SSD Format.

Bu konuyu okuyanlar

MEMOT22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selam... Geçeb gün satın aldığım SSD bugün elime ulaştı bende windowsu ssd nin üstüne kurmak istiyorum usb bellege gerekli dosyaları attım windows satın aldım ki şu ana kadar hiç orijinal w10 kullanmamıştım :) neyse sorunum şu ki boot option u değiştiremiyorum Boot Option #1 UEFI USB CD/DVD gözüküyor onu USB Key: SanDisk yapmam lazım sorunu koyabilirsem aşağıya koyarım yardımcı olabilecek varsa sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Boot menüsünden elle seçmelisin usb flashi. Boot menüsünü açmak anakarttan anakarta değişiyor. Yani pc açılınca bios ekranına geçitte F11 mi F6 mı ney açılıyor bazı anakartlarda.

anakart modelinden boot menü tuşlarını arat.

Biosa girmeden boot edecek usb flash'i seçip formata başlayabilirsin hani.

MEMOT22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boot menüsünden elle seçmelisin usb flashi. Boot menüsünü açmak anakarttan anakarta değişiyor. Yani pc açılınca bios ekranına geçitte F11 mi F6 mı ney açılıyor bazı anakartlarda.

anakart modelinden boot menü tuşlarını arat.

Biosa girmeden boot edecek usb flash'i seçip formata başlayabilirsin hani.
Yaptım şimdide ssd nin üstüne windows kuramıyorum deliricem PhotoPictureResizer_200114_130928170_crop_2541x886.jpg

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Disk seçim ekranında Shitf+F10 Bas.
cmd ekranı açılacak ve aşağıdaki kodları gir.
Önemli. select disk kısmına SSD'nin sırasını gir. Yani sdd kaçıncı sıradaysa onu seç.
Kod:
diskpart
list disk
select disk 0
clean
convert gpt

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Yeni disk almışsın diye sana ait değildir sen formatını at. :)

Amma Disk içinde """"D""""" bölümünde önemli belgeleri olup amma Windows bölümünü Uçuran arkadaşlar varsa Disk verilerini ve bölümlerini tümden silmeden de Disk türünü değişmek mümkün.
Basit Disk uygulamaları var Usb Üzerinden Boot ederek çalıştırmak mümkün. Disk üzerinde istediğiniz ayarlamayı yapabilirsiniz.

Disk Türünü diski komple silmeden dahi değişe bilirsiniz

Bu hataya göre bir zamanlar az kalsın delirecektim. Bu hatanın İnadına dedim Ya Windows`u sana zorlayarak kuracağım yada gidip yeni HDD Disk alacağım amma içindeki dosyalara hayatımda dokunmam.
Ne mi oldu? Kendiniz biliyorsunuz :) ehe ehe