SPB Mobile Shell 5 Duyuruldu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


alabula

Profesör
Katılım
9 Mar 2008
Mesajlar
3,819
Puanları
0
Windows Mobile'ın görsellik anlamında en başarılı araçlarından SPB Mobile Shell 5.0 sürümü ile iddialı bir şekilde geliyor.

Sizlere daha önce burada ye alan haberimizde SPB'nin mobil arayüz yazılımı Mobile Shell konusunda iddialı bir sürüm hazırladığını duyurmuştuk. Konun detayları sonunda netleşti ve yazılım 5.0 sürümü ile 3 farklı platformda kullanılmaya hazır.
Geliştirici, yen bir yapılanma sürecine girerek diğer mobil platformlarda da çalışabilen komplike bir yazılım oluşturma çabasında olduğunu belirtiyor. Android ve Symbian ile başlayan bu hamle ilerleyen günlerde daha fazla mobil işletim sistemine destek verilerek büyüyecek.Baştan aşağı yenilenen yazılım, geliştirilmiş 3D motoru ve sosyal ağ entegrasyonu ile dikkat çekiyor. Yepyeni göz alıcı efektler ve arayüzün hemen her yerinde görebileceğiniz üç boyutlu animasyonlar ile SPB gerçekten çok başarılı bir iş çıkarmış. 3D medya oynatıcı, fotoğraf görüntüleyici ve onlarca widget uygulamanın en iddialı olduğu alanlardan.
SPB Mobile Shell'in 5.0 sürümü, telefonunuzun sahip olduğu özellikleri ve alıştığınız arayüz işlevselliğini birebir Mobile Shell arayüzüne taşıma konusunda da oldukça başarılı. İvmeölçer, çoklu dokunmatik ekran desteği yazılımın her yerinde fonksiyonel bir şekilde kullanılabiliyor. Sezgisel olarak kullanmakta sıkıntı çekmeyeceğiniz yazılım SPB UI Builder 2.0 ile birlikte geliyor.
Özellikle Windows Mobile kullanıcılarının vazgeçilmezi olan yazılımın, Microsoft'un Windows Phone 7 serisindeki kişiselleştirmeyi olabildiğince engelleyen katı tutumu karşısında nasıl bir hamle yapacağı da merakla bekleniyor.

:: Microsoft'un bu tutumu Windows Mobile Shell 5'in popülaritesini sekteye uğratır mı?

Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net
 

TeArS

Asistan
Katılım
31 Tem 2007
Mesajlar
297
Puanları
0
uğratmayacaktır...

bir iphone kullanıcısıyım ama eski bir winmo kullanıcıs olarak halen takip ederim...

Series 7 her ne kadar desteklemese de tema ekleme özelliğini, donanım üreticileri kendi arayüzlerini eklemek isteyecektir.
Bu baskı ms'i zorlayacak ve arka taraftan kendi arayüzünü kapattıracak bir fonksiyon yapmaya zorlayacak.
 

orcnd

Dekan
Katılım
13 Eki 2008
Mesajlar
6,379
Puanları
63
Konum
İstanbul
aksine diğer platformlardan da destek alırsa bir standart haline gelebilir. böylece yazılım geliştiricilere büyük kolaylık sağlanmış olur. nasıl flash patformlar üzeri bir noktada ise bu kabuk da o seviyeye yerleşebilir.
 

denizkadarderin

Üyecik
Katılım
1 Eki 2009
Mesajlar
77
Puanları
0
Yazılımı ilk defa kulllanmaya başladıktan sonra wm'ın kendi arayüzünü unuttum. Özellikle çıkacak 5. sürüm ile çok şey vadediliyor gibi ve bizlerde çok şey bekliyoruz umarım kısa zamanda çıkar...
 

serkanbb06

Profesör
Onursal Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
1,986
Puanları
38
Bugün spb mobile 5'in beta sürümleri bazı kullanıcılara dağıtıldı.Yakında gelecek.
 
Üst
stat counter