Spor salonuna gitmeden vücut yapma !

Bu konuyu okuyanlar

buraksen01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Ben Fitness e gitmeden evimde vucut geliştirmek istiyorum.Doğrusunu söylemek gerekirse başladım zaten.

Ayak kası,karın kası ve kollarımı kuvvetlendirmek istiyorum.

İlk başladığım için şimdilik 60 Mekik,20 N. Şınav,20 Yumruk üstünde şınav,40 Kiloluk bir ağırlık kaldırıyorum 50 defa felan.

Fakat yeterlimi bilmiyorum ayriyeten benim durduğum yer köy gibi bi yer ve koşu yapılacak çok iyi alan var koşuyorum 1 saat geceleri ve barfix yapıyorum.

Bu şekilde vucut geliştirmeye çalışıyorum nedeni fitness ler bize uzak ve zamanım olmuyor okulum 11 saat.

Evde kendime 1 saat 2 saat ayırabiliyorum !

Sizce protein tozu almam gerekir mi ?​

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Not = 62 Kiloyum.1.79 Cm Boyum.İnce duruyorum boyumdan dolayı ! :D

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
protein tozundan çok her gün et , yumurta hiç olmazsa tavuk yemeni öneririm

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
www.bodyrock.tv
bu sitede çok sağlam egzersizler var ve çoğu alet bile gerektirmiyor ama çok zorlayıcılar.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
zor iş,sadece vücudunu sıkılaştırabilirsin o da düzenli olarak yaparsan.

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
İlk olarak evde body çalışmak zordur. Ekipman alırsanız evde de yapılabilir. Evde fitness yaparak kaslarınızı çıkarta bilirsiniz. Bunun için hem iyi bir antreman hemde yemek düzeni lazım. Size kendini kanıtlamış "p90x" adlı programı öneririm. Hem yemek listesi hemde evde sağlam bir vücut yapabilirsin. Bu çalışma programı ücretli satılıyor. Cidden etkili bir program türü. Ülkemizde "Aykut Koç" tarafından destek veriliyor. Yabacı dil bilmenize gerek yok. Her soruya çabuk cevap veriliyor. Birde eğitimler türkçe alt yazılı. Fiyatı "90" tl idi. Sanırım zam yapılmamıştır. Ben ücretsiz antreman istiyorum diyorsanız "Hakan Demiray" hoca var.Youtube'de eğitimleri var. 1 Dambıl ile tüm kasları çalıştıra bilirsin. Evde çalışacaksan sakın protein tozu kullanma. Ölçüsünde fazla alınan ve yakılmayan protein tozu gut hastalığına sebeb oluyor.

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Aynen, evde çalışacaksan sakın protein tozu ve bu gibi ilaç(lar) kullanma, + sonradan yağlanmaya ve mubadile bozukluklarına yol aça bilir, ayrıca duzgun olmayan kullanım sonucu böbrek (taşı) hastalıklarına yol aça bilir. Ben spor salonuna gidib kullanıyorum ama yine de kullanmamak daha iyi

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Birde doping vb türde ilaç ve kürden uzak dur. Steroid ve türevleri zararsız gibi lansa edilir. Sonra her türlü hastalığa davet çıkarır.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evde vucudunu gelistirmen nerdeyse imkansiz ama sikilastirabilirsin.Kosmak bisiklet surmek vb calismalar vucudunu dogruan gelistirmez bunlara kardio hareketleri denir.Vucudunu gelistirmek istiyorsan duzgun bir programa ve diyete ihtiyacin var yoksa ya gelistiremezsin yada yaglanma sorunu olur.Benim onerebilecegim youtubede HakanFitness diye bir kanal var.Bir gozat derim.Evde yapilabilecek antremanlari gun gun ve seviye seviye anlatiyor.Beslenme ile ilgili ogutlerde veriyor.