Spor salonu hakkında bilgi?

Bu konuyu okuyanlar

__ali__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yaşım 16. Kilo almam gerekiyor ve herkes spora başlamamı öneriyor. Fakat benim spor hakkında hiçbir bilgim yok. Yani Macfit gibi bir yere mi yoksa gymfit gibi yere mi gideceğim? Çekingen birisiyim ortamları nasıl oluyor, ne yapmam gerektiğini oradaki hocalar yeterince gösteriyor mu? Bana detaylı bir şekilde bilgi verebilecek olan lütfen yazabilir mi? Özelden yazmak isteyen olursa da instgrm adresimi verebilirim yeterki yardımcı olun. Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

odinfo

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Dostum spor hakkında bir bilgiye sahip değilsen MacFit önermem. Ama macfitte özel hoca tutabiliyorsun.

Evet kilo almak için spor başta gelir. Eğer maddi olarak bir sıkıntın yok ise GYMFİT daha mantıklı olacaktır. Çekinmene hiç gerek yok. Maksimum 1 ay sonra alışacaksın ve uyum sağlayacaksın.

Bende ilk spor deneyimimde salonda çok çekiniyordum fazla kilomdan dolayı ama 1 ay sonra çalışmalarım sonuç verdikçe özgüvenim geri geldi ve uyum sağladım. Ayrıca hocanın ilgisi ve alakası çok önemli tüm iş sende bitiyor ve sonrasında hocada.

Çekinme sadece ve sadece sporuna odaklan ve sonucu gör ;)

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Hoca dışında kimseyle iletişim kurmak zorunda değilsin öncelikle. Diğer spor yapan arkadaşlar, tahmin edeceğin üzere her modelden mevcut. Yani kimisi iyidir, kimisi kötü. Senin ilgilenmen gereken; spor aletlerinin çokluğu, kalitesi ve hocanın ilgisi. Ben de çekingendim ilk gittiğimde. Sert bir yüz ifadesiyle gittim; ciddiyetle sporuma ve hocaya odaklandım, sporumu yaptım çıktım. Özetleyecek olursak; oraya gitme amacın spor yapmak, bunu yerine getir duşunu al çık. Diğer hiç bir şeye takılma. Tekrar söylüyorum: Salondaki alet sayısı ve kalitesi ile hoca önem vermen gereken şeyler.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Hoca dışında kimseyle iletişim kurmak zorunda değilsin öncelikle. Diğer spor yapan arkadaşlar, tahmin edeceğin üzere her modelden mevcut. Yani kimisi iyidir, kimisi kötü. Senin ilgilenmen gereken; spor aletlerinin çokluğu, kalitesi ve hocanın ilgisi. Ben de çekingendim ilk gittiğimde. Sert bir yüz ifadesiyle gittim; ciddiyetle sporuma ve hocaya odaklandım, sporumu yaptım çıktım. Özetleyecek olursak; oraya gitme amacın spor yapmak, bunu yerine getir duşunu al çık. Diğer hiç bir şeye takılma. Tekrar söylüyorum: Salondaki alet sayısı ve kalitesi ile hoca önem vermen gereken şeyler.
Aynen ?