Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Benim bozulmadan önceki eski masaüstü bilgisayarımda pentium D 925 vardı, seninkinin 3 GHz versiyonu. Hatta işlemci hala masamın altında durur anı olarak.
Masaüstü işlemcilerle mobil işlemciyi karşılaştırmak mantıksız. İkisinin amaçlanan TDP değerleri farklı, soğutma olanakları farklı, haliyle koyulan çipin sınırları belli.
Ben uzun bir zaman boyunca Antergos+Openbox ile kullandım benim laptobu. Biraz da win7 kullanıyım deyip ona geçtim birkaç ay önce.
Masaüstü daha iyi değil mi? Bence laptop daha kolay soğutulur.

Reaksiyon puanı
191
@VECTORRR Mobil işlemcilerden bahsettim. Kafam kadar soğutucuyu laptobun içine sığdıramadığımızdan, koyulan işlemci daha kırpılmıştır. TDP değerleri 25-35 Watt civarıdır. Hatta Intel'in Core M serisi 4.5W tdp ye sahip .d

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
74510

:)

Reaksiyon puanı
191
@VECTORRR Her koşulda iyi diyemeyiz, dizüstünün şart veya iyi olduğu bazı noktalar var, taşınabilirlik gibi. Ama onun dışında, boşuna demiyoruz masaüstü sistem topla diye. Bütün bir bilgisayarı küçük bir alana sığdırmak daha maliyetli olur her zaman.

Bir de, yanlızca TDP değerine bakmamak lazım, yanlış anlaşılmayayım. Nesil ve mimari etkili.

Core m7-6y75(mobil) 4,5 ila 7 watt tüketen bir işlemci. Passmark skoru 3466
T3200 35 watt tüketen bir işlemci. Passmark skoru 1033

Biri skylake diğeri merom.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
74511

En şanslı bu patato , bedavadan ultra sistemler kullanıyor xd

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
@Administraktör

Revonext Qt2 geldi sonunda. Kulaklığı takıp müziği açınca o berrak sesi duydum dedim ki işte müzik bu beee. Basslar aslında dengeli müzik için ideal seviyede ama ben bassı içimde hissetmek istediğim için eq ile bişeyler yaparım artık. Her yerden farklı bir ses geliyor çok güzel lan [emoji23]

Edit: Silikonları tam oturtamamışım. Allah'ım uçuyorum şimdi çok iyi oldu lan [emoji23][emoji322]

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Trt müzik de iyi bu aralar genç sahne diye bi programı var iyi.Ayrıca trt belgesel de miydi trt okulda mıydı bilmem ama zor yollar diye bi program vardı o da güzeldi.
TRT okul veriyordu onu. Doğa, 06 ZOR ve 06 YOL plakalı arabalarıyla off-road, hoş sohbet, gezi, tarih, kültür... Eşittir huzur kaynağı bir belgesel. :)
Bir tek anlam veremediğim her bölümde sağa çekip sucuk ekmek yiyorlardı. :D

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Biraz daha özellik lazım değil mi xd? mesela ne bilym

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
Millet konuya bakın birisi öyle bir şiir yazmış ki in in bitmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Wiseguy diye biri var bakın ne yazmış. :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bence forumunuz bir yere gelebilirse birçok kişiye örnek olacak.
Biraz eskisi olarak konuşayım, forumda seviye eskisi gibi değil. Eskiden bir girdik mi hakiki sağlam adamlar çıkardı, bir fikir alırdık bir zikir alırdık. Üstüne de iyi kötü sohbet dönerdi, üyeler birbirine karşı sıcaktı. Sonra küstürdüler o üyeleri, yeni üyeler geldi onları da küstürdüler. Üyenin sonu gelmez diye düşündüler, bir gördük de forumların modası geçince nasıl kalıyorlar tepe taklak.

Şimdi giriyorum foruma, hiç kimse tanıdık değil. Üstüne de dandik dandik konular açılıyor. Yok şu kadara telefon, yok linux kurdum dilim yandı, yok sistemi havaya uçurdum. Ilgimi çekmiyor ki benim, başkasının nasıl çeksin.

Ayrıca yeni mod seçimleri bana pek iyi gelmiyor. Sanki konu açacak adam olsun yeter denerek her taraf moderatör doldu taştı, öyleyse forum yönetimi niyeti bozmuş zaten bizim elden ne gelir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...