Sony XZ-Asus Zenfone 3 Deluxe

Bu konuyu okuyanlar

Thyphon28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok arada kaldım. Bana göre telefonların eksileri ve artıları şu şekilde:

Sony XZ
+Tasarım (Sony'nin köşeli tasarımlarını seviyorum)
+Dayanıklılık (Su ve toz geçirmezlik, Alkaleido diye bir metal)
+Kamera
+Diğer telefonlara göre daha stabil bir arayüz ve android

-Home vb. tuşların sanal olması
-3GB ram (Şu anki üst segment telefonların hepsi 4 kullanırken Sony'nin hayla 3'te kalması)
-32GB depolama (Bunun 12GB kadarını telefon kullanıyor. 20GB şu an için az kalan bir hafıza)
-Kalınlık (8.2 mm nedir :D )

Asus Zenfone 3 Delux
+6GB ram ve Snapdragon821 işlemci
+64, 128 ve 256 GB depolama seçenekleri
+Home vb. tuşların telefonun üstünde olması
+Henüz belli olmasada fiyatının makul olması (Yurt dışı fiyatlarına bakarsak makul :D )

-Eylül başı denilen telefonun hayla ne zaman çıkacağı belli değil. (Yani bu neden bile beni bu telefondan o kadar soğuttu ki yani bu kadar sorumsuz bir firma bu kadar sorumsuz bir Asus Türkiye olamaz. Müşteri memnuniyeti 0. Bu yüzden bu telefonu aldıktan sonrası beni düşündğrüyor)
-Dayanıklılık (Telefon PureMetal tamam ama su ve toz dayanıklılığı yok. Bende gidip telefonu suya veya normal bir yere atmam da yanlışıkla su dökülse ... :D )

Aklıma şu an gelmeyen farklı nedenlerde vardır illaki. Peki sizin düşünceleriniz nelerdir?

argun kipcakoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Asus kadar Android'i hızlı hiçbir telefon görmedim şu ana kadar fakat dediğin gibi şu müşteri memnuniyeti sıfırın altında eksi bin.

Eylül'de çıkaracaklarını söyledikleri, hatta Haziran'da tanıtımını yaptıkları telefon hala Türkiye'de satılmıyor ve hiçbir şekilde hiçbir tarih de verilmiyor. Ama her işte bir hayır vardır. HTC ve GM bu segmentte alternatif olduğu için Asus'un paralarını sildi süpürdü. Hak etti zaten.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Asus'u düşünmeyin artık bence sadece bizi eziyorlar...

Ebubekir06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba . Bu telefon türkiyeye geldi mi.