Sony XPERIA Z3, Su Teması Sonrası Hoparlörlerde Cızırtı Problemi

Bu konuyu okuyanlar

burakbenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba telefonumu belli periyotlarla çeşme suyu altında yıkamaktayım şükür ki su geçirme problemi yaşamadım lakin ilk suya soktuğum günden beri belli süre haliyle normal olan hoparlörlerdeki cızırtı; kuruma aşamasından sonra alt hoparlör normala dönüp üst hoparlörde ses kısıklığı bass ta azalma ve yüksek seste cızırtı olarak karşıma çıkmakta( sanırım üst hoparlör alt hoparlörden yapı olarak farklı bass frekansları verme özelliği taşımakta), bunun nedeni tahmini ne olabilir? ve sizce bir iki gün tam kurumada normale dönme ihtimali varmıdır? Yoksa üstüne bir bardak soğum çeşme suyumu içmeliyim :)

Saygılarımla,

berkanenes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba burak bende xperia z2 var aynı problem bendede var yıkadıktan sonra şarkı açınca hoparlörün sesi baya cızırdıyo basslar gidiyo fln hatta telefonla görüşme yapıldığında mikrofonun içine hafif su girdiği için sesimiz karşıya boğuk boğuk gidiyor. Ama 1 gün sonra herşey eski haline geliyo merak etmeyin :)

burakbenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorum için teşekkür ederim :) Bende alt hoparlör ve üst&ön mikrofon iki saate düzeliyor da üst hoparlör kronik olacak diye korktum açıkçası üst düzelmiyor gibi bende hehe

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Shiftdelete.net'in forumuna gelip o sitenin topluluğu diyerek konuya giriyorsunuz? ya kopyala yapıştır yaptınız yada trollüyorsunuz.

Lütfen daha dikkatli olalım.

burakbenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş googla bi kopyala yapıştır aynı taglara ait yazı bulursan beraber trollerz sabah sabah ;) Kardeş bütün yazılarıma öyle başlayacağım bilgin olsun saygı ve sesleniş ünlemini katletme.

burakbenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan demek istediğinizi anladım, olay kopyala yapıştır değil isimleri karıştırmışım tapatalktan yazdığım için bir an diğer forumdayım sanmışım yani şuam fark ettim. Search edilebilir yalnız buraya yazıldı başka forumda aynı konu bulunmaz trollemek yok. Kusura bakmayın

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Xperia Z kullanıyorum 1 yıldır onda da öyle. Ses çok kısılıyor ama kuruyunca açılıyor. Gayet normal.

burakbenli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevap için teşekkür ederim, bakalım beklemedeyim; bugünde suya girdim üst hoparlör hariç herşey düzgün. 2 gün bekleyeceğim bakalım düzelecek mi. Düzelmezsede artık yapacak birşey yok.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Benimde alt hoparlör gitti yıkayınca. Hemencecik geliyordu normaldede şimdi alt hoparlör nedense daha az ses veriyor z3te. basıda daha bir değişik.

S

SDN Okuru Z3

SDN Okuru
Aynı sorun benim Z3 de var. Aylar önce yıkadıktan sonra konuşurken karşı tarafın sesi az geliyor ve en önemlisi kulaklık olmadan müzik dinlerken cızırtı var ve son ses de bile çok az ses geliyor. 2200 TL para vermiştim ya iade edeceğim yada yenisini verecek Sony.

mr_brownii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony ixperia m4 aqua

Telefonü dün üst tarafını suya soktum ondan beri ses cızırtılı arada ses hiç yok arayanın sesi duyamıyorum cızırtılı oluyor ne yapmaliyim garantiye girer mi

tutasste

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony ixperia m4 aqua

Telefonü dün üst tarafını suya soktum ondan beri ses cızırtılı arada ses hiç yok arayanın sesi duyamıyorum cızırtılı oluyor ne yapmaliyim garantiye girer mi
Garanti'ye verebilirsin, yapmak zorundalar. Suyun altında çekim yapmayı da müşteriye garanti ediyorlar. 23. ay da aynı sorunu yaşayacak olsan yine tıpış tıpış yapmak mecburiyetindeler. Hatta dava açarak paranı iade alabilirsin, 30 gün geçse bile. Çünkü burada satıcı(sony), alıcıya vaat ettiği hizmeti sağlamıyor, aksaklık ve sorun yaşatıyor. Bu sorunlardan ötürü üreticiye tazminat davası bile açıp para kazanan bilinçli insanlar var. Iphone bu yüzden sorun çıkan telefonlarının yerine direk sıfırını veriyor. Sony tavsiye etmem, her yerde ses problemi olduğu yazılıyor, kamera uygulamasında cihazın ısınıp kapandığı yazılıyor, her sene 3 model çıkaran bir marka, ciddiyetden oldukça uzak, bu yüzden sorun eksik olmuyor. Bu hepsiburada.com'da falan yazan yorumların hiçbirisi gerçeği yansıtmıyor yada bilinçli kullanıcı değiller yada sony pazarlama elemanları yazıyor.

Zaferasut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba telefonumu belli periyotlarla çeşme suyu altında yıkamaktayım şükür ki su geçirme problemi yaşamadım lakin ilk suya soktuğum günden beri belli süre haliyle normal olan hoparlörlerdeki cızırtı; kuruma aşamasından sonra alt hoparlör normala dönüp üst hoparlörde ses kısıklığı bass ta azalma ve yüksek seste cızırtı olarak karşıma çıkmakta( sanırım üst hoparlör alt hoparlörden yapı olarak farklı bass frekansları verme özelliği taşımakta), bunun nedeni tahmini ne olabilir? ve sizce bir iki gün tam kurumada normale dönme ihtimali varmıdır? Yoksa üstüne bir bardak soğum çeşme suyumu içmeliyim :)

Saygılarımla,

ARKADAŞLAR TELEFONUNUZ SUYA YADA DENİZE DÜŞERSE KESİNLİKLE FÖN MAKİNASI VB. ŞEYLER KULLANMAYIN

ÇÖZÜM = ELEKTİRİKLİ SÜPÜRGE VE PİRİNÇ

AŞAĞIDAKİ VİDEODA ANLATTIM BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ

bionicwitch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben suya sokmadığım halde plajda kum toz falan mı oldu anlamadım hoparlör de kamera da bozuldu.

Son mesajlar