Space Soldiers, e-spor faaliyetlerini durdurdu!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Katılım
24 Şub 2019
Mesajlar
67
Puanları
8
Konum
Konumu bilinmiyor.
Milli Gururumuz olan Space Soldiers takımı Instagram'da yaptığı açıklamada "Oyuncular için para sorunu ve kadro eksikliğinden dolayı faaliyetleri durdurmak zorunda" olduğunu açıkladı. Bu dağılma haberi XANTARES'in ayrılmasıyla zaten ön görülmüştü. Türkler için e-sporu destekleyen Space Soldiers gittiğine göre artık Türkiye e-spor konusunda geri kalacak.

Sizlerin bu kötü haber hakkında düşüncesi ne?
Yeni bir türk e-spor takımı ortaya çıkar mı?

Cevaplarınızı aşağıda belirtin.

Sabri Kanlı
 

insanimsi

Profesör
Yasaklı
Katılım
28 Tem 2018
Mesajlar
1,049
Puanları
83
Konum
Aiur
Kod:
Spor evrensel kültürün bir parçası, dünyada dili, ırkı, dini farklı insanları birleştiren önemli bir vasıtadır. Dünya barışına katkı sağlayan bir etkinliktir, diyebileceğimiz gibi çağımız sporunu; fiziksel faydalarının yanı sıra insanların ruhsal sağlığını da olumlu yönde etkilemek, sosyal ve moral kazançlar sağlamak amacı ile yapılan hareketler topluluğu olarak da tanımlayabiliriz. Görüldüğü gibi sporun belirli sözcükle kalıplaşmış klâsik bir tanımı yoktur.Spor sözlük anlamı olarak lâtince DİSPORTARE ve DESPORT biçiminde “dağıtmak, bir birinden ayırmak” anlamına gelen sözcüklerden 17 yüzyıldan sonra günümüze gelinceye kadar ilk hecesi aşınarak “SPORT” biçimine dönüştüğü araştırmacılar tarafından öne sürülmektedir.

Britannica ansiklopedisi sporu; “Belirli ölçüde güç ve beceri gerektiren yarışmalı ve eğlenceli etkinlikler.” olarak tanımlamaktadır.
Kod:
belli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye yararlı, eğlenmek ve yarışmak amacı da bulunan beden hareketlerinin tümünün ortak adı.
Kısacası Espor denen pc oyunlarını spor olarak görmüyorum fakat takım konusunda yazık olmuş belki bazı üyeler yeniden grup açabilir
 

Winson

Üyecik
Katılım
13 Mar 2019
Mesajlar
23
Puanları
1
Konum
Türkiye
Takımın en başarılı oyuncusu bir kulüp açmayı düşünürse tüm takım katılacağını düşünmekteyim.
 
Üst
stat counter