Speedtest sonuçlarımızı paylaşalım.

Bu konuyu okuyanlar

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Her yerde aynı hizmeti vereceklerini sanmıyorum.

Reaksiyon puanı
16,118
her yerde fiber aynı hızı pingi verir.

Son düzenleme:

yasin8619

Asistan
Reaksiyon puanı
1
11q.jpg

Eşim bir yandan da dizi seyrediyor netten. Buna rağmen hızımız bu. Teşekkürler TürkNet (normalde 75 Mbps)

Reaksiyon puanı
16,118
gt-s5360 wifi alıcı ve spotify ile The Rolling Stones Almos Hear you sigh çalınca :

50mbps yerine bu.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
speedtest.JPG

24 mpbs olması gereken hiz görüyorsunuz hiç bir zaman 10 mbps üzerine çıkamadım.. Bunun için de yılbaşından sonra 2 katı fiyat ödeyeceğim.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Altyapı desteğiniz ne kadar mbps destekliyor?
Tekirdağ da ikamet ediyorum evim merkezi komumda vodafon kablo tv gibi fiber bağlantıları destekliyor. Türktelekom da 35 mbps hıza kadar destekliyor denildi 1 sene önce 15 mbps civarında bağlanırken son bir yıldır 10 mbps üzerine çıkamadım :D

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Tekirdağ da ikamet ediyorum evim merkezi komumda vodafon kablo tv gibi fiber bağlantıları destekliyor. Türktelekom da 35 mbps hıza kadar destekliyor denildi 1 sene önce 15 mbps civarında bağlanırken son bir yıldır 10 mbps üzerine çıkamadım :D

Bu tür sorunların genel sebebi internet servis sağlayıcılarıdır. Gerçekten 15 senedir evimde Turk Telekom kullanıyorum ama 4 farklı konumda da aynı sorunları yaşadım. Bir Allah bir ben bilirim çektiğimi :D Artık böylesine fırsatçı ve hizmeti kötü bir firma ile çalışmayı bırakma vakti geldi.

Turk.Net'e gün sayıyorum...

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bu tür sorunların genel sebebi internet servis sağlayıcılarıdır. Gerçekten 15 senedir evimde Turk Telekom kullanıyorum ama 4 farklı konumda da aynı sorunları yaşadım. Bir Allah bir ben bilirim çektiğimi :D Artık böylesine fırsatçı ve hizmeti kötü bir firma ile çalışmayı bırakma vakti geldi.

onunda adam akıllı bir alt yapısı yok ona geçtim daha önce gittim 250 liraya fiber destekli modem aldım, sonra başvuru evraklarını imzaladım kargo ile yolladım. neyse 2 gün sonra internetimi açtılar bazı sitelere girebiliyorum youtube twiiter facebook googlede arama yapabiliyorum ama aranan sayfaları açmıyor sonra müşteri hizmetlerini aradım elemanlar eve geldiler bağlantıları kontrol edip gitmişler sonra tekrardan müşteri hizmetleri aracılığı ile bağlantıyı kurduk yine hüsran. Tekrar teknik servis geldi gelen adamlara sordum neden internet gelmiyor onlarda türk telekomun servisiymiş biz sadece bağlantı binaya gelene kadar kontrolu yaparız gideriz dediler sizin bağlantıda problem yok dediler neyse bir aylık fatura geldi ödedim sonra dayanamadım kapatmaya çalıştım evrak göndermeme rağman 2 ay sonra kapadılar yani benden kullanmadığım 3 aylık internet parası aldılar. Açtırması bir dert kapaması ayrı bir dert. Adamlara diyorum mail atayım kapanış evrağını, hayır faks çekeceksin diyorlar faks arıyorum gönderiyorum gitmiyor ulaşıp ulaşmadığının teyidini alamıyorum derken sonunda sağolsunlar kapadılar. Tekrardan tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır dedim türktelekoma geri döndüm. Memnunmuyum eveet nispeten düşük hızda da olsa sürekli kullanabiliyorum çok bağlantı kopması yaşamıyorum en azından TürkNet gibi skandal yaşatmıyor. Bence kablo tv çok güzel ve onu düşünüyorum tahhaüt bittiğinde. Selamlar

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187

O firmanın Allah belasını vermesin. Ne kadar kötü bir firma arkadaş internet yavaş, Türknet'e göre (örnek olarak) aynı paketler daha pahalı, vs. 1 yıl sonra direk türk.net'e geçiyoruz bizde.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
O firmanın Allah belasını vermesin. Ne kadar kötü bir firma arkadaş internet yavaş, Türknet'e göre (örnek olarak) aynı paketler daha pahalı, vs. 1 yıl sonra direk türk.net'e geçiyoruz bizde.

Bu kararı vermenize çok sevindim. gerçekten verdikleri bir hizmet yok. Sadece internet yönünden değil. Müşteri hizmetleri olsun, fiyat politikası olsun, teknik destek ekibi olsun kötü olmayan hiç bir yanı olmayan servis sağlayıcıdır Türk Telekom.

İnsanları kandırmak için binbir türlü yol arıyorlar. Şu hıza kadar, yok bu şeye kadar. Alıyorlar taahhütü senden sonra daha yüzüne bakan yok, hizmet veren desen zaten yok.

Turk.net öyle mi? Adamlarda ne AKK var, ne yüksek fiyat var, ne de taahhüt var. Taahhütü geçtim adamlar memnun kalmazsan ödediğin ücreti bile geri veriyorlar.

Yakın zamanda batacak ama bu firma. Az kaldı, az. Son çırpınışlarını denesin bakalım.

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
50 mgbts i özledim diyen var, arkadaşlar ne dediğinizin farkında mısınız? Avrupa da fiber altyapı da alabileceğiniz en ucuz net 1 yıl önce 100 megabits di (Fransa) şimdi onu da kaldırmışlar 300 mgps den başlatıyorlar. Kaan terzioğlu da açıklama yapıyor: ortak altyapı falan.... Sdn ve diğer haber siteleri de o CEO’ları sıkıştıran tek bir soru dahil sormuyorlar. Şaka gibi kota getirdiler. Hakkı Alkan, sorsanıza CEO ları sıkıştırsan sorular.. Birileri eli taşın altına atmazsa böyle kalır bu. Gerekirse kar marjından kıssınlar. Devlet soğan fabrikalarını basmayı biliyor, telekomcuları bassınlar. Bi de 100 megabits çok iyi gibi akn yi kaldırdık diye Heryerde Turknet reklamları.... Sen kimsin elin altyapısını kullanıp şunu bunu veriyorum diyorsun sonra Ping neden yavaş. bi Vodafone var 200 mgbts veren o da çok sınırlı yerlere. Acaba yazdığım yazıyı kimler okuyacak acaba bir faydası olacak mı?

Ben 100 megabits alıyorum upload 4 megabits ama hiç memnun değilim maalesef:( gönül isterdi ki 350 liraya 1000 megabits ftth almak, upload da 200 megabits olsun alttaki kutudan yukarı fiber kablo çeksinler..... Nolur bir şey yapın ey yetkililer

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
50 mgbts i özledim diyen var, arkadaşlar ne dediğinizin farkında mısınız? Avrupa da fiber altyapı da alabileceğiniz en ucuz net 1 yıl önce 100 megabits di (Fransa) şimdi onu da kaldırmışlar 300 mgps den başlatıyorlar. Kaan terzioğlu da açıklama yapıyor: ortak altyapı falan.... Sdn ve diğer haber siteleri de o CEO’ları sıkıştıran tek bir soru dahil sormuyorlar. Şaka gibi kota getirdiler. Hakkı Alkan, sorsanıza CEO ları sıkıştırsan sorular.. Birileri eli taşın altına atmazsa böyle kalır bu. Gerekirse kar marjından kıssınlar. Devlet soğan fabrikalarını basmayı biliyor, telekomcuları bassınlar. Bi de 100 megabits çok iyi gibi akn yi kaldırdık diye Heryerde Turknet reklamları.... Sen kimsin elin altyapısını kullanıp şunu bunu veriyorum diyorsun sonra Ping neden yavaş. bi Vodafone var 200 mgbts veren o da çok sınırlı yerlere. Acaba yazdığım yazıyı kimler okuyacak acaba bir faydası olacak mı?

Ben 100 megabits alıyorum upload 4 megabits ama hiç memnun değilim maalesef:( gönül isterdi ki 350 liraya 1000 megabits ftth almak, upload da 200 megabits olsun alttaki kutudan yukarı fiber kablo çeksinler..... Nolur bir şey yapın ey yetkililer
Bazı dediklerinize katılıyorum ama nankörlük ettiğiniz kısımlarda var elin alt yapısını kullanarak diyorsunuz sadece Türknet için degil (milenicom oris Netspeed) için yazıyorum alt yapı firması sizden 100 mbps için üç yüz küsür isterken adamlar size uygun fiyata 100 mbps veriyor ne süperonlıne ne Vodofone ne ttnet nede kablonet size 100 mbps için iki haneli bi fiyat vermez (3 haneli verir) Vodofone 200 mbps demişsiniz Onu da size 3 haneli rakamdan asagı vermez gönül isterki bizde Avrupalılar gibi ucuza yüksek MB kullanalım ama 100 yılda geçse bizim için hayalden başka birşey gibi gözükmüyor

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bazı dediklerinize katılıyorum ama nankörlük ettiğiniz kısımlarda var elin alt yapısını kullanarak diyorsunuz sadece Türknet için degil (milenicom oris Netspeed) için yazıyorum alt yapı firması sizden 100 mbps için üç yüz küsür isterken adamlar size uygun fiyata 100 mbps veriyor ne süperonlıne ne Vodofone ne ttnet nede kablonet size 100 mbps için iki haneli bi fiyat vermez (3 haneli verir) Vodofone 200 mbps demişsiniz Onu da size 3 haneli rakamdan asagı vermez gönül isterki bizde Avrupalılar gibi ucuza yüksek MB kullanalım ama 100 yılda geçse bizim için hayalden başka birşey gibi gözükmüyor

O şirketler evimin içine gelip de ftth bağlamıyorlar. Kampanyaları 100 mgbts ama bakır ile. Vodafone 100 megabits ile 1000 megabits arası hız veren tek şirkettir. Ve 100 megabits üstü net paketleri daha adil fiyata veriyorlar. Turkcell superonline/ Türktelekom da satılan 1000 megabits 1000 lirayken Vodafone da 450 lira. Yine fazla ama makul fiyat. Diğer şirketler satılmasın diye fiyatlarını şişiriyorlar.

Reaksiyon puanı
16,118
O şirketler evimin içine gelip de ftth bağlamıyorlar. Kampanyaları 100 mgbts ama bakır ile. Vodafone 100 megabits ile 1000 megabits arası hız veren tek şirkettir. Ve 100 megabits üstü net paketleri daha adil fiyata veriyorlar. Turkcell superonline/ Türktelekom da satılan 1000 megabits 1000 lirayken Vodafone da 450 lira. Yine fazla ama makul fiyat. Diğer şirketler satılmasın diye fiyatlarını şişiriyorlar.
yanlış bizim ki ftth:
2015-02-28 17.54.51.jpg
2018-12-16 21.40.59.jpg

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bizim evin altına fiber kablo geliyor ama ordan yukarı telefon kablosu ile çıkıyor. Cat6 kablo ile değiştirmemize rağmen 6 ucunu kullanamadıkları için 2 ucunu bağladılar. T11 kutusu ne zaman gpon kutusu ile değişir?

---- Mesajlar birleştirildi ----

bizim evin altına fiber kablo geliyor ama ordan yukarı telefon kablosu ile çıkıyor. Cat6 kablo ile değiştirmemize rağmen 6 ucunu kullanamadıkları için 2 ucunu bağladılar. T11 kutusu ne zaman gpon kutusu ile değişir?
O ftth hangi tür evlere geliyor türktelekom zamanında niye bizim eve yapmamış ?

Son düzenleme: