Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@VECTORRR
ne ola ki en üstteki mesajında ? 9600k versus başlığını mı kastediyorsun ?
Eğer o konuysa hocam; bende muallaktayım. ilk aşamada cpu ram board alıcam. Ama kısıtlı imkanla ne alsam bilemiyorum. Hem oyun oynayacagım hem render.

bu arada şiir benimle alakalıysa kötü söz sahibine aittir. :p

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
ya hani ,iyi ki taş attık kuyuya,canımız sıkıldı,vurduk kalemi yazıyı,parmak bastık sızıya

kadikoy-kuyu-temizleme-6806.jpg

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Premium (galiba bedava versiyonuda vardır) olan yazılım AVG Tune Up rakibi CCleaner ve Wise Disk Cleaner'a göre çok yavaş dosya siliyor.

Wise disk cleaner bir kere 76GB dosya bulmuştu(kabarttıklarından eminim), yarısı siilmeyi unuttuğum Temp klasörünün içindeki dosyalardı. Çok hızlı sildi fakat AVG Tune Up 16GB yi silmeye 1 saat önce başladı ve şuanda %32 bana göre geri dönüştürülemiyecek hale dönüştürüyor.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
@VECTORRR
ne ola ki en üstteki mesajında ? 9600k versus başlığını mı kastediyorsun ?
Eğer o konuysa hocam; bende muallaktayım. ilk aşamada cpu ram board alıcam. Ama kısıtlı imkanla ne alsam bilemiyorum. Hem oyun oynayacagım hem render.

bu arada şiir benimle alakalıysa kötü söz sahibine aittir. :p
Tek çekirdek performansından tut 8 çekirdek performansına kadar i5 9600k vs i7 9700k

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa çıldırıyorum. Stressiz 1 ayın sonunda deli gibi strese batacak olmaktan nefret ediyorummmmmmmmmmmmmmmm.Olmuyor işte başa çıkmalısın desemde olmuyor kalbim ağzımda atıyor........Gamsız olmak isterdim.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@VECTORRR

Victooorr :) Ya intele verilmiş para boşa gibime geliyor. Yada hiç intelim olmadı masaüstünde ondan böyle konuşuyorum. Tek çekirdek ve ön bellek muhabbeti tüm yazılımların istediği muhabbet. Ama çoğulda amd az farkla önde. Abicik gubicik çıkan açıklar da cabası. Ben en fazla oyun oynarım genellikle ae, render yaparım. Sence amdnin suyu kara mı ? Intelden şaşılmamalı mı ? Birde konuşmaların boşa sallama mı yoksa elinde cidden bu işlemciler var da mı konuşuyorsun ?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Hayatımda hayatımda AVG TuneUp'dan daha yavaş dosya silen bir program görmedim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Botlar iyice geliştirdi kendini arkadaş, Osman adında kullanıcı adı bile alabiliyor. Pes artık!

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
İntel almak manasiz ryzen 3.nesil cok daha iyi ...
Neden? termal macun yerine lehim kullandığı için mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@VECTORRR

Victooorr :) Ya intele verilmiş para boşa gibime geliyor. Yada hiç intelim olmadı masaüstünde ondan böyle konuşuyorum. Tek çekirdek ve ön bellek muhabbeti tüm yazılımların istediği muhabbet. Ama çoğulda amd az farkla önde. Abicik gubicik çıkan açıklar da cabası. Ben en fazla oyun oynarım genellikle ae, render yaparım. Sence amdnin suyu kara mı ? Intelden şaşılmamalı mı ? Birde konuşmaların boşa sallama mı yoksa elinde cidden bu işlemciler var da mı konuşuyorsun ?
İntele verilmiş para neden boşa gitmiş gibi geliyor peki?

Bu arada AMD küçük bir farkla öne geçmiyor...

@VECTORRR

İnternette i5 9600k ile aynı fiyatta r5 3600 karşılaştırması çok var hatta 400-500 tl daha UCUZ olan i5 9400f bile daha iyi...

Şiir de kötü bir şey yok.
Daha doğrusu sana hakaret etmiş baştan oku dikkatlice.

Son düzenleme:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@VECTORRR
Ağa attığın videoda benchmarkların bir çoğunda diyor zaten ? Low is better dediğinde amd var, High is better dediğinde genelde yine amd var.
Premier ve Ae de sanıyorum ki warp stabilizer bana yakın biraz, bir bu alanda daha iyi performans vermiş. Birde videonun sonlarına doğru benchmark sonuçlarına ters şekilde daha iyi sonuçlar verdiğini göstermiş.

Adam zaten diyor single core de iyi, multide amd iyi. Videonun sonunda her ikisine de atıf yapıyo yakınlar veya birinin daha üstün olduğu yer var diğernin daha üstün olduğu. Siz de deneyimlerinizi yazın kendinize göre falan diyor.

Sen 3600 ile kıyaslamışsın da ben onu 2600 ile kıyaslıyorum :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Arkadaşlarım donanım sorunlarını ateşli sohbetlerle devam ettirebileceğiniz SDN Forum bölümümüz var zaten. Başlıkta Söyle Rahatla (O an için ne söylemek istiyorsanız tam buraya yazın ) diyor.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
Neden? termal macun yerine lehim kullandığı için mi?

İntele verilmiş para neden boşa gitmiş gibi geliyor peki?

Bu arada AMD küçük bir farkla öne geçmiyor...

İnternette i5 9600k ile aynı fiyatta r5 3600 karşılaştırması çok var hatta 400-500 tl daha UCUZ olan i5 9400f bile daha iyi...

Daha doğrusu sana hakaret etmiş baştan oku dikkatlice.

Vectorrr şimdi gözlerini aç iyi oku,neyin ne olduğunu bilmeden yazma.

@ConfickerBelasi hakkında yazı yazmam,o adamı senden daha iyi tanıyorum,2000 yılından beri internete girerim,senin aklına gelmeyecek,yerlere chat sitelerine girdim,yazdıkları yazılardan,artık insanları %60 70 oranında analiz etmeyi öğrendim,bak sana tavsiyem,yolun uzun,taşlı var git işine,o şiirde sana yada confige ait olan laf da yok,40 kere düşün 1 kere yaz,bu confige yazdığınıda senin cocukluğuna veriyorum,zira yaptığın şey hoş değil.

Reaksiyon puanı
5,172
Yakında söyle rahatlada şarkı paylaşmayıncılar yerine donanım ürünleri paylaşmayıncılar türeyecek. Lütfen artık vektör konuyu rahat bırak.

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
@VECTORRR
Ağa attığın videoda benchmarkların bir çoğunda diyor zaten ? Low is better dediğinde amd var, High is better dediğinde genelde yine amd var.
Premier ve Ae de sanıyorum ki warp stabilizer bana yakın biraz, bir bu alanda daha iyi performans vermiş. Birde videonun sonlarına doğru benchmark sonuçlarına ters şekilde daha iyi sonuçlar verdiğini göstermiş.

Adam zaten diyor single core de iyi, multide amd iyi. Videonun sonunda her ikisine de atıf yapıyo yakınlar veya birinin daha üstün olduğu yer var diğernin daha üstün olduğu. Siz de deneyimlerinizi yazın kendinize göre falan diyor.

Sen 3600 ile kıyaslamışsın da ben onu 2600 ile kıyaslıyorum :)
Ne dediğini anlamadım...

İstersen bir de şöyle bak

Reaksiyon puanı
5,172
@VECTORRR seni seviyoruz ve bizle klamanı istiyoruz ancak bunun için seninde söyle rahatla konusuna intel mi amd mi kavganı taşımaman gerekiyor.

Şunu hatırlatmak isterim bir sonraki uyarımızı muhtemelen banlı iken göreceksin.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
@VECTORRR seni seviyoruz ve bizle klamanı istiyoruz ancak bunun için seninde söyle rahatla konusuna intel mi amd mi kavganı taşımaman gerekiyor.

Şunu hatırlatmak isterim bir sonraki uyarımızı muhtemelen banlı iken göreceksin.
Donanım bölümünden yasaklandım diğer konulardaki yanlış bilgilendirmeyi düzeltmek istiyorum sadece.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Donanım bölümünddn yasaklandıysan donanım ile ilgili bir sıkıntın vardır. Bunu anlamayıp hala yanlış (!) düzeltmeye çalışman ? Burası yeri değil buraya rahatlamak için şeyler yazacağımız yerde Intel AMD kavgası okuyoruz. Zamanında da birileri müzik bölümü yapmıştı burayı... Fark göremiyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Lehim çeşitleri var cpularda %60 kalay %40 kurşun alaşımlı lehim kullanilir o 200 derecede erir kurşunsuz lehim dandik.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Abi ben bu üreticilerini anlamıyorum. Hangi kafayla zoom kamerasına ois koyup geniş açıya ois koymuyorlar? Geniş açı ile video da çekilir kafaları değişik bunların.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...