bulunmaktadır. İşletim sistemim Windows 10 Home Single Language.
Aida64 ile ekran görüntüsü aldım inceleyebilirsiniz.
##Artık bilgisayarım çok yavaş çalışıyor ve kendi kendine baya ısınıyor, termal macunu hiç yenilemedim, fanını temizlemedim ama kendi kendine ısındığından artık bazı parçaların yaşlandığını düşünüyorum. Bilgisayarımın daha hızlı çalışmasını, AutoCAD vs programları daha hızlı ve pratik kullanabilmeyi istiyorum. İki slot ram yuvasından birisi boşta ve toplamda en fazla 16gb ram destekliyor. 350 lira ile 500 lira arasında limitim var. Sizce RAM bellek mi almalıyım yoksa SSD mi almalıyım ve ne kadarlık kapasitede olmalı?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 84
  • 2.jpg
    2.jpg
    56.8 KB · Görüntüleme: 83
  • 3.jpg
    3.jpg
    97.1 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleme: