Sony Xperia Z5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru12

SDN Okuru
Isınma sorunu varmış 49c kadar çıkıyor ısısı ve kamerayı kapatıyor gece çekimi rezalet seviyede ve arka kamera bile diğer flagship lere yetişemiyormuş
kaynak göster arkadaşım saçma sapan yorum yazmayın hemen gördünmü sen aldınmı eline baktınmı denedin mi ?

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Teknosada compact 1999 z5 2499 tl giris yapmis bulunuyor

mcanerol

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bana mı öyle geliyor yoksa fiyatı ilginç derecesinde uygun mu ?

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
alan arkadaslar bilgilerini aktarırsa guzel olur

cL4y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsi buradadan alın 1984 tl. z5compact
ama size önerim Kasım 10 u bekleyin LG V10 geliyor ;)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
hepsi buradadan alın 1984 tl. z5compact
ama size önerim Kasım 10 u bekleyin LG V10 geliyor ;)
Bende V10 alcam G2 kullaniyom senenin en iyi akilli telefonu V10 . Bu ay gelecek dediler 10 u oldugunu nerden ogrendiniz ?

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Z5 pil suresini cok merak ediyom bugun biraz kurcaladim arkadastan iyi gibi daha sonra arkadas kullansin ondan bakar yazarim ekran suresini.

ceza031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 14242z5 dual arabistan cihazı kutusundan çıkardım ful şarj ettım hattımı taktım sonrada ful oyun oynadım ve aldığım ekran süresi
Ekli dosyayı görüntüle 14242
http://i.hizliresim.com/gyD9kR.png

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kamera gayet başarılı olmuş çok hızlı odaklanıyor ses kalitesi yükselmiş parmak izi okuyucu ışık hızında çalışıyor
ekran gayet iyi hızlı şarj özelliyi başarılı olmuş kasa biraz daha kalınlaşmış ısınma problemi hala var :)

mcanerol

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ekli dosyayı görüntüle 14242z5 dual arabistan cihazı kutusundan çıkardım ful şarj ettım hattımı taktım sonrada ful oyun oynadım ve aldığım ekran süresi
http://i.hizliresim.com/gyD9kR.png

kamera gayet başarılı olmuş çok hızlı odaklanıyor ses kalitesi yükselmiş parmak izi okuyucu ışık hızında çalışıyor
ekran gayet iyi hızlı şarj özelliyi başarılı olmuş kasa biraz daha kalınlaşmış ısınma problemi hala var :)

Hocam ilerleyen zamanda tecrübelerinizi aktarmaya devam edin lütfen. Ayrıca resimlerde sıkıntı var gözükmüyorlar.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Full oyunla 3.30 saat bitiyor demek.

ceza031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Full oyunla 3.30 saat bitiyor demek.
bence yanlıs dusuncedesınız en basta yazmıstım cıhazın ılk gunu ılk kullanımı bıkac kere sarj edıldıkten sonra durum deyısebılır bunuda goz onunde bulundurmak lazım :) ısınma sorunu halen devam etmektedır

cıhazın kutusundan çıkan kulaklık gayet basarılı z3 ve z2 kulaklıgından daha ıyı şarj aletı ıse hızlı şarj aletı 9v uch10 du sanırım :) ayrıca kutusundan bır adet normal jelatın cıkıyor cıhazın arka kapagı z1 z2 z3 tekı gıbı cam deyıl https://www.google.com/search?safe=...ChMIkOvWufqCyQIVQXMPCh3a2g9r&biw=1280&bih=865alumınyum tarzı bısey olmus galıba ısıyı esıt dagıtmayı dusunmusler ama olmamıs
yazım tarzım ıcınde kusura bakmayın arapca klavyeden tr yazmak zoroluyor :)

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bence yanlıs dusuncedesınız en basta yazmıstım cıhazın ılk gunu ılk kullanımı bıkac kere sarj edıldıkten sonra durum deyısebılır bunuda goz onunde bulundurmak lazım :) ısınma sorunu halen devam etmektedır

cıhazın kutusundan çıkan kulaklık gayet basarılı z3 ve z2 kulaklıgından daha ıyı şarj aletı ıse hızlı şarj aletı 9v uch10 du sanırım :) ayrıca kutusundan bır adet normal jelatın cıkıyor cıhazın arka kapagı z1 z2 z3 tekı gıbı cam deyıl alumınyum tarzı bısey olmus galıba ısıyı esıt dagıtmayı dusunmusler ama olmamıs
anladım bir ara genel olarak yazarsan sevinirim.

shia217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

cıhazın kutusundan çıkan kulaklık gayet basarılı z3 ve z2 kulaklıgından daha ıyı şarj aletı ıse hızlı şarj aletı 9v uch10 du sanırım :) ayrıca kutusundan bır adet normal jelatın cıkıyor cıhazın arka kapagı z1 z2 z3 tekı gıbı cam deyıl alumınyum tarzı bısey olmus galıba ısıyı esıt dagıtmayı dusunmusler ama olmamıs

Hocam günlük kullanımda ısınıyor mu telefon onu söyle bana. İnternette takıldığında, YouTube'ta birkaç saat video izlediğinde, WP'dan mesajlaştığında, Twitter'dan milleti stalk'ladığında.. 3 saat oyun oynar, kemarayla 4K kayıt yaparsan tabi ısınır o cihaz çünkü işlemcinin çalışma frekansı yüksek. Ayrıca telefonun içinde ısıyı azaltmak için bakır boru sistemi ve termal macun var. Bunların etkisinin olması gerekiyor.

Çok şık bir cihaz, su geçirmezliği ve parmak izi okuyucusunun eklenip USB girişinin kapağının kaldırılmasıyla en iyi Z serisi modeli olduğunu düşünüyorum. 720p yeter diyorsanız acıcık kalınlığı es geçip Compact'ta düşünebilirsiniz..
Almayı istiyorum Z5 ama hayırlısı..

ceza031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
facede gezerken messengerden yazışırken tıwıtter vs vs gunluk kullanımlarda ısınma dıye bıseyyok
tasarımı harıka olmus parmak ızı sensoru ıphone6s vede samsung s6edge ıle kıyaslandığında z5 ıkısınıde dover parmak ızı sensoru çok hızlı
kamera performansı gayet ıyı
bırkac gunluk kullanımdan vede bataryayı bıkac kere bosaltıp doldurduktan sonrakı pıl performansı buyrun
bu ekran suresı lte 4g modu açık vede ful oyunla alınmıstır wıfıye hıc baglanmadı hep lte modu cıhaz z5 dual
Ekli dosyayı görüntüle 14302Ekli dosyayı görüntüle 14302Ekli dosyayı görüntüle 14302Ekli dosyayı görüntüle 14303

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
lte 3g dimi bide bikac foto koyabilirmisiniz

ceza031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lte 4g bağlantısıdır arabistandayım burada 4g ful 18 megabit hızla download yapıyorum 😀 foto derken ne fotosu istersiniz

Lte 4g bağlantısıdır arabistandayım burada 4g ful 18 megabit hızla download yapıyorum 😀 foto derken ne fotosu istersiniz

ezel56

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Cihaz 44 dereceyi görmüş incelemede note 5 bile 38 zi gördü aylardir beklediğim cihaz ama maalesef yine olmamis sony.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Şahsi fikrim s810 lu cihaz alinmaz bu saatten sonra...

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Her konuda s808li g4 önerip sonra buraya s810lu cihaz alınmaz yazmakta ayrı ironi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyesi geliyor insanın
Bazılarına kalsa zaten samsung lgden başka hiçbir şey almamalı millet :dirol:

tolgablc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Halen s6 ve 6s in kamerasindan bir tik gerideymis oha diyesi geliyo insanin sanki bilerek yapmiyor dijital foto makinalarindaki yaptigi is tartisilmazken.bilerek yapmiyo denir vesselam

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bende anlamadım telefondan cok umutluydum ama incelemede fazla artısı yok nerdeyse. bide coo ısınması

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube;_fRFqFeQ6tM]https://www.youtube.com/watch?v=_fRFqFeQ6tM[/video]

mcanerol

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube;_fRFqFeQ6tM]https://www.youtube.com/watch?v=_fRFqFeQ6tM[/video]

Boyle bakıldığı zaman insan karar veremiyor. Ama net bir şekilde apple diğerlerine göre kotu kalıyor. Sanki Samsung en iyi gibi geldi ama bilmiyorum fark edemiyor insan yada bende bir sıkıntı var.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Boyle bakıldığı zaman insan karar veremiyor. Ama net bir şekilde apple diğerlerine göre kotu kalıyor. Sanki Samsung en iyi gibi geldi ama bilmiyorum fark edemiyor insan yada bende bir sıkıntı var.
Bana z5 en iyisi gibi geldi
Özellikle düşük ışıkta çok iyi yakalamış ve OIS olmamasına rağmen SteadyShot ile ois kullananlardan daha fazla stabilite yakalamış

mcanerol

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bana z5 en iyisi gibi geldi
Özellikle düşük ışıkta çok iyi yakalamış ve OIS olmamasına rağmen SteadyShot ile ois kullananlardan daha fazla stabilite yakalamış

Aynen dusuk ışıkta baya iyi yakalamış resmi. Ama genel anlamda çözemedim valla. Sanki Samsung gibi geldi ama senin dediğin gibi Sony'de olabilir. Açıkcası gonulde Sony'den yana :D

Serues

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonunda inceleme video su yayınlan di şimdi ise kararsız kaldım kaç aydır beklediğim telefon çöp gibi tanıtıldı forumdaki arkadaşların yorumları ne alınır mi alınmaz mi alınırsa z5 compact mi yoksa normal z5 mi

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kamera zaten şuan çok iyi durumda bunun yanısıra android 6.0 ile kamera yazılımını baştan yazacaklarını da açıklamışlardı şuan Z den beri yüklü gelip üzerine ekleme çıkarmalar yapılan yazılım kullanılıyor o haliyle böyle çekiyor.Samsungun da iştahı kabardı aynı sensörü s7de kullanmak istiyor bu yüzden.
SDNnin z5 incelemesine gelince tolga cem küçükyılmaz zaten tam bi sony hater ı. Ona kalsa androidde samsungdan başka firma yok o yüzden o arkadaşın sony incelemelerine çok takılmamanızı tavsiye ederim çünkü sony ürünlerini çok objektif değerlendirmiyor keşke z5 incelemesini diğer editörlerden biri yapsaymış

ceza031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ceptelefonu tamircisiyim sony z z1 z2 z3 kullandım samsung sevmem nasıl oldu bılmıyorum ama geçen ay z3 cihazımdan sıkıldım ve s6 edge 64 gb gold modelını aldım 2 hafta kadar kullana bıldım daha fazla dayanamadım s6 edgeden kurtulum z5 aldım z5 dual modelını aldım samsungun kısa surelı kullanımından sonra yeniden sony kullanman acayip bir duygu sonyden başkası yalan :) kamera batarya sağlamlık hız vs vs kraldır :)