SQL tablo birleştirme

Bu konuyu okuyanlar

Raşit İri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar resimdeki gibi bir sql yapısına sahibim. following tablosunda following_id takip eden kişinin id'sini, followed_id ise takip edilen kişinin id'sini göstermektedir. posts tablosunda ise user_id, o post'u hangi kullanıcı paylaştıysa onun id'sini göstermektedir. users tablosunda ise kullanıcı bilgileri bulunmaktadır. projemde basit olarak anasayfa kullanıcı sadece kendi gönderilerini ve takip ettiği kişilerin gönderisini görmesini istiyorum. fakat bununla ilgili sql sorgusunu bir türlü yapamadım. teşekkürler

74906

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
sqlfillde yaptim hocam benzer bi seyi..

örnegimde: ali isimli kullanici veli ve deliyi takip ediyor.. Sagdaki sorguda görecegin üzere name condition'a ali verip cikarabiliyorum. Sen isersen id üzerinden git. Anlasilir olmasi icin böyle yaptim..

74911

linkteki kodlara ulasamazsan buraya ekliyorum kodlari (özel karakteden dolayi eklenmedi buraya ben de upload ettim

örnek tablo

Sql Sorgusu

kolay gelsin

Son düzenleme:

Raşit İri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sqlfillde yaptim hocam benzer bi seyi..

örnegimde: ali isimli kullanici veli ve deliyi takip ediyor.. Sagdaki sorguda görecegin üzere name condition'a ali verip cikarabiliyorum. Sen isersen id üzerinden git. Anlasilir olmasi icin böyle yaptim..

Ekli dosyayı görüntüle 74911

linkteki kodlara ulasamazsan buraya ekliyorum kodlari (özel karakteden dolayi eklenmedi buraya ben de upload ettim

örnek tablo

Sql Sorgusu

kolay gelsin
Öncelikle teşekkür ederim siz atmadan önce
SELECT p.id as post_id ,p.user_id as p_user_id ,p.content,p.posted_at,f.followed_id,f.following_id,u.id as user_id,u.`name`,u.img_path,u.surname FROM posts AS p
INNER JOIN users AS u ON p.user_id = u.id
INNER JOIN following AS f ON f.following_id = 76
WHERE p.user_id = f.followed_id
OR p.user_id = 76
GROUP BY p.id
ORDER BY p.id DESC
böyle bir sorgu ile işimi hallettim fakat id'si 76 olan kullanıcı kimseyi takip etmez ise anasayfada birşey çıkmıyor. bunun harici bir sorun yok.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
bu bişey çıkamama olayınıda bir koşul yani kontrol ile düzeltebilirsin bence bunuda hangi dilde yazıyorsan orda yapabilirsin.

eğer kullanıcı kimseyi takip etmiyorsa ozaman atıyorum xxx sayfasına yada konularına yönlendir yada ona uyarı yazdır akış görmek için takip etmelisiniz diye.