Söyle Rahatla

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 2, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Pinterest işinde legal yollardan güzel para kazanman zor. Ve gerçekten özgün çalışman gerekir.
Legal yada illegal bana bublar pinteresste nasıl oluyor anlatır mısın?

Pinteresste pin atmanın 3 yolu var.

1)Otomatik botlar

2)Manual botlar

3)el ile

Bu yöntemlerin üçüde yasal. Kanunen hiçbir ülkede bu botların kullanımı yasak değil.

Pinterest açısından ise otomatik bot kullanımı yasak. Zaten kullananda yok. Kullanıldığı fark edildiği anda ban yiyorsunuz.

Verdiğim rakamlar bu işin en uç noktasıydı ancak Türkiyede bu tarz sonuçlara ulaşan fazlaca insan var ve internette bu insanlar 500 600 tl ye ders veriyor
.

Bunun dışında pinterest üzerinden affiliate marketing ilede para kazanabiliyorsunuz. Bildiğim kadarı ile amazon ile anlaşıyorsunuz. Herhangi hiri Sizin pininiz üzerinden amazon sitesine gidip pinterest üzerinde reklamını yaptığınız ürünü aldığında amazon ürün tutarının %8 ini size %2 sini pintereste veriyor.

Death Mark

Learning is always a painful process
Onursal Üye
Pinterest kötüye kullanılmıyor. Ben sıklıkla takipçisiyimdir.

Legal yada illegal bana bublar pinteresste nasıl oluyor anlatır mısın?

Pinteresste pin atmanın 3 yolu var.

1)Otomatik botlar

2)Manual botlar

3)el ile

Bu yöntemlerin üçüde yasal. Kanunen hiçbir ülkede bu botların kullanımı yasak değil.

Pinterest açısından ise otomatik bot kullanımı yasak. Zaten kullananda yok. Kullanıldığı fark edildiği anda ban yiyorsunuz.

Verdiğim rakamlar bu işin en uç noktasıydı ancak Türkiyede bu tarz sonuçlara ulaşan fazlaca insan var ve internette bu insanlar 500 600 tl ye ders veriyor
.

Bunun dışında pinterest üzerinden affiliate marketing ilede para kazanabiliyorsunuz. Bildiğim kadarı ile amazon ile anlaşıyorsunuz. Herhangi hiri Sizin pininiz üzerinden amazon sitesine gidip pinterest üzerinde reklamını yaptığınız ürünü aldığında amazon ürün tutarının %8 ini size %2 sini pintereste veriyor.
Ya ben gerçekten anlam veremedim işe. Fotoğrafa yazı hikaye yazacağız tamam o kişi ona tıklayascak girecek tamam bundan sonra para kazanma işi nasıl oluyor?
Satış ortaklığı meselesini bir geçelim. Bu arkadaş fotoğrafa tıkladığında ödemeyi kim yapıyor.
Benim anladığım şu. Çoğu kişi yarısını vermiş. O resme tekrar tıklayınca kendi oluşturudğu reklamlı bir siteye gidiyor.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Ya ben gerçekten anlam veremedim işe. Fotoğrafa yazı hikaye yazacağız tamam o kişi ona tıklayascak girecek tamam bundan sonra para kazanma işi nasıl oluyor?
Satış ortaklığı meselesini bir geçelim. Bu arkadaş fotoğrafa tıkladığında ödemeyi kim yapıyor.
Benim anladığım şu. Çoğu kişi yarısını vermiş. O resme tekrar tıklayınca kendi oluşturudğu reklamlı bir siteye gidiyor.
Resime tıklayınca kendi sitene yönlendiriyor o kullanıcıyı. Eğer teman pinteredt uyumlu reklam içeren bir tema ise senin sitenin reklamına tıkladıklarında para kazanıyorsun.

crow88

Dekan
Bir nevi siteni ürün yerleştirme gibi yerleştiriyorsun pintereste benim anladığım bu doğru muyum?
pintereste üye olduktan sonra,sana tarayıcına yüklemen için ufak program veriyor,bu program pinterest için istedğin ,hoşuna giden sitelerden ,link taşıyıcı olarak pinterest sitesine o resmi atıyor(site kapanırsa o resimde siliniyor(ufak thumb orada kalabiliyor)haliyle sen bu resimde ilgini çekip tıkladığında ,sana original hali gözüyor,ayrıca o resmin sitesinede seni yönlendirebiliyor))
bu pinterest harikadan öte muaazam ama alışkanlık yapmamak lazım,zira zaman ilerledikçe manyaklık aşamasına sürüklüyor,seni takip edenler,resmini beğenipte pinleyenler coğaldıkça gaza geliyorsun.daha teşvikle saldırıyorsun.
para kısmına gelince , o kısmına bakmadım,ilgimi bırak aklıma da gelmedi:)ama şunu söyleyim ,çok güzeldir.
nereden bildiğimi sorarsan 5 seneden fazladır takılırım,makinelere merakımdan ararken bulmuştum,4 5 ayrı maille aldığım ara ara yükleme yaptığım üyeliklerim var.
@Administraktör sağolsun bu konuya değinmiş,zira herkesin kullandığı ,bildiği yer değil,yanı %5 cıvarı bilen var sanırım hadi taş çatlasın %8 9
kayıt düğmesi hakkında

biri bu
crow (hsahin171965)

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
İki gündür sorun çıkarmamak için çabalıyorum... Acilen forum kuralları güncellenmeli...

1)Kurallarda siyasete dair hiçbir madde yok.

2)Kurallar bizler için yazılmış, yöneticiler için yazılmamış. Dolayısı ile bu durum modlar arasında ikilik yaratıyor. Örenk veriyorum A siyasi haberini foruma iki kere atıldığında bu konuya tüm modların vereceği tepki aynı olmalıdır. Aynı şekilde modların bu konuya vereceği tepki hem bize hem modlara, kurallarda açık bir şekilde belirtilmelidir. Bu konulardan birini A modu kitler B modu sıkı denetimle izin verirde bu durum forumumuza fazlası ile zarar verecektir.

3)Ceza puanlandırmaları düzenlenmeli ve uygulanabilir düzeye getirilmelidir. Eğer bu puanlar önemsenmeyecekse kaldırılmalıdır.

Değişti mi? Q'nun 3. vuruşuyla az can almadım. :D Ejderhayı kontrol etmek de zevkliydi. Hesabım süresiz kapatıldığı için oynayamıyorum, çok özledim oyunu. Ustalığa kasıyordum sözde, yazık ettim hesaba.
Değişti. Nerf yer. Kayle de değiştiğinde nerf yer demiştim yedi.
Ben Altın 1 üstüne çıkamadım. Şimdi diğer hesabımda gümüşteyim aslşında kardeşim oynuyor onu plata zorlayacağım. Kendi çarım lanetli gibi. Kardeşimin hesabını kendi hesabımdan önce altına çıkarmılştım şlimdi benden önce plat olacak herhalde.

Sucrofe

Profesör
Değişti. Nerf yer. Kayle de değiştiğinde nerf yer demiştim yedi.
Ben Altın 1 üstüne çıkamadım. Şimdi diğer hesabımda gümüşteyim aslşında kardeşim oynuyor onu plata zorlayacağım. Kendi çarım lanetli gibi. Kardeşimin hesabını kendi hesabımdan önce altına çıkarmılştım şlimdi benden önce plat olacak herhalde.
Takımı sessize alıp oyuna odaklanınca çok fark ediyor, tavsiye ederim. Sohbet penceresi kesinlikle kullanılmamalı. Elmas 5'te çok takıldım ben de, orası tam bir kanser. Sohbet penceresini keşke kullanmasaydım, iş işten geçince faydası olmuyor pişmanlığın.

Orman rolü bence en kritik rol. Orman oynanarak rahatlıkla yüksenilebilir ve sonrasında istenilen rol oynanabilir. Yükselmek için orman oynanmalı.

stat counter