Söyle Rahatla

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 4)

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Bunu pek becerebileceğimi sanmıyorum. Toplum fobim vardı daha düne kadar ki hala var samimi olmadığım tanımadığım insanlara karşı.
Çok çok akıcı konuşur takır takır giderdim son 2 senedir akıclığımı da kaybettim bazen ciddi derecede tıkanıyorum kelime bulamıyorum.
Eskiden konuşurken yazı yazarkenki cümle kuruşumdan daha hızlı cümle kurardım şimdi iş tam tersine döndü.
Ses tonun bu işe çok müsait. Biraz alıştırma ile yaparsın diye düşünüyorum.

Çoğu popçunun kullandigi ses yazilimlari var karga seslerini bulbul yapiyorlar canli okuyamiyorlar sonra Led Zeppelin' e bagliyorlar...

Son düzenleme:
Crackli neden kullanmıyorsun. Sen öğrenci adamsın John Warnock amca seni affeder muhtemelen...
Adobe Premiere'den hoşlanmıyorum gibi. Davinci Resolve'yi daha başarılı buluyorum.

Dediğim gibi video editleri olduğu kadar şuan iyi olmadığını ben de kabul ediyorum fakat zamanla olursa olur. Bundan önce video edit hiç yapmadım.

Usain

Citizen of the world
Yönetici
Mod. Adayı
Ben yıtıbırken edit için camtasia kullanıyordum. Her şey var içinde. Bana bayağı bayağı yetiyordu. Görseller de ps cc2018 ile.
Tabii ki korsan canıım. Öğrenci adamım ben.:p

Ben yıtıbırken edit için camtasia kullanıyordum. Her şey var içinde. Bana bayağı bayağı yetiyordu. Görseller de ps cc2018 ile.
Tabii ki korsan canıım. Öğrenci adamım ben.:p
Görseller genelde paint ile editler dediğim gibi resolve, ses audacity.

Resolve'u iyi kullanan bence FCPX, Premiere, Vegas PRO tanımaz gibi geliyor. Bu kadar detaylı programın ücretsiz olması büyük bir fırsat.

Resolve için de düşük kalite materyallerde ne kadar ,o kadar da iyi çalışmayacak olsa da bir renk düzenleme sekmesi ve ses için çok kapsamlı bir bölüm var. Esaasen renk düzenleme programı resolve kurgu sonradan 12 sürümü ile eklendi diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor olabilirim.

Sıkıntı ingilizce olması. İngilizce anlıyorum hallediyorum ama Türkçe dışında istisnaları bir kenara koyarsak hiçbirşeyi sevmiyorum. O bile başlı başına beni sinir ediyor.

Camtasia watermark eklediği için kullanmam öyle hatırlıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Resolve'a az biraz hakim sayılırım ama emek istiyor ve ben o emeği verecek isteğe sahip değilim. Dün 2 dakikalık videoyu 3 saatte hazırladım sallana sallana.

Bir de benim güzel bir konu bulmam lazım benim yaptığım içerik izlenmesi az olan bir içerik. Fakat izlensin diye şaklabanlık YAPMAM. YAPAMAM.

En tiksindiğim şey ciddiyetsizlik ve laubalilik. Merhaba arkadaşlar diye videoya başlarken bile bazen içim gıcıklanıyor başka bir giriş bulsam mı diye.

Usain

Citizen of the world
Yönetici
Mod. Adayı
Bir de benim güzel bir konu bulmam lazım benim yaptığım içerik izlenmesi az olan bir içerik. Fakat izlensin diye şaklabanlık YAPMAM. YAPAMAM.

En tiksindiğim şey ciddiyetsizlik ve laubalilik. Merhaba arkadaşlar diye videoya başlarken bile bazen içim gıcıklanıyor başka bir giriş bulsam mı diye.
Gezi, bisiklet, kamp vs olabilir.

stat counter