Sorunlarım Var Yardımcı Olur Musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

HasanTekTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bu yazacaklarım, uzun zamandır beni ve çevremi olumsuz etkileyen psikolojik sorunlarım hakkında. Bu sorunlarımı beni anlamayan birilerine anlatmaktansa, beni anlayabilecek birilerine anlatmak istedim. Bunları internette çok araştırdım. Ama bulamadım. Belki sizde de olan sorunlardır.

1- Beni en çok olumsuz etkileyen hastalığımla başlıyorum. İstemsizce gülümsemek. Evet, kötü bir durum olduğunda herkes üzülür. Yüzünü asar. Aslında bende üzülürüm. Ama istemsiz bir şekilde yüz kaslarım gevşiyor, gülümsüyorum. Oysa gerçekte neden sevineyim ki? Acılardan zevk alan birisi değilim. Ama istemsiz bir şekilde gülimsüyorum işte. Herkes gülümsediğimi gördüğünde garip garip bakıyor.

2- Yine yukarıdakine benzer.. İstemsizce titreme buda..
smile.gif
Birisi kafasını, kolunu, bacağını oynattığında, hatta öksürdüğünde bile titrerim. Vücudum istemsizce yine kasılır, titrer. O yüzden sosyal ortamlardan hep uzak dururum.

3- Maalesef buda yukarıdakilerle aynı. Ama şöyle: Diyelim ki, yanımda bir arkadaşım var. Bir yerden şarkı, türkü, herhangi bir müzik sesi geliyor. Arkadaşımın yüzüne bakamam. Yine vücudum garip hareketler sergiler istemsizce. Dünyamı başıma yıkan olay gerçekleşir sonunda.. Beni eşcinsel zanneder..
frown.gif
Oysa hiç bir zaman bu sapkınlığı yapmadım. Her zaman bayanlardan hoşlanmışımdır. Ama işte, romantik bir film, dizi sahnesi olsun. Bir sevgiliye yazılmış şarkılar olsun.. Bir arkadaşımla beraberken kız olsun erkek olsun ona aşık olduğumu zanneder. Hadi bayanlar neyse de, erkeklerin beni onlardan hoşlandığımı zannetmeleri çok bunalıma sokuyor beni. Birde bu hastalığın şöyle kötü bir yanıda var: Diyelim bir çiftin yanındayken, oluyor. Adam, beni karısından hoşlanıyormuşum bile zannedebilir.

İşte bu üç hastalık, bütün çevremi benden uzaklaştırdı. Ailem bile yanlış anlıyor beni. Onlar bile bana karşı mesafeli. Tek başımayken olmuyor bu hastalıklar. Yanımda birileri varken, bana bakıyorlarken, onlarla iletişim kuruyorken oluyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Var mı aranızda bu sorunları yaşayan?

HasanTekTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimle aynı sorunları yaşayan arkadaşlar var mı?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Sadece burada anlatmak ile bu durum düzelmez ki, gerekli yerlerden yardım alman gerek.