SRO mu WOW mu Metin2 mi Cabal mı

Bu konuyu okuyanlar

DEADPOOL®

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Evet fps oyun oynuyorum zevkli ama daha çok sevdiğim oyunlar büyücü warrior healer okçu gibi bunlardan birini seçip tek karakter ilerletmek, dota oynadım biraz ama sarmadı hem harita küçük hemde age of empires gibi geldi, dediğim tarzda bu oyunlardan hangisi en temizi?

h1z1 var bana bf cod tan daha zevkli geliyor cod2, cod4 hariç :D

sizce tek karakter yönetilip bir job seçip savaş olan oyun bunların arasında en iyisi hangisi para illaki verilir ama temiz olsun para tuzağıda olmasın p2w olmasın.

not:geçenlerde knight başladım steamko ama aynı hala değişmemiş hatta aşırı para tuzağı olmuş malesef.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Cabal ve Silkroad en güzelleri bence ama sakın Silkroad'da Legend IV'ü sakın indirme berbat çünkü onun dışında diğerleri güzel.;)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Evet fps oyun oynuyorum zevkli ama daha çok sevdiğim oyunlar büyücü warrior healer okçu gibi bunlardan birini seçip tek karakter ilerletmek, dota oynadım biraz ama sarmadı hem harita küçük hemde age of empires gibi geldi, dediğim tarzda bu oyunlardan hangisi en temizi?

h1z1 var bana bf cod tan daha zevkli geliyor cod2, cod4 hariç :D

sizce tek karakter yönetilip bir job seçip savaş olan oyun bunların arasında en iyisi hangisi para illaki verilir ama temiz olsun para tuzağıda olmasın p2w olmasın.

not:geçenlerde knight başladım steamko ama aynı hala değişmemiş hatta aşırı para tuzağı olmuş malesef.
Konu hortlatmak gibi olmasında :D
Saydığın özellikli oyunlara MMORPG deniyor. Önerdiklerim: WOW>Wildstar>Tera

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
SWTOR u bir dene ben hayatımda mmorpg oynamadım diyeceksin

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Karar verebildin mi?

oguzkaradagli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Silkroad yıllarca oynadım çokta iyi geçirdiğim vakitlerim oldu. Ancak eski büyüsünü kaybetti bana göre. WOW 'a karşı ayakta durabilen oyun pek bilmiyorum ama yeni oyunlardan -bu kategoride- Tera ve Archeage iddialı görünüyor. :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
MMORPG oynamayın, baydı artık. Bugünlerde MMORPG'ler tamamen Pay To Win yada Pay To Play tarzındalar. Pay To Play yine kabul edilebilir ama çoğu zaman ücretsiz oyunlarda firmalar kar etme, server masrafları vs. masrafları karşılamak için item satışını teşvik etmek zorunda kalıyorlar bu yüzden de para ile alınabilecek itemleri emekle yapabileceğiniz itemlerden güçlü yapıyorlar. Bu şekilde oyunun dengesi bozuluyor. Eğer Pay To Play tipi bir oyun oynarsan daha kabul edilebilir bir oyun dengesi göreceksin. Misal World of Warcraft.

oguzkaradagli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MMORPG oynamayın, baydı artık. Bugünlerde MMORPG'ler tamamen Pay To Win yada Pay To Play tarzındalar. Pay To Play yine kabul edilebilir ama çoğu zaman ücretsiz oyunlarda firmalar kar etme, server masrafları vs. masrafları karşılamak için item satışını teşvik etmek zorunda kalıyorlar bu yüzden de para ile alınabilecek itemleri emekle yapabileceğiniz itemlerden güçlü yapıyorlar. Bu şekilde oyunun dengesi bozuluyor. Eğer Pay To Play tipi bir oyun oynarsan daha kabul edilebilir bir oyun dengesi göreceksin. Misal World of Warcraft.

Kesinlikle katılıyorum. SRO 'nun da tadı bu sebeplerden kaçtı zaten.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
4 sene önce Nostale oynadım. Belirli sebeplerden ötürü bıraktım fakat 4 hafta önce yeniden başladım. Oyunda kötüye doğru hiçbir yenilik yok. Tek gördüğüm sorun oyuncu sayısının biraz azalmış olmasıydı fakat bu sorun reklam vs gibi yöntemler ile kolayca çözülebilir. P2W yönü de yok. Ödediğiniz paralar ile birkaç ufak özelliği olan kıyafet, evcilleştirilmeyen birkaç pet, hızını arttıran taşıt gibi ufak şeyler. Ki bunları oyunda oyun parası ile satın alabiliyorsunuz.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Şahsen sevdiğim oyunlar;
Paladins - Sadece skin satılıyor
CS:GO - Sadece skin satılıyor
League of Legends - Çok oynamadım ama skinden ve oyun parası ile alabileceğimiz karakterlerden başka bir şeyi satın alabildiğimizi görmedim. Yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Warframe - Denemeyen denesin, efsanemdir benim :)
World of Warcraft oynayamadım bir türlü, PVP server oynadım da çok az oyuncu var :( Orjinal WoW sunucuları muhtemelen daha kalabalıktır ama para yok. Kendime güvensem adam akıllı günde 3-4 saat oynayacağıma o zaman bir anlamda kazandıklarınla bedava oynamak mümkün. Ama çok zaman gerekiyor onun için. Bir oyuna o kadar zaman verebilir miyim bilmiyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
OverWatch almak istedim da çok pahalı :D Blizzard para değil böbrek istiyor :D

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Zamanında Cabal Online da az zaman geçirmedik...

Pay to Win in baskın olmadığı mmorpg örnek vermek gerekirse Blade&Soul verilebilir, oyunun combat sistemi tamamen bileğe ve karar hakimiyetine bağlı bir oyun. WoW a gelirsek her ne kadar pay to play olsa da yeni başlayan oyuncu ile hali hazırda ki oyuncu arasında ki fark o kadar açılmış bir durumda ki yeni oyuncu kabul etmeyen bir oyuna dönüşmüştür zaten gelen bütün içerikler eski oyuncular için.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Kaya26 DOTA2'yi bırakma sebebimi söyledin :(
Bir odaya girmeye çalışırım, anında kick yerim, oyun bul der her yolu denerim, 15 dakikadır kuyruktayımdır. Alt tarafı bir oyun oynayıp çıkacam lan. Bir odaya girdim, 3 tane turnuva şampiyonu ile aynı odadayım. Profillerinde gözüküyor yıla kadar. Gördüğüm kadarıyla sadece eski tayfa ve arkadaş çevresi olan, yeni başlayanı kabul etmeyen başka bir oyun daha.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
knight oynadım indirdim 1 hafta normalde yıllardır oynardım steamko 65 level mage yaptım zar zor fakat user kalmamış eski tadı yok sildim lol veya dota 2 başlayacağım ınternet kotam gelsin indircem :)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Aklıma şimdi geldi: Archeage ve Path of Exile. Archeage PVE sistemi baya gelişmiş 1-2 saat oynama imkanım oldu. Path Of Exile ise skill ağacı olsun yetenekler olsun çok iyi strateji gerektiren bir oyun. Zaten skill(pasif) ağacını görseniz oyuna başlamanız için başlıca nedenlerden. Bir de Dark and Light diye bir oyun gelecekmiş steam'e. Youtube'da oynanış videoları var. Grafik severler için tercih olabilir.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Aklıma şimdi geldi: Archeage ve Path of Exile. Archeage PVE sistemi baya gelişmiş 1-2 saat oynama imkanım oldu. Path Of Exile ise skill ağacı olsun yetenekler olsun çok iyi strateji gerektiren bir oyun. Zaten skill(pasif) ağacını görseniz oyuna başlamanız için başlıca nedenlerden. Bir de Dark and Light diye bir oyun gelecekmiş steam'e. Youtube'da oynanış videoları var. Grafik severler için tercih olabilir.
Şuraya bir de Guild Wars 2 eklesek tam olacakmış sanki :)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Bana kalırsa su anda mmorpg bayrağını taşıyan oyun Guild Wars 2 dir. Şu anki gördüğüm en iyi community e sahip mmorpg, yaşayan harita sistemi ile sürekli oyuncularla etkileşimde oluyorsunuz o yüzden yalnız da hissetmiyorsunuz oyunda. Ve çok sağlam bir senaryosu mevcut.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Steam'de indirimden bir oyun alın, CO-OP olarak online oynayın işte ne kasıyonuz :D
Bana kalırsa su anda mmorpg bayrağını taşıyan oyun Guild Wars 2 dir. Şu anki gördüğüm en iyi community e sahip mmorpg, yaşayan harita sistemi ile sürekli oyuncularla etkileşimde oluyorsunuz o yüzden yalnız da hissetmiyorsunuz oyunda. Ve çok sağlam bir senaryosu mevcut.
World Of Warcraft'a tek rakip diyebilirim :)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
WoW artık çok eski bir oyun. Combat sistemi eski ve grind a dayalı bir oyun. Oyunu ayakta tutan evreni ve eski kemik oyuncusu önceden de dediğim gibi yeni oyuncu başlayamaz veya çok kısa sürede sıkılıp bırakır diğer oyuncular tarafından ezilme durumu çok fazla ve sürekli bir grind durumu olması yeni oyuncular tarafından tercih edilmemesi sebeplerinden biri. GW 2 ise combat sisteminde yenilikçi (Free action combat) ve competitive pvp sistemini getirirken eski mmorpg geleneklerine devam eden bir oyun.(Profession, Raid, World vs World, Item enchant)

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Play to win olayıda saçma adamlar browser ya da mobil mmorpglerde play2win olayının tadı kaçtı.Saat sabah 10da world boss 11de savaş saati 12de grup savaş saati 1de materyal elde edebileceğimiz etkinlikler 2de yine savaş saati 3de toplu savaş saati felan filan gece 11.5a kadar bi dünya etkinlik var yani bildiğin oyun oynamıyorsun işe gidiyorsun.Bu durumda sıkıcı açıkcası.Hadi girip oynıyayım diyip sro gibi her zaman oyuna başlayıp ara verip devam edip iyi bir yerlere gelebileceğim bir oyun arıyorum ama ne yazıkki bulamadım.

knight oynadım indirdim 1 hafta normalde yıllardır oynardım steamko 65 level mage yaptım zar zor fakat user kalmamış eski tadı yok sildim lol veya dota 2 başlayacağım ınternet kotam gelsin indircem :)

ikisinede başlama bence.Lol oyuncular sıkılmasın diye ne getireceğini şaşırmaya başladı dotada grafiksel olarak çok çağ dışı ve itici bence.