Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

Murat Burç

SDN Okuru
Youtube işinde artık para yok. Para yok dediysem herkese yok. Yükselmek çok zor.

Eğer hızlı ve sıcak para istiyorsan pinterest pin to pin taktiği var.

Öncelikle pinterestin mantığını anlatayım sana. Bir resim paylaşıyorsun resmin üzerine konu ilgili ilginç bir şeyler yazıyorsun. Pinterest bu resimleri takipçin olsun yada olmasın insanlara ana sayfalarında sunuyor.(ne kadar takipçi okadar çok gösterim) Eğer onların ilgisini çekerse resme tıklayıp sitedeki yazıyı okuyor.

Tabi her şeyde olduğu gibi pinterest Türkiyeyede popüler olması uzun sürecek gibi. Ama Avrupa ülkelerinde şuan en az Twitter kadar popüler. Bu yüzden İngilizce yazı şart. Eğer İmgilizce yazarsan sitende reamı gösterilecek kişinin para birimi neyse o cinste para alırsın. Dolayısı ile TL dalgalanmalarındanda etkilenmessin.

Şimdi asıl konuya gelelim bu işten nasıl kazanacağına... Öncelikle google reklamları açık arttırma usulü ile çalışır. Örnek veriyorum İngilterede otel kelimesine reklam vereceksin. Ve otel kelimesine reklam verecek 20 otel daha var. Dolayısı ile reklam verenin tıklama başına 0.5£ vermesi gerekirken bu fiyat açık arttırma usulü ile genelde 1.6£ kadar artabiliyor. Gerçekten ciddi para. Bir yıllık emek ile pinterestte 1000 takipçiye ulaştin(ki çok rahat ulaşılır ulaşılır) diyelim. Bir sitede ortalama reklama tıklanma oranı %1 yani 100 kişiden sadece biri reklamına tıklıyor. Ortalama bin takilciye ulaşan ve düzenli resim paylaşan insanların resimleri 5 milyon civarı kez pinteresste gösteriliyor. Eğer resim kaliteli ve ilgi çekiciyse yarısı kadar tık çekiyor sitene buda ortalama 2.5 milyon kişi ede. Reklama tıklanma oranı ise %1di buda demek oluyor ki sadece sitende bir yılda pinterest üzerinden 25.000 kişi reklama tıklayacak...

Peki toplam kârın ne kadar olacak. Mesela bir Reklam verenin bir reklam başına verdiği tutar ortalama 1.6£ idi. Bunun %80 ini google sana veriyor kalanını kendi alıyor. Yani bir reklamdan ortalama 1.3£ kazanıyorsun. 25.000 tıklanma durumunda kazanacağın para yıllık 30.000£ civarı. Yurtdışında bu ücret asgeri ücret parası ancak £ 8tl dolayısı ile bizde bu para doktir parası(aylık 20.000 tl)

@Murat Burç
İlginç. Ama kafama yatmadı. Rakam büyük. Pinterest ise bu kadar ciddi bir oluşum değil bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Youtube işinde artık para yok. Para yok dediysem herkese yok. Yükselmek çok zor.

Öncelikle pinterestin mantığını anlatayım sana. Bir resim paylaşıyorsun resmin üzerine konu ilgili ilginç bir şeyler yazıyorsun. Pinterest bu resimleri takipçin olsun yada olmasın insanlara ana sayfalarında sunuyor.(ne kadar takipçi okadar çok gösterim) Eğer onların ilgisini çekerse resme tıklayıp sitedeki yazıyı okuyor.

Tabi her şeyde olduğu gibi pinterest Türkiyeyede popüler olması uzun sürecek gibi. Ama Avrupa ülkelerinde şuan en az Twitter kadar popüler. Bu yüzden İngilizce yazı şart. Eğer İmgilizce yazarsan sitende reamı gösterilecek kişinin para birimi neyse o cinste para alırsın. Dolayısı ile TL dalgalanmalarındanda etkilenmessin.

Şimdi asıl konuya gelelim bu işten nasıl kazanacağına... Öncelikle google reklamları açık arttırma usulü ile çalışır. Örnek veriyorum İngilterede otel kelimesine reklam vereceksin. Ve otel kelimesine reklam verecek 20 otel daha var. Dolayısı ile reklam verenin tıklama başına 0.5£ vermesi gerekirken bu fiyat açık arttırma usulü ile genelde 1.6£ kadar artabiliyor. Gerçekten ciddi para. Bir yıllık emek ile pinterestte 1000 takipçiye ulaştin(ki çok rahat ulaşılır ulaşılır) diyelim. Bir sitede ortalama reklama tıklanma oranı %1 yani 100 kişiden sadece biri reklamına tıklıyor. Ortalama bin takilciye ulaşan ve düzenli resim paylaşan insanların resimleri 5 milyon civarı kez pinteresste gösteriliyor. Eğer resim kaliteli ve ilgi çekiciyse yarısı kadar tık çekiyor sitene buda ortalama 2.5 milyon kişi ede. Reklama tıklanma oranı ise %1di buda demek oluyor ki sadece sitende bir yılda pinterest üzerinden 25.000 kişi reklama tıklayacak...

Peki toplam kârın ne kadar olacak. Mesela bir Reklam verenin bir reklam başına verdiği tutar ortalama 1.6£ idi. Bunun %80 ini google sana veriyor kalanını kendi alıyor. Yani bir reklamdan ortalama 1.3£ kazanıyorsun. 25.000 tıklanma durumunda kazanacağın para yıllık 30.000£ civarı. Yurtdışında bu ücret asgeri ücret parası ancak £ 8tl dolayısı ile bizde bu para doktir parası(aylık 20.000 tl)

@Murat Burç
Ayrıca Google reklamları ile nasıl para kazanılıyor orayı da anlamadım. Pinterest sitesinde mi reklam çıkıyor. Pinterest kendine pay almıyor mu?

Dediğim gibi rakam astronomik yazımdan birşey anlamadım desem yeridir. İngilizce meselesi de sıkıntı dil meselesi aşılır. Yabancılara ne konuda hitap edeceğim?
Bana çıkış yolu youtube ama fikir lazım.yükselmesi hallolur.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Pinterestin Amerikadaki kullanım oranı %80. Bir tek Türkiyede yaygın değil...
Şunu anlayamadım ben pintereste resim attık bunun arkasında bir de site mi kurmamız gerekiyor yoksa bir defa tıklanılıp pinterest içinde kalınması para kazandırıyor mu? Çünkü bakıyorum o resme iki defa tıklayınca bazı yerler başka sitelere yönlendiriyor. Pinterestte de reklam yok.

Yılın en çok haksızlık yapılan telefonu açık ara Xperia 1. Yalnız keşke 4K 60 FPS video kaydı ve daha yüksek tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olsaydı ona rağmen ekranı muazzam.
Keşke TL değerli olsaydı da yurt dışında ucuza getirtebilseydim hatta keşke Türkiye'de olsalardı.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Konu başlığı olarak "İnternet hızım" "Modem" "E okul" "youtube kanal" gibi kategorisel başlıklar seçmek yerine, konuyu özetleyen anlamlı ve açıklayıcı başlıklar seçmeyi ne zaman öğreneceğiz?

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
72762

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Seni nalet olası pis sinek. Tek sorunun o küçük vücudunla verdiğin büyük rahatsızlık yüzünden öldürülmen...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728

@Murat Burç

Pinterest işinde legal yollardan güzel para kazanman zor. Ve gerçekten özgün çalışman gerekir.

Reaksiyon puanı
5,172
Pinterest işinde legal yollardan güzel para kazanman zor. Ve gerçekten özgün çalışman gerekir.
Legal yada illegal bana bublar pinteresste nasıl oluyor anlatır mısın?

Pinteresste pin atmanın 3 yolu var.

1)Otomatik botlar

2)Manual botlar

3)el ile

Bu yöntemlerin üçüde yasal. Kanunen hiçbir ülkede bu botların kullanımı yasak değil.

Pinterest açısından ise otomatik bot kullanımı yasak. Zaten kullananda yok. Kullanıldığı fark edildiği anda ban yiyorsunuz.

Verdiğim rakamlar bu işin en uç noktasıydı ancak Türkiyede bu tarz sonuçlara ulaşan fazlaca insan var ve internette bu insanlar 500 600 tl ye ders veriyor
.

Bunun dışında pinterest üzerinden affiliate marketing ilede para kazanabiliyorsunuz. Bildiğim kadarı ile amazon ile anlaşıyorsunuz. Herhangi hiri Sizin pininiz üzerinden amazon sitesine gidip pinterest üzerinde reklamını yaptığınız ürünü aldığında amazon ürün tutarının %8 ini size %2 sini pintereste veriyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Pinterest kötüye kullanılmıyor. Ben sıklıkla takipçisiyimdir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Legal yada illegal bana bublar pinteresste nasıl oluyor anlatır mısın?

Pinteresste pin atmanın 3 yolu var.

1)Otomatik botlar

2)Manual botlar

3)el ile

Bu yöntemlerin üçüde yasal. Kanunen hiçbir ülkede bu botların kullanımı yasak değil.

Pinterest açısından ise otomatik bot kullanımı yasak. Zaten kullananda yok. Kullanıldığı fark edildiği anda ban yiyorsunuz.

Verdiğim rakamlar bu işin en uç noktasıydı ancak Türkiyede bu tarz sonuçlara ulaşan fazlaca insan var ve internette bu insanlar 500 600 tl ye ders veriyor
.

Bunun dışında pinterest üzerinden affiliate marketing ilede para kazanabiliyorsunuz. Bildiğim kadarı ile amazon ile anlaşıyorsunuz. Herhangi hiri Sizin pininiz üzerinden amazon sitesine gidip pinterest üzerinde reklamını yaptığınız ürünü aldığında amazon ürün tutarının %8 ini size %2 sini pintereste veriyor.
Ya ben gerçekten anlam veremedim işe. Fotoğrafa yazı hikaye yazacağız tamam o kişi ona tıklayascak girecek tamam bundan sonra para kazanma işi nasıl oluyor?
Satış ortaklığı meselesini bir geçelim. Bu arkadaş fotoğrafa tıkladığında ödemeyi kim yapıyor.
Benim anladığım şu. Çoğu kişi yarısını vermiş. O resme tekrar tıklayınca kendi oluşturudğu reklamlı bir siteye gidiyor.

Reaksiyon puanı
5,172
İki gündür sorun çıkarmamak için çabalıyorum... Acilen forum kuralları güncellenmeli...

1)Kurallarda siyasete dair hiçbir madde yok.

2)Kurallar bizler için yazılmış, yöneticiler için yazılmamış. Dolayısı ile bu durum modlar arasında ikilik yaratıyor. Örenk veriyorum A siyasi haberini foruma iki kere atıldığında bu konuya tüm modların vereceği tepki aynı olmalıdır. Aynı şekilde modların bu konuya vereceği tepki hem bize hem modlara, kurallarda açık bir şekilde belirtilmelidir. Bu konulardan birini A modu kitler B modu sıkı denetimle izin verirde bu durum forumumuza fazlası ile zarar verecektir.

3)Ceza puanlandırmaları düzenlenmeli ve uygulanabilir düzeye getirilmelidir. Eğer bu puanlar önemsenmeyecekse kaldırılmalıdır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Değişti mi? Q'nun 3. vuruşuyla az can almadım. :D Ejderhayı kontrol etmek de zevkliydi. Hesabım süresiz kapatıldığı için oynayamıyorum, çok özledim oyunu. Ustalığa kasıyordum sözde, yazık ettim hesaba.
Değişti. Nerf yer. Kayle de değiştiğinde nerf yer demiştim yedi.
Ben Altın 1 üstüne çıkamadım. Şimdi diğer hesabımda gümüşteyim aslşında kardeşim oynuyor onu plata zorlayacağım. Kendi çarım lanetli gibi. Kardeşimin hesabını kendi hesabımdan önce altına çıkarmılştım şlimdi benden önce plat olacak herhalde.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Tf içinde kullanacağın ulti ile kill almasan bile karşı tankı devre dışı bırakmanın tf kazanma konusunda efsane etkisi olur. Düşünsene adcne atlayacak rengar'ı havada ultine alıyorsun. Güzel ctler çıkacak bende.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Takımı sessize alıp oyuna odaklanınca çok fark ediyor, tavsiye ederim. Sohbet penceresi kesinlikle kullanılmamalı. Elmas 5'te çok takıldım ben de, orası tam bir kanser. Sohbet penceresini keşke kullanmasaydım, iş işten geçince faydası olmuyor pişmanlığın.

Orman rolü bence en kritik rol. Orman oynanarak rahatlıkla yüksenilebilir ve sonrasında istenilen rol oynanabilir. Yükselmek için orman oynanmalı.
Mordeyle topda ortalığı karıştırmakla meşgulum şuan :D :D 3-4 nerf yiyesiye kadar durmaz bu hero. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tf içinde kullanacağın ulti ile kill almasan bile karşı tankı devre dışı bırakmanın tf kazanma konusunda efsane etkisi olur. Düşünsene adcne atlayacak rengar'ı havada ultine alıyorsun. Güzel ctler çıkacak bende.
Şampiyon sıkıntılı gerçekten. Erken oyunu da zayıf değil geç oyunu da. Bam bam vuruyor. Adc de tekliyor tank da eritiyor. Mutlaka zayıflatma alacak.

Kıskandım. :/ Hesap mı satın alsam n'apsam, burnumda tütüyor oyun. :D Af çıksa bari ya, çıkmaz herhalde.
Hesap satın alacağına yeni hesap aç XP takviyesi al eskisi kadar kasmak zor değil.

Türkiye serverinden iğreniyorum.

Son düzenleyen moderatör:

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
iyi niyetle söylenen ,farklı yöne giden söylemler:):(
lütfen +18 olarak görmeyin,zira devamlı kullanılan ,masumane olan ,ama hınzırlık çağrıştıran cümleler(bunda kimsenin suçu yok)

okey oynarken
-ortak elin nasıl,taşlayım mı(sanırsın kavga var, birine taş atacak)
-taşla ortağım,teke dönüyorum(teke diye keçinin erkeğine derler)
-taşla oğlum taşla ,çifte gidiyorum(çifte gitmek,köy dilinde tarla sürmeye gitmek)

iş yapmaya gidilecek,soru geliyor
-ustaa bende var mıyım,geleyim mi (söz ben davar mıyım oluyor)
-heee sen da varsın,gell!!

meşhurdur,ara ara kaçar dillerlerden
-arkadan vermeyen arkadaşlar,versinler:oops::rolleyes::rolleyes::eek:

-şöför bey inecek var,ben ineğim(söz böyle anlaşılıyor)

çay içecek var mı,evvet beyler
-usta 1 bardakta bana koy:imp:??
-what!!!

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu ülke insanın çoğunluğu yaşamıyor sadece hayatta kalıyor. Ve bunu kaliteli yaşam olarak algılıyor sesini çıkarmıyor.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
iyi niyetle söylenen ,farklı yöne giden söylemler:):(
lütfen +18 olarak görmeyin,zira devamlı kullanılan ,masumane olan ,ama hınzırlık çağrıştıran cümleler(bunda kimsenin suçu yok)

okey oynarken
-ortak elin nasıl,taşlayım mı(sanırsın kavga var, birine taş atacak)
-taşla ortağım,teke dönüyorum(teke diye keçinin erkeğine derler)
-taşla oğlum taşla ,çifte gidiyorum(çifte gitmek,köy dilinde tarla sürmeye gitmek)

iş yapmaya gidilecek,soru geliyor
-ustaa bende var mıyım,geleyim mi (söz ben davar mıyım oluyor)
-heee sen da varsın,gell!!

meşhurdur,ara ara kaçar dillerlerden
-arkadan vermeyen arkadaşlar,versinler:oops::rolleyes::rolleyes::eek:

-şöför bey inecek var,ben ineğim(söz böyle anlaşılıyor)

çay içecek var mı,evvet beyler
-usta 1 bardakta bana koy:imp:??
-what!!!
damattan-dugun-icin-istenen-altinlarin-listesi_1586420.gif

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...