spor yapan herkesin evinde olması gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
1.crosstraining direnç bandı

kasları güçlendirmede direnç egzersizlerinde esneklik antremanlarında barfiks çekmede ve birçok alanda oldukça yararlı bu bantlardan mutlaka edinin

2.ağırlık bantları

özellikle gün içinde takarsanız kasları kuvvetlendirip hızlandırdığını görürsünüz

3.yoga matı

sert halı zemin de çalışmak için mutlaka bu matlardan alın egzersiz yaparken özellikle plank ve esnemede çok faydasını görürsünüz

4.kettle bell

çeşitli sporlarda vazgeçilmez olan bu ağırlıklar çok daha hızlı şekilde çeşitli kas gruplarını çalıştırmanızı sağlayarak sizi forma sokar özellikle omuz bölgesini oldukça geliştirir

5.ab wheel

karın bölgesini etkin bir biçimde çalıştırmak ve direnç kazanmak istiyorsanız ab wheel size yardımcı olacaktır

6.barfiks barı (kapı)

barifksi eve getiren gittiğiniz her yerde taşınabilen bu bar için tek gereken yüksek ve barı takmaya uygun bir kapı girişi

7.ayarlanabilir dumbel

anlatmaya gerek yok her sporda sağlamadığı fayda yok

8.z bar

9.el ve bilek çalıştırıcı (top şeklinde olanıda tercih edebilirsiniz)

10.medicine ball

11.ip atlama aleti

12.döküm ağırlıklar

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Konu fikir vermesi açısından gayet faydalı, teşekkürler. Ben evlerin spor yapmak için pek uygun olduğunu düşünmüyorum ama. Hareket alanı ve yapılabilen hareketler çok kısıtlı olacaktır. Küçük çaplı yapılabilir tabii ki bu aletlerle yinede.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Konu fikir vermesi açısından gayet faydalı, teşekkürler. Ben evlerin spor yapmak için pek uygun olduğunu düşünmüyorum ama. Hareket alanı ve yapılabilen hareketler çok kısıtlı olacaktır. Küçük çaplı yapılabilir tabii ki bu aletlerle yinede.
aslında devasa bir alana ihtiyaç yok mesela şu kadar veya bundan 1 kat geniş bir alan gayet yeterli

bundan daha dar alana kuranda var

zaten bu aletler taşınabilir sabit olmadığı için evin farklı odalarındada rahatça yapabilirsin eğer alan yetmez ise.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Ne alacak param nede yapacak vaktim var ağam????

Reaksiyon puanı
16,118
Suan calistigim bina insaatinda bunlari koyacak yer yok cok kucuk bina.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Suan calistigim bina insaatinda bunlari koyacak yer yok cok kucuk bina.
bazılarını alabilirsin mesela el bilek çalıştırıcı (top şeklinde olanı cebine koyabilirsin) direnç bandı ab wheel kapın yüksek ve genişse barfiks barı kettlebell ağırlık bandı (sonuçta bunu ayağına veya koluna takıyorsun)

sırf bunlar bile yeter