Sorun

Soru

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

Pasadilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone xr telefonum var fakat telefonun true tonu dahil otomatik parlaklık ta kapalıyken ekran parlaklığı azalıyor pubg oynarkende kararıyor normal YouTube izlerkende sarjda menüde gezerkende kısılıyor parkaklık menüde full görünüyor ama yüzde 40 gibi oluyor kısaca parkalığım Yüzde 100 ama gerçekte yarı yarıya iniyor

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
İphone xr telefonum var fakat telefonun true tonu dahil otomatik parlaklık ta kapalıyken ekran parlaklığı azalıyor pubg oynarkende kararıyor normal YouTube izlerkende sarjda menüde gezerkende kısılıyor parkaklık menüde full görünüyor ama yüzde 40 gibi oluyor kısaca parkalığım Yüzde 100 ama gerçekte yarı yarıya iniyor
Ekran kartı ölüyor olabilir.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
bende de var hiç yaşamadım sıkıntı senin cihazınla alakalı bencd

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Belki güncellemeyle alakalıdır benim arkadaşlarımda yaşıyor o sorunu..

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İnanamıyorum herkes çok alakasız cevaplar vermiş.

Telefonun işlemcisi belli bir ısıyı geçince ve/veya çok ısınmaya başlayınca bu ısı daha çok yükselmesin diye parlaklık otomatikman kısılıyor. Normalde işlemci ısındığında performansı düşürür ama bu parlaklığı kısma,performansı düşürmeden önceki son çare diyebiliriz. Eğer telefon daha da ısınmaya devam ederse bu sefer performans düşer.

Şarjdayken telefonu ağır bir şekilde kullanmak kötü bir fikir olabilir çünkü şarjdayken zaten telefon 40 dereceyi görüyor....

Pasadilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı ölüyor olabilir.
Telefonu Amerikadan aldığım andan beri hep bu problem var
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnanamıyorum herkes çok alakasız cevaplar vermiş.

Telefonun işlemcisi belli bir ısıyı geçince ve/veya çok ısınmaya başlayınca bu ısı daha çok yükselmesin diye parlaklık otomatikman kısılıyor. Normalde işlemci ısındığında performansı düşürür ama bu parlaklığı kısma,performansı düşürmeden önceki son çare diyebiliriz. Eğer telefon daha da ısınmaya devam ederse bu sefer performans düşer.

Şarjdayken telefonu ağır bir şekilde kullanmak kötü bir fikir olabilir çünkü şarjdayken zaten telefon 40 dereceyi görüyor....
Cevabınız mantıklı apple store a gittiğimde böyle dediler fakat apple ın en son çıkardığı serilerden birinde böyle bir sıkıntı olması çok kötü ne yapmam gerekir sizce

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886

Cevabınız mantıklı apple store a gittiğimde böyle dediler fakat apple ın en son çıkardığı serilerden birinde böyle bir sıkıntı olması çok kötü ne yapmam gerekir sizce
Yazılımsal bir sıkıntı olabilir.

Pasadilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısın da Amerika cihazı burda garantisi yok aralıktada garantisi bitiyor sizce ne yapmalıyım

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139

Mantıklı cevap değil,asıl cevap bu. Yazılımda sorun veya herhangi bir kronik sorun yok

İphoneların hepsinde bu özellik var. Tek çaren telefonu çok ısıtmamaya çalışmak ama o da zor. Telefonun arkası cam ve anakartı sandiviçlenmiş bir halde(iyi ısı dağıtamıyor)

Pasadilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fakat ısınma olmuyor telefonda ısınma yokkende oluyor bu sorun ayrıca Apple gibi bir firmanın böyle kalitesiz bir olay yaşarması okadar üzücü ki

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Haklısın da Amerika cihazı burda garantisi yok aralıktada garantisi bitiyor sizce ne yapmalıyım
Aldığınız yere böyle böyle bir sorunu var diyin. Kronik ise size o modelin bir üst modelini verirler. (Alt modelini de verebilirler.)
Ya da yaptırılabilir ise yaptırırsınız. O da olmazsa S4'e geçin. ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Fakat ısınma olmuyor telefonda ısınma yokkende oluyor bu sorun ayrıca Apple gibi bir firmanın böyle kalitesiz bir olay yaşarması okadar üzücü ki
Şimdi telefon soğukken bile parlaklık düşüyor diyorsun öyle mi? Pubg oynarken ve şarjdayken gezerken oluyor diyorsun. Bu ikisi telefonu ısıtan şeyler

Pasadilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığım yer Amerika Los Angeles ben ise İstanbul'da oturuyorum soru sorabilcieğimi sanmıyorum:))

Şimdi telefon soğukken bile parlaklık düşüyor diyorsun öyle mi? Pubg oynarken ve şarjdayken gezerken oluyor diyorsun. Bu ikisi telefonu ısıtan şeyler
Şuan size cevap yazıyorum telefonum şarjda değil ama kısıtlıyor şuan da

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Aldığım yer Amerika Los Angeles ben ise İstanbul'da oturuyorum soru sorabilcieğimi sanmıyorum:))

Şuan size cevap yazıyorum telefonum şarjda değil ama kısıtlıyor şuan da
Sıcaklık değeri nedir? Telefon buz gibiyse o zaman telefon sorunludur da ısıyı hissediyorsan normaldir.

Pasadilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normal yani sıcakta değil soğukta değil

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Normal yani sıcakta değil soğukta değil
O zaman sorun yok gibime geliyor. Soğukta bile kıssa kesim bir sorun olurdu.

Bu arada bir düzeltme yapacağım. İşlemci ısınınca kısıyor dedim ya,az önce araştırdım batarya ısısı da bunu etkileyebiliyormuş. Sanırım asıl etken o.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Garantiye gönderin

Pasadilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amerika cihazı:(