Ssd alınmalı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sıradan SSD alın o zaman. Samsung 860 EVO, Crucial BX500, Kingston UV500 vb. gibi.
evet öyle yapmayı düşünüyorum. Ay başında alacağım şuan 860 evoya daha sıcağım kalite ve uzun ömürlülük olayları nedeniyle.

Gerçi sandisk plus alsam 170 tl cebime kalıyor, ama şikayet edeni çok almışken bir kere iyisini alayım diyorum.

Samsung alırsam, sata kablosu içinden çıkıyor mu? Yoksa ayrı mı almam gerekiyor? Ayrı alacaksam kablolar arasında kalite farkı oluyor mu acaba yoksa herhangi bir kabloyu alabilir miyim

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,955
evet öyle yapmayı düşünüyorum. Ay başında alacağım şuan 860 evoya daha sıcağım kalite ve uzun ömürlülük olayları nedeniyle.

Gerçi sandisk plus alsam 170 tl cebime kalıyor, ama şikayet edeni çok almışken bir kere iyisini alayım diyorum.

Samsung alırsam, sata kablosu içinden çıkıyor mu? Yoksa ayrı mı almam gerekiyor? Ayrı alacaksam kablolar arasında kalite farkı oluyor mu acaba yoksa herhangi bir kabloyu alabilir miyim
Hiçbir SSD den çıkmaz. Laptoplarda kablo şeklinde değil ayrıca. (Macbook lar hariç)

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Herhangi bir kablo çıkmaz. Elektronik ürünler şans işi. Sandisk ssd plus şikayetleri tabi ki olur ama şikayetlerin bazıları troll amaçlı. SSD'yi direk olarak harddisk yuvasına takabilirsin. Unutma SSD'lerde mevcut harddiskin yedeklemesini alıp kurmanı önermem temiz kurulum her zaman iyidir. Dediğim gibi Samsung 860 Evo giriş seviyesi olarak diğer markalardan iyidir. Biraz daha paran varsa Samsung 860 QVO ya da Samsung 860 PRO alabilirsin.

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Herhangi bir kablo çıkmaz. Elektronik ürünler şans işi. Sandisk ssd plus şikayetleri tabi ki olur ama şikayetlerin bazıları troll amaçlı. SSD'yi direk olarak harddisk yuvasına takabilirsin. Unutma SSD'lerde mevcut harddiskin yedeklemesini alıp kurmanı önermem temiz kurulum her zaman iyidir. Dediğim gibi Samsung 860 Evo giriş seviyesi olarak diğer markalardan iyidir. Biraz daha paran varsa Samsung 860 QVO ya da Samsung 860 PRO alabilirsin.
hocam sistemim çok eski daha pahalı birşey almanın pek bir anlamı yok diye düşünüyorum zaten işlemci ve ekran kartımı değişmedikçe düzgün performans alamayacağım.

şuanki harddiskimle beraber kullanmak istiyorum, cd rom yerini harddiske dönüştüren aparatı ve ayrıca bir sata kablo mu almam gerekiyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiçbir SSD den çıkmaz. Laptoplarda kablo şeklinde değil ayrıca. (Macbook lar hariç)
teşekkür ederim hocam

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,955
hocam sistemim çok eski daha pahalı birşey almanın pek bir anlamı yok diye düşünüyorum zaten işlemci ve ekran kartımı değişmedikçe düzgün performans alamayacağım.

şuanki harddiskimle beraber kullanmak istiyorum, cd rom yerini harddiske dönüştüren aparatı ve ayrıca bir sata kablo mu almam gerekiyor?

teşekkür ederim hocam
CPU ve GPU n sökülmüyor.

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
CPU ve GPU n sökülmüyor.
evet biliyorum hocam. o yüzden yeni pc alana kadar beni idare etmesi için alıyorum. Ancak 100-150tl daha para verip samsung almayı düşünüyorum, çok kaliteli ve uzun ömürlü deniyor ilerde yeni pcde kullanma şansım da var.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Şimdi laptopta hdd ile birlikte kullanacaksan kablo zaten kullanılmaz. Dvd sürücüsünden feragat edip aparat ile o yuvaya takacaksın.Görüntü olarak güzel gözükmeyebilir çünkü aparatın ön kısmı dvd sürücü kapağı gibi duruyor olmasına rağmen laptoplarda tasarımlar markadan markaya farklı olduğundan tam anlamıyla tasarımla bütünlük sağlamıyor.Sanki çıkma parça takmışsın gibi belli oluyor.Uzun süreli kullanacağım ve sonrasında masaüstü alıp kullanacağım diyorsan en güzeli 500gb 1tb modellerden birini alıp hdd yerine takıp kullanman.

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şimdi laptopta hdd ile birlikte kullanacaksan kablo zaten kullanılmaz. Dvd sürücüsünden feragat edip aparat ile o yuvaya takacaksın.Görüntü olarak güzel gözükmeyebilir çünkü aparatın ön kısmı dvd sürücü kapağı gibi duruyor olmasına rağmen laptoplarda tasarımlar markadan markaya farklı olduğundan tam anlamıyla tasarımla bütünlük sağlamıyor.Sanki çıkma parça takmışsın gibi belli oluyor.Uzun süreli kullanacağım ve sonrasında masaüstü alıp kullanacağım diyorsan en güzeli 500gb 1tb modellerden birini alıp hdd yerine takıp kullanman.
hocam 1tb modellere ne yazık ki bütçem yetmiyor. Aklımda 500gb alıp aparatı da alıp şuanki harddiskim ile bir süre kullanmak var.
Hangi harddisk markasını önerirsiniz?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,955
hocam 1tb modellere ne yazık ki bütçem yetmiyor. Aklımda 500gb alıp aparatı da alıp şuanki harddiskim ile bir süre kullanmak var.
Hangi harddisk markasını önerirsiniz?
Seagate. Benim kullanmışlığım var kendi PC mde SSD almadan önce. Kaliteli ve programlarıda var. SSD alın ama.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Western Digital ve Seagate öneririm bende her ikisi de var.WD 1 TB hazır sistem alırken içindeydi.Sonra sırayla 860 EVO 500gb m2 SSD ve 2 TB Seagate Barracuda ile sistemi tamamladım.İnternetten hdd alırken dikkat edin gittigidiyor,hepsiburada gibi sitelerde refurbished yenilenmiş ürün gönderiyorlar.Tabi en ucuz fiyat olanlar genelde böyle oluyor.Güvenilir olsun derseniz hepsiburada için satıcı hepsiburadanın kendi olmasına,amazon için yine amazon.com.tr olmasına dikkat edin.Bunlar haricinde incehesap,sinerji,itopya,nano katalog,teknobiyotik ve vatan bilgisayar refurbished ürün satmaz bunlardan da alabilirsiniz.

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Arkadaşlar bahsettiğiniz ürün bu mu acaba?Samsung 860 evoya göre nasıldır sizce hangisi tercih edilmeli

Sizce 500gb evo 860 a para vermeli miyim? Oyun oynamıyorum, sadece windows ve programları kuracağım, işlemcim ve ekran kartım kötü ve değiştiremiyorum, ssd bir yere kadar hızlandıracak beni.

Siz benim yerimde olsanız, ilerideki bilgisayarımda da kullanırım diyip 860 evo 500gb mı alırdınız, yoksa 300 tl daha ucuza attığım ssd (veya alternatiflerini) yi mi alırdınız? Lütfen bana akıl verin çok kararsız kaldım

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Geleceğe yönelik düşünüyorsan Samsung al ama şu an idare etsin ileride sistem alırken yine alabilirim diyorsan Samsung'u şu anlık bırak ve diğer markalardan birini al.

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Geleceğe yönelik düşünüyorsan Samsung al ama şu an idare etsin ileride sistem alırken yine alabilirim diyorsan Samsung'u şu anlık bırak ve diğer markalardan birini al.
Almışken biraz daha verip geleceğe yönelik almak istiyorum.(gerçi samsung ne kadar dayanır onu bilmiyorum)

Buradan alıyorum hocam sıkıntı yok değil mi?

Bir de kendi laptopuma uygun olan hdd caddyi nasıl bulacağım

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373

Diğer sitelerden de bak bazen amazonda uygun olabiliyor Samsung ssd. Karşılaştır fiyatları öyle al.

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Diğer sitelerden de bak bazen amazonda uygun olabiliyor Samsung ssd. Karşılaştır fiyatları öyle al.
Ben hdd kısmına ssdyi takıp hddyi buna takmayı planlıyorum. Bir farkı olur mu? Direk bunu alayım mı yani

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Şimdi sata ssd ile hdd lerin bağlantı noktaları standarttır yani aynıdır. Bu yüzden bu aparata hdd de takabilirsin ssd de.

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Notebook yeni ise 9,5mm dvd oluyor!
evet şuan iyice araştırdım 9.5 mm imiş hocam. en yakın zamanda ssd ve aparatı çekiyorum.

arkadaşlar son bir sorum var, şuanda bakarken farkettim harddiskim sata 3.0 görünürken dvd rom sata 1.0 görünüyor. Buraya takacağım harddiski sata3 kablosu bağlasam bile sata 1 hızında mı kullanabileceğim?

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
SSD almanı öneririm sonuçta yeni cihazdada kullanabilirsin

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
evet şuan iyice araştırdım 9.5 mm imiş hocam. en yakın zamanda ssd ve aparatı çekiyorum.

arkadaşlar son bir sorum var, şuanda bakarken farkettim harddiskim sata 3.0 görünürken dvd rom sata 1.0 görünüyor. Buraya takacağım harddiski sata3 kablosu bağlasam bile sata 1 hızında mı kullanabileceğim?
Hddyi dvdnin yerine koy ssdyi hddyi cikarttigin yere koy hiz sorunu olmaz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Daha önce sanki imla kurallarini dövüyordum sanki?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
hdd caddy için kablo gerekmiyor mu?
Dvd surucu varsa gerek yok dvd cikiyor caddy ye hdd takiliyor caddy takiliyor ssd hddnin yerine takiliyor...

Bunu izle!

Son düzenleme: