Söyle Rahatla

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 2, Ziyaretçi & Botlar: 1)

spybot

Guru
Onursal Üye
Sağlık raporu alamadım ehliyet için göz doktoruna sevk etti. :(

ÆSir

Tek bir gülüşün yeter.
Yönetici
Moderatör
Sağlık raporu alamadım ehliyet için göz doktoruna sevk etti. :(
Ehliyet için gözlük takmam gerekiyormuş. Doktorum;
" Gözlük yada lens yazıyorum. Çevirme olduğu zaman gözlüğün yoksa lens var diyebilirsin." demişti. Aklınızda bulunsun.

spybot

Guru
Onursal Üye
" Gözlük yada lens yazıyorum. Çevirme olduğu zaman gözlüğün yoksa lens var diyebilirsin." demişti. Aklınızda bulunsun.
Ya en küçük yazıları okuyamadım puslu gördüm test de bakalım uzman doktor ne diyecek.:)

kmurat

Dekan
Bir de piskoloğa gönderiyorlar. Sıra beklerken oradaki piskopatların etkisinde kalırım sandım. Kadının biri her sıra geldiğinde önce içeri dalıp, koltuğa oturuyordu. Korktuğum gibi aynısını banada yaptı. İşi doktora bıraktım, hiç karışmadım.

Yani yalan söyle gözlüksüz yola çık insanlaerın hayatını tehlikeye at ama cezadan kurtul demiş.
Böyle doktorların böyle denetçilerin hepsini sürüm sürüm süründürmeli. İfşa edip o işten men edilmeli.
Bu ülkede cezalarda caydırıcılık olsaydı kimse böyle şeylere cesaret edemezdi.

Servis Dışı

Asistan
Dün öğle saatlerinde İstanbul Acıbadem'deki Akasya AVM'de açılan Mi Store mağazasına gittim. Gitmemin sebebi ise yapılan yarışmalar ve verilen hediyeler.

AVM'ye saat 13:00 civarı geldim ve Mi Store'un önünü görünce baya şaşırdım. Çok uzun bir kuyruk vardı. Bir süre kuyruktan bağımsız olarak mağazanın çevresinde durdum ve olanları izledim. O sırada Hakkı Alkan abimizi gördüm. Benim pek tanımadığım bir sosyal medya fenomeniyle konuşuyordu. Sonra birkaç kişiyle beraber mağazadan ayrıldı.

Madem o kadar gelmişim, mağazaya girebileyim dedim ve kuyruğa dahil oldum. Kuyrukta beklerken cosplay olan Melodi Kızılgün'ü gördüm. Tişört dağıtıyordu.

Birkaç saat bekleyişin ardından mağazaya girebildim. Mağazada ürünleri inceledim. Her saat başı yapılan yarışma için mağazanın içerisinde bekledim. Sonradan şöyle bir duyuru yapıldı. Bu seferki yarışma sıradakilere özel olacak dedi. Şansıma mağazadaydım. Kuyruğa dahil olsam soruyu duyamayacaktım veya kuyruğa kaynak yapsaydım ister istemez haksızlık olacaktı ve yakışık kalmazdı.

Ben de öylesine mağazanın önünde durdum ve sorulan soruyu Instagram'da cevaplamaya başladım. Nasıl olduysa sürpriz bir şekilde Instagram'daki ismim söylendi. Kendimi gösterdim ama sırada bulunmadığımdan dolayı kabul etmediler. Benden sonraki birkaç kişi de kabul edilmedi. Başka kişinin ismi söylenince sırada bulunduğunu kanıtladı ve Xiaomi Redmi Note 5 telefonunu kazandı. Kendisini tebrik ederim. İyi günlerde kullansın.

Kulaklarım pek iyi duymaz, sırada olsaydım soruyu duyamazdım zaten.

Yine bir şansımı denemek istedim ve bir saat sonraki yarışmayı bekledim. Bu sefer sıradaydım ve mağazanın tam karşısında bir yerde duruyorum. Sıradaki soruyu duyabildim ama hızlı bir şekilde cevaplayamadım. Sonra AVM'den ayrıldım.

Güzel bir macera oldu benim için. Telefonu kaçırdım diye pek de üzülmedim. Benim de orta seviye bir telefon var, sorunsuz kullanıyorum. Telefonu kazansaydım farklı bir deneyim olurdu benim için. Gerçekten telefona ihtiyacı olan kişiler hediyeyi kazandıysa daha güzel olur.

Nasip değilmiş. ;)

crow88

Profesör
73138

Çekilin kardeşim peşimden!
Bana ne hocam dünya işinden!
Ye, o, ye!.

Dolduruşa gelmem, dolmuşa binmem!
Ecinni gibiyim, harikayım ben!
Ye, o, ye!.

Arabesk, pop-caz alaturka,
Sırtımda yamalı bir hırka,
Yırtık pırtık blue jean,
Haydi gidelim parka!

Eteğim fırfır, hayatım gır gır!
Evde rahat yok, her gün dırdır!
Ye, o, ye!.

Her şeye hazırım, yüreğim fır fır!
Dokunmayın ağlarım zır zır!
Ye, o, ye!.

Arabesk, pop-caz alaturka,
Sırtımda yamalı bir hırka,
Yırtık pırtık blue jean,
Haydi gidelim parka!

Sokağa atarım kendimi birden!
Hürriyetten yanayım, hürriyetten!
Ye, o,…

Kiraz meselesi konuşulmuş. Bundan 7-8 sene önce dedem arkadaşlarından ihracat için ayrılan kirazlardan bir sepet getirmişti.
Allah şahidim yediğim en iyi kirazdı. Kirazlarda pürüz vb şeyler de yoktu. Allah belasını versin ki bu ülkede en çok ezilen yine bu ülke vatandaşı. En çok bedel ödeyip en az hizmet alan biziz bizi bu duruma düşürenlerin Allah bin bir türlü belasını versin belini doğrultmasın.

stat counter