Sony Xperia Z5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Ferhat Kemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Telefonum Xperia z5.Son 1 aydır telefonun kendi kendine şarjı çok çabuk azalmaya başladı. Bugün saat 03.30 ta %42 şarjı vardı saat.10.30 da baktığımda %16 ya düşmüştü.pc companion ile onarım da yaptım ama değişen bir şey olmadı. Bunlar da bu bugünkü pil tüketimi.
Screenshot_20170619-122020.png
Screenshot_20170619-122026.png
Screenshot_20170619-122051.png
Screenshot_20170619-122033.png

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Merhaba arkadaşlar. Telefonum Xperia z5.Son 1 aydır telefonun kendi kendine şarjı çok çabuk azalmaya başladı. Bugün saat 03.30 ta %42 şarjı vardı saat.10.30 da baktığımda %16 ya düşmüştü.pc companion ile onarım da yaptım ama değişen bir şey olmadı. Bunlar da bu bugünkü pil tüketimi.Ekli dosyayı görüntüle 24548 Ekli dosyayı görüntüle 24549 Ekli dosyayı görüntüle 24550 Ekli dosyayı görüntüle 24551
güncelleme yaptınız sanırım android 7 ye ne kadar oldu yapalı? Benimde şarjım çabuk bitmeye başladı ama ben güncellemedim daha

Eren Çelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
su onarımı nasıl yaptın anlatırmısın ben ordakileri yapıyorum ama telefon güvenli moda geçiyor
--- Gönderi Güncellendi ---
su onarımı nasıl yaptın anlatırmısın ben ordakileri yapıyorum ama telefon güvenli moda geçiyor

erdgntnhn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhaba sony xperia z5 premium kullaniyorum fakat telefonu ayda yılda bir daha dogrusu ilk defa arka cebime koydum daha sonra unutup üstüne oturdum hafif bükülmüş telefon garantiye gomdersem ne ile karsilasirim acaba kvk garantili

Berkay YILMAZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, Xperia Z5 Dual kullanıcısıyım. Cihazı Şubat ayında aldım ve aldığımdan beri ara sıra donuyor ve bildirim ışığı kırmızı olup kendisini kapatıp açıyor. Şu anda Android 7.0 Nougat kullanıcısıyım ve Android 6.0'dan beri böyle! Sony'nin kendi yazılımı ile onarım yaptım, cihaz üzerinden fabrika ayarlarını geri yükledim. Ancak sorun hala devam ediyor. Tavsiyelerinizi acilen bekliyorum.

MTKaraaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar, Xperia Z5 Dual kullanıcısıyım. Cihazı Şubat ayında aldım ve aldığımdan beri ara sıra donuyor ve bildirim ışığı kırmızı olup kendini kapatıp açıyor. Şu anda Android 7.0 Nougat kullanıcısıyım ve Android 6.0'dan beri böyle! Sony'nin kendi yazılımı ile onarım yaptım, cihaz üzerinden fabrika ayarlarını geri yükledim. Ancak sorun hala devam ediyor. Tavsiyelerinizi acilen bekliyorum.

Sorunlarınız ciddi duruyo yazıkımla alakalı olabilir ama ben de yaklaşık aynı tarihlerde aldım z5 dualı benzer bir sorunla karşılaşmadım. Bu yüzden aygıtsal bi sorununuz olabilir cihazı nerden aldınız yazarmısınız birde bence revizyon sürümü sıkıntılı olabilir garantiye bi gönderin derim
Bu arada sony yine yaptı reisliğini Android 7.1.1 güncellemesi geldi ingilizce kısımlar şarj problemi ve kamera iyileştirmeleri geldi deniliyor ben akşam güncellemeyi düşünüyorum

Berkay YILMAZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunlarınız ciddi duruyo yazıkımla alakalı olabilir ama ben de yaklaşık aynı tarihlerde aldım z5 dualı benzer bir sorunla karşılaşmadım. Bu yüzden aygıtsal bi sorununuz olabilir cihazı nerden aldınız yazarmısınız birde bence revizyon sürümü sıkıntılı olabilir garantiye bi gönderin derim
Bu arada sony yine yaptı reisliğini Android 7.1.1 güncellemesi geldi ingilizce kısımlar şarj problemi ve kamera iyileştirmeleri geldi deniliyor ben akşam güncellemeyi düşünüyorum
Cihazı Türk Telekom'dan faturaya ek olarak aldım hocam. Android 7.1.1 bana dün sabah OTA yoluyla geldi ama ben bilgisayar üzerinden temiz kurulum yaptım. Bakalım sorun çıkacak mı? Umarım çıkmaz yoksa bu yaşadıklarım çok ciddi bir sorun. Zira 1 hafta içerisinde 4 kez kapanıp açıldığı bile olmuştu.
Hala otaya düşmemiş güncelleme ama
Hocam, bana dün sabah OTA üzerinden geldi. Sanırım bölge ya da İMEİ bazlı gönderim yapılıyor. Beklemeniz gerekiyor ya da bekleyemem derseniz de benim gibi bilgisayar üzerinden cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

ykpknl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazı Türk Telekom'dan faturaya ek olarak aldım hocam. Android 7.1.1 bana dün sabah OTA yoluyla geldi ama ben bilgisayar üzerinden temiz kurulum yaptım. Bakalım sorun çıkacak mı? Umarım çıkmaz yoksa bu yaşadıklarım çok ciddi bir sorun. Zira 1 hafta içerisinde 4 kez kapanıp açıldığı bile olmuştu.

Hocam, bana dün sabah OTA üzerinden geldi. Sanırım bölge ya da İMEİ bazlı gönderim yapılıyor. Beklemeniz gerekiyor ya da bekleyemem derseniz de benim gibi bilgisayar üzerinden cihazınızı güncelleyebilirsiniz.
Bekliyoruz acelemiz yok bilgisayar olmadığı için mecbur bekliycez yani

Berkay YILMAZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, daha önce de dediğim gibi Xperia Z5 Dual kullanıyorum ve aldığım günden beri önce kendi kendine donuyor sonra bildirim ışığı kırmızı olup cihaz yeniden başlıyor. ve tanılama da ise sistem olayı diyor. Bu ne demek? Ayrıca cihaza pc üzerinden onarım yaptım sorun düzelmedi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170718-220002 (1).png
    Screenshot_20170718-220002 (1).png
    37.1 KB · Görüntüleme: 739
  • Screenshot_20170718-220018.png
    Screenshot_20170718-220018.png
    99.3 KB · Görüntüleme: 435

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Z5 dual önerirmisiniz arkadaşlar sorunlu cihazlarda var sanrım Berkay Yılmaz arkadaşın cihazı gibi. Ama fiyat olarak makul durumda şuan. Birde sar değeri ne dual de çift sim olduğu için fazla olabilirmi ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Z5 dual önerirmisiniz arkadaşlar sorunlu cihazlarda var sanrım Berkay Yılmaz arkadaşın cihazı gibi. Ama fiyat olarak makul durumda şuan. Birde sar değeri ne dual de çift sim olduğu için fazla olabilirmi ?
SD810 ısınıyor hocam bütçe ne kadar başka model önerelim.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
SD810 ısınıyor hocam bütçe ne kadar başka model önerelim.

Isınma ciddi boyutlarda oluyormu hocam bir lg g3 kadar mesela daha önce kullanmışlığım var bezdirmişti. Aslında küçük ekran cihaz arıyorum x Compact için araştırma yaptım ondada sar değeri yüksek bence baya. Sonra iphone se belki dedim az bütçe yi kastırıp yani 1500-2000 civarı bütçem, bide olmuşken hem su dayanıklılığı olsun hem en fazla 5 " ekran yada altı olsun istiyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Isınma ciddi boyutlarda oluyormu hocam bir lg g3 kadar mesela daha önce kullanmışlığım var bezdirmişti. Aslında küçük ekran cihaz arıyorum x Compact için araştırma yaptım ondada sar değeri yüksek bence baya. Sonra iphone se belki dedim az bütçe yi kastırıp yani 1500-2000 civarı bütçem, bide olmuşken hem su dayanıklılığı olsun hem en fazla 5 " ekran yada altı olsun istiyorum.
Isınıyor. G3de ısınıyordu Z5de ısınıyor onun kadar mı yanyana koyup karşılaştırma yapmadım ama çok ısındığı bir gerçek.
Xioami Mİ6ya bak derim ithalatçı garantili alırsan.
X compactın tasarımını felan beğendiysen al gitsin. Sar değeri benim bildiğim wifi bluetooth nfc vb vb hepsi çalışırken çıkılan en yüksek değer kaldı ki bu değer tehlikeli boyutlarda olsaydı devletler piyasaya sürülmesine izin vermezdi .

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Isınıyor. G3de ısınıyordu Z5de ısınıyor onun kadar mı yanyana koyup karşılaştırma yapmadım ama çok ısındığı bir gerçek.
X compactın tasarımını felan beğendiysen al gitsin. Sar değeri benim bildiğim wifi bluetooth nfc vb vb hepsi çalışırken çıkılan en yüksek değer kaldı ki bu değer tehlikeli boyutlarda olsaydı devletler piyasaya sürülmesine izin vermezdi .

Isınmasa iyiydi de kötü ısınması. Valla sar değeri 1 üstü pek önermiyo kimse x Compact da 1 küsürde kafa ve vücuttki sar oranı ama dediiğin gibi her şey açıkken cihazın maksimum verebildiği radyasyon oranı bu birde dediğin gibi devletlerin sınırlamaları var avrupa sınırı 2 kg/w. Sanırm o sınır aşamıyor üreticiler zaten yeni cihazlarda yüksek hep sar samsung bile eski cihazlarında 20 küsürlü değerler veriyordu lte falan derken illaki artım normal. X Compact da tek bu ve su toz dayanıklılık olmaması kötü yoksa hoşuma gidiyo cihaz güzel.

Xperia xz nasıl bu arada hocam ısınma olıyormudur sd 820 işlemci buda, az daha bütçeyi yüksek tutup alabilirim belkide.

Xperia xz nasıl bu arada hocam ısınma olıyormudur sd 820 işlemci buda, az daha bütçeyi yüksek tutup alabilirim belkide.

zeromaniak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, Xperia Z5 Dual kullanıcısıyım. Cihazı Şubat ayında aldım ve aldığımdan beri ara sıra donuyor ve bildirim ışığı kırmızı olup kendisini kapatıp açıyor. Şu anda Android 7.0 Nougat kullanıcısıyım ve Android 6.0'dan beri böyle! Sony'nin kendi yazılımı ile onarım yaptım, cihaz üzerinden fabrika ayarlarını geri yükledim. Ancak sorun hala devam ediyor. Tavsiyelerinizi acilen bekliyorum.
Bu sorun son 3 günde 2 kere oldu biride az önce olucna bende artık bakmalıyım herhalde dedim ve yaptığım bir işlem yoktu hani oyun vs. gibi.
İlkinde whatsapp te konuşuyordum ikincisindetwitterda geziyordum donup kapandı. 3 4 aydır olmayıp birden olmasınada anlam veremedim ama böyle devam ederse geri vericem ama hayatta en sevmediğim şey garantinin o elektronik cihazları uzun sürelerde geri vermemeleri

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Sony xperia xz cok isinmiyor ..ben ikinci telefon olarak severek kullanmaktayim..sesi biraz dusuk ama ses kalitesi guzel baya ..s8 sesi yuksek mesela ama kalite olarak ben xz yi daha cok begeniyorum ..

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Compact a bir güncelleme daha geldi 474 mb. Güncelleme desteğini de düşünerek Sony aldık ama her güncellemede kötü bişey çıkar mı diye korkuyoruz.

sdt2495

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar, kullandığım Z5 arıza yapınca kvk servise teslim etmiştim. 20 iş gününü 10 gün fazladan geçti, bende tüketici hakları mahkemesine başvurdum. Gayet kolay bir işlem oldu. Fatura, kimlik ve servis kağıdının fotokopisini verdim ve dava açılmış oldu. 6 ay sonrada olumlu sonuçlandı.

Ürünü aldığım eticaret (HB) firmasına mahkeme sonucunu mail attım, benden değişim yapılan çift hatlı teli istediler. Servisten aldım gönderdim ve fatura tutarının tamamı hesabıma yattı.

Servis ile ilgili sorun yaşıyorsanı hiç canınızı sıkmayın mahkemeye başvurun para iadenizi alın.

Sonrasında yine tercihimi sony'den yana kullandım ve sony xz cihaz satın aldım. Umarım yine bozulmaz ama bozulursada bir mahkemeye bakar :)

Bu arada cihazı tavsiye ederim, Z5 kadar tasarımsal olarak güzel değil ama araştırdım yorumları okudum ve en azından kronik sorunlar giderilmiş diye bir sonuca vardım, gittim aldım cihazı. Sony Xperia XZ Yorum ve Tavsiyeleri | YorumBudur.com - tek site, tüm yorumlar

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Xperia xz ben de ikinci telefon olarak kullaniyorum ( sirket ) gayet güzel cihaz .. iyi günlerde kullanìn ..

theemrys7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar telefonu yeni aldım Z5 dual da bu sorunmu yoksa normal mi bilmiyorum herhangi bir müzik veya arama(konuşma) esnasinda minimum ses seviyesinde bile parmağimi arka kapaga koydugumda titreşim oluyor sesden dolayi bunun sebebi nedir? ve hoparlörlerin önünde toplanan tozu kiri nasil temizleyebilirim saglıkli bir şekilde

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar benim z5 şarz cihazını görmüyır artık. Başka bir şarz aletine taktım onuda görmedi. Sorun ne olabilir

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
daha önce taktığım şarz aletleri orjinal sony ve lg aletleriydi ve kullanırdım bunları. bu sabah tel bunların ikisinide görmedi. araç daki şarza taktım gördü. ofisde ucuz başka bi şarz aletine taktım bunuda gördü. anlamadım ben bu işi.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
z5 compact kullanıcısıyım ara sıra bende de oluyor bu olay sarj aleti orjinal olsa bile bazen ya sarj olmuyor ya da sanki tam oturmuyor gibi. cihaz baya sıcakken zaten sarj olmuyor ama sanırım soketlere pislik gidiyor olabilir. arada yıkamak lazım :)

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar Sony z5 compact kullanıcısıyım sizce hangi Android sürümünu seçmeliyim şarjı içiyor resmen

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
7.1.1 gayet verimli. bende z5c kullanıyorum 2. senesine girdi artık hafif ölüyor batarya hissediyorum, değiştirmenin vakti geliyor :)

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benim de 2. senesini geçtiZ5 compact, şarj hala 1 günü çıkarıyor . Orjinal güncel Android sürümü kullanıyorum. Ama bazı tedbirlerim var aldığım günden beri gereksiz uygulamalar devre dışı uygulama arkaplan verileri kapalı çoğunda vb ekran süresi hala 4 saat üzerinde bazen 5 - 5 buçuk saati görüyorum