Sony xz premium mu HTC U11 mi

Bu konuyu okuyanlar

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar htc u11 mi yoksa sony xz Premium mu ikisi arasında kaldım yada o fiyat aralığında başka telefonda önerbilirsiniz.Önerirken artı ve eksilerini yazmanız benim için daha iyi olur
Not: U11 6gb ram \128 olan modeli

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
HTC U11 bana kalırsa çok daha iyi.Sony de tek avantajın kısa süreliğine 720p de 960fps video çekebilirsin bir de güncellemeleri biraz daha kısa alırsın.Fakat HTC çok özellikli bir telefon.Kutusundan çıkan kulaklığı mükemmel.Yabancı editörleri takip ediyorum şuana kadar en iyi kameranın HTC U11 ve Mate 10 Pro da olduğunu söylüyorlar.4 mikrofon ile 360 derece video kayıt ve nereye odaklarsan oranın sesini ön plana çıkarma gibi özellikleri var.Kasa olarak da daha göze hoş geliyor bence özellikle arkası.HTC U11 bence şuan piyasada S8 ve Apple modellerinden önde.Çerçeveler S8 gibi değil diye problem etmiyorsan kesinlikle öneririm.Ama bana kalırsa OnePlus 5 al geç.Daha ucuz ve 128gb/8gb Ram modeli 2500 TL.Karar senin

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
HTC U11 bana kalırsa çok daha iyi.Sony de tek avantajın kısa süreliğine 720p de 960fps video çekebilirsin bir de güncellemeleri biraz daha kısa alırsın.Fakat HTC çok özellikli bir telefon.Kutusundan çıkan kulaklığı mükemmel.Yabancı editörleri takip ediyorum şuana kadar en iyi kameranın HTC U11 ve Mate 10 Pro da olduğunu söylüyorlar.4 mikrofon ile 360 derece video kayıt ve nereye odaklarsan oranın sesini ön plana çıkarma gibi özellikleri var.Kasa olarak da daha göze hoş geliyor bence özellikle arkası.HTC U11 bence şuan piyasada S8 ve Apple modellerinden önde.Çerçeveler S8 gibi değil diye problem etmiyorsan kesinlikle öneririm.Ama bana kalırsa OnePlus 5 al geç.Daha ucuz ve 128gb/8gb Ram modeli 2500 TL.Karar senin
op 5 te 8 gb ram mı var

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Arkadaşlar htc u11 mi yoksa sony xz Premium mu ikisi arasında kaldım yada o fiyat aralığında başka telefonda önerbilirsiniz.Önerirken artı ve eksilerini yazmanız benim için daha iyi olur
İthalatçı garanti sorun değilse op5 al hatta biraz bekle op 5t al.
İthalat istemem dersen xz premium derim ben.
Ben hatice'yi hem isim olarak hem tasarım olarak beğenmiyorum. Reklam yapmayan firma mı olur. Ekran kasa oranları nerdeyse aynı.
Htc + ları : kulaklık daha iyi. Arka kamera %10 daha iyidir.
Sony + ları : 960 kare video kaydı var(uzun bir süre başka marka da olmayacak). Arka kamera daha megapixel den dolayı çok detay çekiyor. Ekran 4k hdr. Pil daha uzun ömürlü. Tasarım göreceli ben sony tasarımı htc den çok beğeniyorum. Bluetooth 5.0 var htc de yok. 3.5 jack var. Ps4 varsa kol olarak kullanılıyor. Otg var sanırım u11 de yoktu.
Kesinlikle xz premium

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İthalatçı garanti sorun değilse op5 al hatta biraz bekle op 5t al.
İthalat istemem dersen xz premium derim ben.
Ben hatice'yi hem isim olarak hem tasarım olarak beğenmiyorum. Reklam yapmayan firma mı olur. Ekran kasa oranları nerdeyse aynı.
Htc + ları : kulaklık daha iyi. Arka kamera %10 daha iyidir.
Sony + ları : 960 kare video kaydı var(uzun bir süre başka marka da olmayacak). Arka kamera daha megapixel den dolayı çok detay çekiyor. Ekran 4k hdr. Pil daha uzun ömürlü. Tasarım göreceli ben sony tasarımı htc den çok beğeniyorum. Bluetooth 5.0 var htc de yok. 3.5 jack var. Ps4 varsa kol olarak kullanılıyor. Otg var sanırım u11 de yoktu.
Kesinlikle xz premium
U11 yazılım desteği ile bluetooth 5.0 desteği alacak HTC tarafından tanıtımı yapılarken resmi açıklama bu yöndeydi.Ben de tam olarak burada ki ön yargıları anlayamıyorum zaten HTC ye karşı.Bana kalırsa Sony deki playstation olayı falan filan hikaye kullanan bir insan yoktur.6GB RAM ve 128GB ROM da unutulmamalı.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Ben şahsen u11 öneririm 6gb ram ve 128gb depolamasi var.Ve bence en stabil arayüz htcnin arayüzü.Kirmizi ve mavisini çok seviyorum :D

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim ps4 um varda o özelliği pek kullanmam .One Plus 5t yada 6 ne zaman çıkar ve nekadara çıkar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Benim ps4 um varda o özelliği pek kullanmam .One Plus 5t yada 6 ne zaman çıkar ve nekadara çıkar
TR ye gelmesi 1 ayı bulur en az.Ne kadara gelir bilemem ama en az 2700 civarı olur.OP5 ten farkı sadece çerçevesiz tasarım ve kamera konusunda olacak.Onun haricinde donanım olarak değişiklik yok.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
U11 tabiikide. XZ premium'un tek geçtiği nokta garantisi.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ikisi arasinda secim yapmak gerekirse u11.ama secenek ekleme sansin varsa xz1’de dusunulebilir.(sadece iki marka arasindan)

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
XZ Premium derim ben. Çok karizmatik telefon. Tasarımı bence güzel. Güncellemeleri de en önden alanlardan. Kamera sensörüne bağlı ram var sen düşün. 4K ekran, kulaklık girişi, PS4ün de var kola bağla telefondan oyun oyna mis gibi valla. PS4 sony telefonun da Sony olsun bari. + garanti avantajın da var. İthalatçı garantiyle uğraşmana gerek kalmaz. Ve Sony kulaklıkları da gayet başarılı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
XZ Premium derim ben. Çok karizmatik telefon. Tasarımı bence güzel. Güncellemeleri de en önden alanlardan. Kamera sensörüne bağlı ram var sen düşün. 4K ekran, kulaklık girişi, PS4ün de var kola bağla telefondan oyun oyna mis gibi valla. PS4 sony telefonun da Sony olsun bari. + garanti avantajın da var. İthalatçı garantiyle uğraşmana gerek kalmaz. Ve Sony kulaklıkları da gayet başarılı.
Tasarım görecelidir o yüzden bir şey diyemem.2 telefonun tasarımı da bence hoş.Kamera konusunda U11 ile yarışamaz.Tek avantajı 960fps yavaş çekim.Kulaklık girişinin olmaması bence dezavantaj değil.Şarj ederken müzik dinleyemezsin o kadar kaldı ki bir telefon şarj olurken herhangi bir aktivite yapmak ne kadar doğru.PS4 kolu için +250 TL vermişken o kolu kullanmamak bilemedim.Garanti konusunda Sony önde.Sony kulaklıkları başarılı olabilir ama neye göre.U11 kulaklıkları ile karşılaştırılamaz.Aktif Gürültü Engelleme den tutun ta çevre tanıma sistemine kadar.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Tasarım görecelidir o yüzden bir şey diyemem.2 telefonun tasarımı da bence hoş.Kamera konusunda U11 ile yarışamaz.Tek avantajı 960fps yavaş çekim.Kulaklık girişinin olmaması bence dezavantaj değil.Şarj ederken müzik dinleyemezsin o kadar kaldı ki bir telefon şarj olurken herhangi bir aktivite yapmak ne kadar doğru.PS4 kolu için +250 TL vermişken o kolu kullanmamak bilemedim.Garanti konusunda Sony önde.Sony kulaklıkları başarılı olabilir ama neye göre.U11 kulaklıkları ile karşılaştırılamaz.Aktif Gürültü Engelleme den tutun ta çevre tanıma sistemine kadar.

Telefonu kol olarak kullanmıyorsun ki, PS’deki oyunları telefon ekranından kolla oynuyorsun.

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu telefonlardan başka önerisi olan varmı Daha iyi telefon diyebilceğiniz

Reaksiyon puanı
892
Htc kalitelidir sonye göre hissedersiniz bunu kamera mükemmel işlemci androidin en iyisi 6gb ram/128 gb rom da çok iyi.Sony 960 fps ve güncellemede iyi ama aradaki süre 1-2 ay en fazla güncelleme için.

Okanozcann1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle u11 gerek görünüş gerek kulaklık gerek kamerası olsun u11 daha iyi sony xperia xz premiumun içinden sıradan bi kulaklık çıkıyor kamerasının gece performansı kötü ön tarafı inanılmaz kötü görünüyor çerçevelerden u11de de çerçeveler kalın ama xperianın çerçeveleri bayağı kalın ayrıca telefon 6 inclik telefonlardan bile büyük o ekrana ragmen bu yüzden htc u11 tavsiye ederim ülkemizde pek ilgi görmese de bence htc çok iyi saygılarımla.

Reaksiyon puanı
892
Başka önerim s8 güncelleme için beklemek sıkıntı değilse sizin için.U11 den daha şık ama u11 de ses ve kamerada iyi bence ikisinden birini alırsanız sizin için daha iyi olur.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Simdi bir iphone kullanicisi olarak sana sunu diyeyim:beni iphone'dan vazgecirebilecek telefonlar:

1-sony xz1.

3000'den cikti,sony tr garantili 2780'e kadar dustu.100-150 gibi daha duser kanimca.
Yukarda arkadaslar sony stabilitesinden filan bahsetmislerde,pil optimizasyonlarida cok guzel.zaten sd835 islemciyle geliyor,ram 4 gb ram gayet duzgun.zaten uzeri fasarya.hatta 3 bile yeterli androidde.5 oyun,10-15 uygulama acacaksan ard arda speed testlerdeki gibi o baska.kisaca guzel telefon.tasarim bana gore cok klas.klasik tasarim.neyse guzel telefon.

2-htc u11

telefon ortada zaten ozellik vs 2017 telefonu.ses artisi var isteyene.pil gunu cikarir mi bilemem.biraz dikkatli olursan gider gibi.kullanani pek yok ayni sony gibi.o bakimdan kullanici deneyimleri ortalikta pek dolasmiyor.uzun uzun yazmaya gerek yok zaten kendin bakarsin.

3-lg v30

Bu seceneklerin arasinda farkli bi yerde gibi.full ekran,cift kamera vs farkliliklari var ama cift kamera pazarlama taktiginden baska bisey degil.fos.tek adam gibi kamera olsun 500 tl daha ucuz olsun.olmasi kotu mu?degil ama taktik.

4-butun bunlarin yaninda en basta dusunecegim telefon 7 plus olur.neden?fiyat makul bi yerlere geldi gibi.ios'taki sadelik,rahatlik,akicilik,kullanici deneyimi benim gercekten hosuma gidiyor.sistrm zaten farkli.derli toplu bir os var ortada.guncellemelerini vakitli,dikkatli,temiz kurulumlu yaparsan yag gibi kullanirsin aleti.garanti vs bakimindanda zaten hic bi kere bile dusunmedim lan acaba bi yerden kelek yaparlar mi diye.kafam son derece rahat.eko sistem ayricaligi.gerci cogu kimseyi ilgilendirmez ama bir artidir.ya simdi lafi uzattik iyice
,biliyosun iphone iste.ve ust serileri(para durumuna gore...)

5-cinlilerde varda bana gore muamma.garanti vs durumlarini dert etmiyorsan androidde super secenekler var.fiyatlariyla adamlar can yakiyor.bkz:mi5s plus.sadece bi ornek...

Baska birkac telefon olabilir dikkatimden kacan...

Ya birde kulakliga,sarj adaptorune vs bakilarak telefon mu alinir diyorum?

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
u11 derim.büyük ihtimal ithalatçı alacaksınız.htc tr garantili olunca ne oluyor.apple ve huawei dışı çöp.kamerası daha iyi,ses olarak zaten rakipsiz.performans olarak aynı cihazlar denebilir.sd835 kullanıyor ikiside.ram olarak ikiside yeterli.ikiside su geçirmiyor.tasarım göreceli ama sony bence daha güzel.yani önerim u11.hem daha ucuz,hem daha iyi özellikler.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
OnePlus 5 alırdım ben olsam hiç uğraşmazdım valla. Ya da Huawei P10. Sorduğun iki telefonu da alacak param olsa bile Huawei P10 alırdım. Bu telefonların gideri 2 sene. 300-400 lira küçük bi para değil. Vermeye gerek yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
OnePlus 5 alırdım ben olsam hiç uğraşmazdım valla. Ya da Huawei P10. Sorduğun iki telefonu da alacak param olsa bile Huawei P10 alırdım. Bu telefonların gideri 2 sene. 300-400 lira küçük bi para değil. Vermeye gerek yok.
P10 mu bu ikiliden daha uzun süre gidecek ? :D :D
U11 ve XZ Premium çok stabil arayüze sahip olan ikisi de kıytırık kırın degilde 835 gibi canavar tasayan iki cihaz. 4 sene rahat rahat götürürler.
U11 ve XZ Premium bırakın P10'u P10 Plus'un içinden geçecek ekran kasa oranları bir kenara bırakıldığında rahatlıkla Mate 10 ve Pro ile yarışabilecek cihazlar. :D

O fiyat hayli hayli verilir sadece P10'un kıytırık kamerasından daha iyi kameraya sahip oldukları için bile verilir. Sony'nin bariz ekran üstünlüğünü HTC'nin ses tarafındaki üstünlüğünü söylemeye bile gerek yok :D

Konu sahibi arkadaş ben kırmızı u11'i 2650'ye alır geçerdim şahsen

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
P10 mu bu ikiliden daha uzun süre gidecek ? :D :D
U11 ve XZ Premium çok stabil arayüze sahip olan ikisi de kıytırık kırın degilde 835 gibi canavar tasayan iki cihaz. 4 sene rahat rahat götürürler.
U11 ve XZ Premium bırakın P10'u P10 Plus'un içinden geçecek ekran kasa oranları bir kenara bırakıldığında rahatlıkla Mate 10 ve Pro ile yarışabilecek cihazlar. :D

O fiyat hayli hayli verilir sadece P10'un kıytırık kamerasından daha iyi kameraya sahip oldukları için bile verilir. Sony'nin bariz ekran üstünlüğünü HTC'nin ses tarafındaki üstünlüğünü söylemeye bile gerek yok :D

Konu sahibi arkadaş ben kırmızı u11'i 2650'ye alır geçerdim şahsen

P10’un kıytırık kamerası mı? Ciddiye alamadım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
P10’un kıytırık kamerası mı? Ciddiye alamadım.
Evet kıytırık kamera. Gündüz fotoğrafı konuşmaya gerek yok zaten her amiralin gündüz fotoğraf performansı gayet iyi.
İş video performansına girdiğimi P10 yamulur. U11'in çok iyi çalışan OIS'i XZ Premium'un 4K'da bile Gımbal etkisi oluşturan bir Steady Shot'u var.
Kıytırık P10'un neyi var? Vİdeoda zangur zungur titreyen bir OIS.

Düşük ışık performansları? P10 4K ve FHD 60'da gece inme inmişçesine yamuluyor sanki etrar kararıyor diğerleri ile kıyaslandığında. U11'in düşük ışık performansından söz etmeye gerek yok P10'u biçer. Aynı şekilde XZ Premium da çok başarılı bir gece performansına sahip.
P10'un neyi var kıytırık bokehi mi?
XZ Premium yakın planda o işi tek kamera ile yapıyor. Hadi diyelim yapamıyor. XZ Premium'un saf kamera kalitesini P10'un kıytırık kamerasına tercih ederim.
Sen beni ciddiye al veya alma. Sizin anladığınız tek şey gündüz fotoğraf çekmek gerisi olmasa da olur. P10 FHD 60 FPS'de bile ısınırken XZ Premium saatlerce 4K video çekebiliyor.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Evet kıytırık kamera. Gündüz fotoğrafı konuşmaya gerek yok zaten her amiralin gündüz fotoğraf performansı gayet iyi.
İş video performansına girdiğimi P10 yamulur. U11'in çok iyi çalışan OIS'i XZ Premium'un 4K'da bile Gımbal etkisi oluşturan bir Steady Shot'u var.
Kıytırık P10'un neyi var? Vİdeoda zangur zungur titreyen bir OIS.

Düşük ışık performansları? P10 4K ve FHD 60'da gece inme inmişçesine yamuluyor sanki etrar kararıyor diğerleri ile kıyaslandığında. U11'in düşük ışık performansından söz etmeye gerek yok P10'u biçer. Aynı şekilde XZ Premium da çok başarılı bir gece performansına sahip.
P10'un neyi var kıytırık bokehi mi?
XZ Premium yakın planda o işi tek kamera ile yapıyor. Hadi diyelim yapamıyor. XZ Premium'un saf kamera kalitesini P10'un kıytırık kamerasına tercih ederim.
Sen beni ciddiye al veya alma. Sizin anladığınız tek şey gündüz fotoğraf çekmek gerisi olmasa da olur. P10 FHD 60 FPS'de bile ısınırken XZ Premium saatlerce 4K video çekebiliyor.
XZ Premium saatlerce 4K video çekebiliyor.

Samsun Galaxy Note 8 bile en fazla 10 Dakika 4K çekebiliyor. :(
Sony Xperia XZ Premium bu konuda çok iyi.

Arkadaşa tavsiyem, Sony Xperia XZ Premium olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Note 8'de çekebililirdi. Samsung Note 7 yüzünden korkup kısıtlamasaydı.

Çünkü ben kendi S7'im de 38 dakika 4K video çektiğimi hatırlıyorum. Hafızası dolmuştu video kesildi. Sorun şu 4K'da cihazların ısınması. Kullanıcı korkmasın diye 10 dakikaya kısıtlanmış olabilir. Çünkü mesela S7 ailesinde ve eski Note 7'de(Note FE'de de 10 dakika sınırı var ilk Note 7'de yok.) 4K sınırı yok.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
U11 gideri 2 sene mi?Htc Desire HD 4 yıl kullandık.2 yıldır da HTC One A9 kullanıyorum.Bu zamana kadar her şeyiyle memnun kaldım telefonlarımdan.Ayrıca şu 4K olayını da anlamıyorum.Çektiğin 10 DK videoyu zaten SSD olmayan bir yere atmayan kalksan kaç dakika sürecek.Her panel 4K desteklemiyor zaten.Şuan için gereksiz bir özellik bana göre.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Note 8'de çekebililirdi. Samsung Note 7 yüzünden korkup kısıtlamasaydı.

Çünkü ben kendi S7'im de 38 dakika 4K video çektiğimi hatırlıyorum. Hafızası dolmuştu video kesildi. Sorun şu 4K'da cihazların ısınması. Kullanıcı korkmasın diye 10 dakikaya kısıtlanmış olabilir. Çünkü mesela S7 ailesinde ve eski Note 7'de(Note FE'de de 10 dakika sınırı var ilk Note 7'de yok.) 4K sınırı yok.
Yeni güncelleme ile birlikte Note 8,e süre sınırı olmadan 4K desteği geleceği söyleniyor ama ne derece doğru bilemem ?

Yigit6565

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

4k vidyonun süreli olup olmama durumu önermli kıriterim değil.Herelde u11 alıcam