SSD Hafızası Kendiliğinden Azalıyor.

Bu konuyu okuyanlar

BaranKorkmaz_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 1 ay önce ADATA SU650 model 120 GB SSD aldım. 111 GB net hafızası var. Windows'u kurduğumda bu 89 GB'a düştü. Ben oyunları HDD Yerel D'ye yüklüyorum. iCloud dosyalarım ise F sürücüsüne yedekli. SSD'de sadece Windows ve Kullanıcı dosyaları var. Aşağıda ki fotoğraflarda da göreceğiniz üzere toplam 20 GB'lık yer doldurmuşum. Ancak kapasite 66.6 GB gösteriyor. Disk temizleme yapıyorum ancak sadece en fazla 1 GB yer kazanıyorum. Ve gün geçtikçe hafıza azalıyor. Advanced SystemCare ve ya CCleaner da kullandım ama en fazla dediğim gibi 1 GB yer kazanıyorum. Bunun nedeni nedir? (Windows Update de devre dışı bu arada)
71109

71110

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Mesela formattan sonra windows büyük güncelleme aldı mı windows.old klasörü olabilir yada kullandığın programlar geçici dosyaları silmiyor önbellek için tutyor olabilir.

BaranKorkmaz_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesela formattan sonra windows büyük güncelleme aldı mı windows.old klasörü olabilir yada kullandığın programlar geçici dosyaları silmiyor önbellek için tutyor olabilir.
Öyle klasörler yok. Sıfırdan format attım temiz yükleme bütün driverlar. Ama mesela 10 gb bir şey indirdim silince 10 gb boşalmıyor 7-8 gb boşalıyor. sonradan 1-2 gb zamanla boşalıyor anlamadım. Disk temizlemedir cleaner programlar vs hepsini kullandım