SSD HIZ PROBLEMİ

Bu konuyu okuyanlar

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ürün: Sandisk SSD Plus 240GB W=440mb/s R=530MB/S

Test değerleri tam istediğim gibi fakat çıkan değerlere göre göre performans çok aşağılarda video ile göstereceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.Öncelikle;

Biosda AHCI olarak seçili

Sata 3 6gb/s performansı alınabilecek şekilde bağlanmıştır.

Test Değerleri:

SSD RW DEGERLERİ.jpg

Driver Booster'la driverı güncelledim

Sata Driver Güncelleme.jpg

Burada birden çok aşağılara düşüyor ve yükselmiyor

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Değerler gayet normal. Crystal Mark 1GB dosya üzerinden hızınızı değerlendiriyor boyut büyüdükçe hız düşer.

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
EUFİ mi kurdun windowsu?
Evet

Değerler gayet normal. Crystal Mark 1GB dosya üzerinden hızınızı değerlendiriyor boyut büyüdükçe hız düşer.
Test değerleri normal fakat performansa bakarsak ikinci videoda 10mb/s 'ye bile düşüyor en azından hdd'de stabil 60mb/s yazıyordu...
--- Gönderi Güncellendi ---

Birinci attığım videoda 4.60 gb ortalama bi dosya attım.Videoda 100mb/s bile görüyorum

testte 4 gb olarak denedim
1.jpg

Sonuç bu....

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Attığınız dosya sayısına da bağlı, crystalmarkta ki sonuçları almanız mümkün değil windows içerisinde dosya kopyalarken. Ucuz SSD lerin kontrolcüsü giriş seviyesi oluyor(TLC), sıkıştırılmış, çoklu öğeler ve büyük boyutlu dosyalarda hız konusunda iyi değiller, genel olarak sistemin ve programların açılış hızlarına katkı sağlarlar. Kısacası SSD niz normal çalışıyor, dosya kopyalarken ve taşırken daha yüksek hızlar istiyor iseniz daha iyi kontrolcü içeren SSD ler tercih etmeniz gerekiyor tabi onlarında fiyatları yüksek.(Örnek Corsair NeutronXT), okuma ve yazma hızları tek başına bir şey ifade etmiyor.