Sony Xperia Z5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yani millet bu telefona 2,499Tl versem 3-4 yıl pişman olmadan kullanır mıyım?

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bunu alıcaktım ıyıkı almamısım dun ınceleme fırsatım oldu yaklasık 10 dakıka kullandım sony gene olmamıs be kardesım sıtene oyle yazmıssın ballandırarak anlatmıssında hayal kırıklıgısın telefon demek kamera degıldır kamerası ıyıdır tabıkı , sony yılların kamera uretıcısı samsungda
ama cok ısınıyormus kullananların defıgıne göre en buyuk sorun bu ve stabıl degıl denıyor o ısık hızında parmak ızı dıyen arkadas 6s ı denesın fıkrı degısebılır 1500 max 1800 bandında olsa fıyat hakkını verırdı ama2500 gıbı fıyatlar cok pahalı ve arkadasın gosterdgııne göre 5 saat pıl omru almıs ıphone 6s plus ıle 8-9 saat goruluyor ve ısınme sorunu yok apple dan ogrenıcek cok seyı var daha sony'nın buna verecegınız parayı az daha ekleyın 6s alın uzun yıllar kullanırsınız.

tolgablc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadasinizin dedigine inanmayin 5 saat pil omru yalan yanlis birsey (ekran suresinden bahsediyorsaniz o ayri ama pil omru yazmissiniz)mumkun degil.parmak izi okuyucusu hizli ve konumu cok iyi.ayrica z5 in kamerasi s6 ve 6splustan bir tik geride yani siz saglam bir degerlendirme yapamamissiniz.yinede iyi bir telefon bence kameranin hakkini veemiyor sony bilerek mi yapiyor anlamis degilim

ceza031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu alıcaktım ıyıkı almamısım dun ınceleme fırsatım oldu yaklasık 10 dakıka kullandım sony gene olmamıs be kardesım sıtene oyle yazmıssın ballandırarak anlatmıssında hayal kırıklıgısın telefon demek kamera degıldır kamerası ıyıdır tabıkı , sony yılların kamera uretıcısı samsungda
ama cok ısınıyormus kullananların defıgıne göre en buyuk sorun bu ve stabıl degıl denıyor o ısık hızında parmak ızı dıyen arkadas 6s ı denesın fıkrı degısebılır 1500 max 1800 bandında olsa fıyat hakkını verırdı ama2500 gıbı fıyatlar cok pahalı ve arkadasın gosterdgııne göre 5 saat pıl omru almıs ıphone 6s plus ıle 8-9 saat goruluyor ve ısınme sorunu yok apple dan ogrenıcek cok seyı var daha sony'nın buna verecegınız parayı az daha ekleyın 6s alın uzun yıllar kullanırsınız.

aynı oyunu 6s ıle oynuyorum bırak 5 saatı 4 saatı goremıyorum bu 1 parmak ızı senserunun hızınıs6edge vede 6 da denedım 6ste var elımde ondada6 ya gore deyısen bı hız farkı yok

mehmetk1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran süresi ve batarya süresi farkli seylerdir 5 saat diye bahsedilen ekran suresidir (ekranin açık kaldığı süre )

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
sony batarya süreleri ile diğer markalar yarısamaz.

mcanerol

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben mi yanlis biliyorum ama batarya konusunda net Sony herkesten daha iyi.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Renk olarak hangisini önerirsiniz benim gönlüm siyahtan yana...

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sony fanları toplanmıs :) sızlerden baska herkes sıkayetcı sony den sıze ıyı kullanmalar..
iyiki almamısım bu berbat telefonu da ıphone 6s plus almısım.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Sony almoyarak iyi yapmişin kardeşim ayni benim gibi;)

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
renk olarak z3+ ın bakır rengi mütüşti. z5 in gold rengi var ama z3+ ınki kadar tatlı ve şık durmuyor.z5 te kullanılan sarının o tonunu beğenmedim hiç. ben almayı düşünüyorum ama renk olarak beyaz olcak galiba

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam günlük kullanımda ısınıyor mu telefon onu söyle bana. İnternette takıldığında, YouTube'ta birkaç saat video izlediğinde, WP'dan mesajlaştığında, Twitter'dan milleti stalk'ladığında.. 3 saat oyun oynar, kemarayla 4K kayıt yaparsan tabi ısınır o cihaz çünkü işlemcinin çalışma frekansı yüksek. Ayrıca telefonun içinde ısıyı azaltmak için bakır boru sistemi ve termal macun var. Bunların etkisinin olması gerekiyor.

Çok şık bir cihaz, su geçirmezliği ve parmak izi okuyucusunun eklenip USB girişinin kapağının kaldırılmasıyla en iyi Z serisi modeli olduğunu düşünüyorum. 720p yeter diyorsanız acıcık kalınlığı es geçip Compact'ta düşünebilirsiniz..
Almayı istiyorum Z5 ama hayırlısı..
ben de ısınma sorununa rağmen alma düşüncesinden vazgeçemiyorum :cool:

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İyi akşamlar z5 compact almayı düşünüyorum kliksa'nın sayfasında 1800 lira ve üretici distribütör garantili yazıyor doğru mudur? Düşünce, önerileriniz neler?

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Z5 premium Türkiye'ye gelmeyecek mi acaba?

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Lazz kardeşim sen hangi telefonu kullaniyorsun bakiyorum her kulüpde varsın;)

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sony marka telefonlarda lanet kayıtlar uygulaması yüzünden kaydettiğimi silemediğim gibi sim karta da kişi kaydedemiyorum, çözüm nedir?

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
z5 compact alacam bu şarj girişi artık açıkmış herhalde ben z1c z3c ikisini de kullandım ikisi de bir yıl sonra aç kapa aç kapa aşınmadan dolayı o girişten su aldı. Ben inceleme videolarını çok sevmiyorum kullanıcılar uzun açıklamalar yapsa ısınma aşırı mı kamera nasıl batarya nasıl ???

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi akşamlar z5 compact almayı düşünüyorum kliksa'nın sayfasında 1800 lira ve üretici distribütör garantili yazıyor doğru mudur? Düşünce, önerileriniz neler?

distribütör garantili demek ne demek oluyor? sony türkiye garantilimi yani?

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
istanbul bilişimde xperia z5 disp garantili fiyatı vatan yada teknosa gibi mağazalardaki z3+ fiyatına çok yakın. ben ordan almayı düşünüyorum.
Disbritörse sorun yok ama aldığınız cihazı iyice incelemekte fayda var aldıktan sonra

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Cihazı inceledim artılara gelirsek
1.Parmak izi butonu güzel çalışıyor
2.Arka bölüm elinizden kaymıyor artık
3.Önceki versiyona göre daha hızlı şarj oluyor.
Eksiler
1.Kamera rezalet çok fazla noise var ve düşük ışıkta kumlu çekiyor
2.Hoparlör sesi sadece üst tarafta var alttakinden çok az ses geliyor ve son seste hafif cızırtı yapıyor.Kulaklık sesi çok az
3.Oyun grafikleri çok kötü arada fps en dibe vuruyor.
4.Isı çok fazla ön tarafta az hissediliyor ama oyun oynarken eliniz terliyor resmen suya tutsanız anca soğur

Özellikle belirtmek isterim düşük ışıkta aha da böyle oluyor [video=youtube;WdMcWZI_sCU]https://www.youtube.com/watch?v=WdMcWZI_sCU[/video]
Hiçbir telefonun fanı değilim ama telefonun gerçekleri bu almak isterseniz sıkıntı yok.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Eksiler
2.Hoparlör sesi sadece üst tarafta var alttakinden çok az ses geliyor ve son seste hafif cızırtı yapıyor.Kulaklık sesi çok az
4.Isı çok fazla ön tarafta az hissediliyor ama oyun oynarken eliniz terliyor resmen suya tutsanız anca soğur

Özellikle belirtmek isterim düşük ışıkta aha da böyle oluyor [video=youtube;WdMcWZI_sCU]https://www.youtube.com/watch?v=WdMcWZI_sCU[/video]
Hiçbir telefonun fanı değilim ama telefonun gerçekleri bu almak isterseniz sıkıntı yok.
Düşük ışık değil çekim yaptığınız yer ışıksız ortam ayrıca çekim yaptığınız şartta DSLR ler bile zorlanırken bunu mercimek kadar sensörle deneyipte bu olmamış demeniz oldukça saçma.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazı alalı 3 gün oldu,şuan Z5 ten yazıyorum. Öncelikle cihaz çok şık ve premium. Hızlı şarj ile bir-bir buçuk saatte tam şarj olup 22 saat sunuyor size. Şarj kablosu biraz kısa, kulaklık ise avrupadaki kadar iyi değil ama yine de üst seviye için ideal. İçinden iki adet tekrar koruyucu çıkıyor. Telefon gayet stabil. Yüksek grafikli oyunlarda hiç sorun yok. Sarja takılıyken Modern Combat oynamama rağmen hiçte bahsedildiği kadar yüksek ısı görmedim. Evet ısınıyor özellikle kemara ve ceveri ama bi amiral gemisi kıvamında. Ses konusu sıkıntılı, alarm ve zil sesleri standartın altında olmasına rağmen nedense biriyle konuşurken diyafondan hayvan gibi ses çıkıyor yaa.. Babamın yanında konuşurken her şeyi duydu :D Aklıma başka bisey gelmedi varsa sorunuz sorun cevaplayayım .

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eksiler

ıyıkı almamısım bellıydı boyle olacagı sony yıne mı olmadı ? sony bıraksın bu pıyasayı televızyon yapsın sadece