Sony Xperia Z1 mi, LG G2 mi yoksa Samsung Galaxy S4 mü?

Bu konuyu okuyanlar

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG ler ucuz girer LG optimus G 1500 den girmişti bir ara 1200 lere düşmüştü gayet normal ama yinede bilindik yerden almak lazım
z1 2199 liraymış G2 yattı aklıma Sizce arka kapağın açılmaması büyük sorun oluşturur mu?

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
z1 2199 liraymış G2 yattı aklıma Sizce arka kapağın açılmaması büyük sorun oluşturur mu?

Sony de de açılmıyor ki :)

Ayrıca 32 gb G2 1800 tl iken 16 gb Z1 e 2200 tl verilmez bence.

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
S4 ün standartı farklı ismini koymak bile saçma :)

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bana öyle ahım şahım 1 kamera lazım değil sonuçta cep telefonu. tasarım dersen g2 de boşluk fln yok çok hoş olmuş fiyatta iyi girdi şimdidem gitti gidiyorda 1499TL işlemcide iyi ama neden fiyat düşük?
sonuçta böyle 1 telefon genelde 2000 TL den girmeliydi bir şey olmasın?

yok birşey olmaz merak etme kardeşim,gittigidiyordan falanda alma bence,teknosadan almanı tavsiye ederim,blackdown abimizinde dediği gibi Lg uygun fiyatlı ürünler yapıyor,hemde gerçekten kaliteli ürünler yapıyor(genel olarak),haklarını vermek lazım,kamera önemli değilmiş senin için anladığım kadarıyla,öyle ahım şahım bir telefonda istemiyorsun,tabi ki bizde öyle ahım şahım bir telefon istemiyoruz sonuçta,bizde kendimizi her özelliğiyle yeteri kadarıyla tatmin edicek bir cihaz istiyoruz,ayretten Lg G2'nin tasarımı çok hoşuna gitmiş ve Z1'in alttaki boşluğu hiç hoşuna gitmemiş anladığım kadarıyla,tabi tercih meselesi, olabilir,beğenmeyebilirsin,beğenebilirsin,o zaman sen en iyisi Lg G2'nin 32 gb'lik halini bekle,yakında teknosaya geliyormuş,fiyatınında 1800 Tl veya civarı olcağını(1700 Tl-1900 Tl) düşünüyorum,eğer seni yanlış anlamadıysam seni Z1'den çok Lg G2 memnun eder ve aldığın zaman iyiki almışım dersin.

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok birşey olmaz merak etme kardeşim,gittigidiyordan falanda alma bence,teknosadan almanı tavsiye ederim,blackdown abimizinde dediği gibi Lg uygun fiyatlı ürünler yapıyor,hemde gerçekten kaliteli ürünler yapıyor(genel olarak),haklarını vermek lazım,kamera önemli değilmiş senin için anladığım kadarıyla,öyle ahım şahım bir telefonda istemiyorsun,tabi ki bizde öyle ahım şahım bir telefon istemiyoruz sonuçta,bizde kendimizi her özelliğiyle yeteri kadarıyla tatmin edicek bir cihaz istiyoruz,ayretten Lg G2'nin tasarımı çok hoşuna gitmiş ve Z1'in alttaki boşluğu hiç hoşuna gitmemiş anladığım kadarıyla,tabi tercih meselesi, olabilir,beğenmeyebilirsin,beğenebilirsin,o zaman sen en iyisi Lg G2'nin 32 gb'lik halini bekle,yakında teknosaya geliyormuş,fiyatınında 1800 Tl veya civarı olcağını(1700 Tl-1900 Tl) düşünüyorum,eğer seni yanlış anlamadıysam seni Z1'den çok Lg G2 memnun eder ve aldığın zaman iyiki almışım dersin.

sence LG ye güvenebilirmiyim?

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sence LG ye güvenebilirmiyim?
Abimde Optimus G Var.Çok Güzel Telefon.Telefon Geldiği Gibi Güncelleme Var Dedi Ama Ben Yapmadım.LG G2'de Fiyatı Çok Cazip.1599 TL 16GB Sony Z1 İse 2199 TL.Ama Malzeme Kalitesi Olarak Tabi Sony Daha İyidir.O Ekranını Zaten Tahmin Edemiyorum.Kamera'yı Zaten Konuşmaya Gerek Yok.Ama Fiyat Çok Pahalı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dayanıklılık çok önemli, ısınma nem alma vs.. uzun süreli kullanım için Z1 e o fiyat uygun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lg g2 Şu an için Hem fiyat hem özellikleriyle Akıllı telefonların Amirali arkadaslar Z1'e Saygımız var Lakin 1800 Lira gibi piyasaya girerse aksi halde O'da amiralliği unutsun Sanırsam 20 Mgp Kamerayla geliyormus Yorumlarda ve arastırmalarda Lg g2 nin 13 mgp lik sunumu hemen hemen Z1 in 20 Mgp ine eşit kalitedeymis..Bence iyice arastırın Fiyat güç tasarruf kalite ve güven teşkil etmeli öncelikle ...Samsung hayranı birisi olarak S4 ü rafa kaldırıyorum iPHone Saten saolsun 3000 tl ye kadar patron ruhlu arkadaslara hitaap etmeye devam ediyor...ama Bu zamanda ve şu anda fiyat ve özellik olarak sizi mutlu edecek tek cihaz Lg G2 aksi bence samimi olmaz...:yes:

s.e.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu linki incelemenizi öneririm.
http://www.androidpit.com.tr/karsilastirma-lg-g2-sony-xperia-z1
Benim şahsi fikrim xperia z1 in o kasasına en az 5.5 inch ekran sığdırılmalıydıki tasarımsal ve ergonomik açıdan çekici olabilsin. Lg g2 nin kasası daha ufak oldugu halde ekranı 0.2 inch daha büyük.
Donanım olarak bakarsak iki cihaz da aynı fakat g2 nin 24 bit ses olayı bence cok yararlı bir gelişme.
Z1 in kamerası 20.7 mp fakat bu sadece fotografın boyutu ile ilgili bir özellik. G2 nin kamerası 8 mp olsaydı tamam yetersiz der z1 i seçerdim fakat 13 mp boyut gayet yeterli, geriye fotografın kalitesi kalıyor. Ben g2 yi her şekilde test ettim kamerası müthiş, gece çekimi olsun, gündüz çekimi olsun harika. Sanırım kamerada ois olmasının etkisi çok fazla, zaten üstte verdiğim linkte g2 nin kamerası daha çok beğenilmiş.
Kasası istedigi kadar kaliteli olsun, ben o tasarımla asla beğenemiyorum z1 i. Üstelik g2 nin 600 tl daha ucuz olması çok büyük avantaj.
Ekran konusunda ise ben ips yi daha cok seviyorum ama bu zevk meselesi. G2 nin ekranı hem en hemde boy olarak daha büyük. 0.2 inch lik farkı sadece boydan oluşsaydı dikkate almazdım. iphone 4s ten 5 e gecerken ekran iyice uzamıştı, bu hiç hoş durmuyor en de lazım.
Z1 in en büyük avantajı sd kart girişi olmasıdır. Diger tüm yönlerden ben g2 yi seçerim

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ekran işlemci Kamera olarak bütün hepsine bakarsak en üstün cihaz Xperia Z1 diyebilirim.

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu linki incelemenizi öneririm.
http://www.androidpit.com.tr/karsilastirma-lg-g2-sony-xperia-z1
Benim şahsi fikrim xperia z1 in o kasasına en az 5.5 inch ekran sığdırılmalıydıki tasarımsal ve ergonomik açıdan çekici olabilsin. Lg g2 nin kasası daha ufak oldugu halde ekranı 0.2 inch daha büyük.
Donanım olarak bakarsak iki cihaz da aynı fakat g2 nin 24 bit ses olayı bence cok yararlı bir gelişme.
Z1 in kamerası 20.7 mp fakat bu sadece fotografın boyutu ile ilgili bir özellik. G2 nin kamerası 8 mp olsaydı tamam yetersiz der z1 i seçerdim fakat 13 mp boyut gayet yeterli, geriye fotografın kalitesi kalıyor. Ben g2 yi her şekilde test ettim kamerası müthiş, gece çekimi olsun, gündüz çekimi olsun harika. Sanırım kamerada ois olmasının etkisi çok fazla, zaten üstte verdiğim linkte g2 nin kamerası daha çok beğenilmiş.
Kasası istedigi kadar kaliteli olsun, ben o tasarımla asla beğenemiyorum z1 i. Üstelik g2 nin 600 tl daha ucuz olması çok büyük avantaj.
Ekran konusunda ise ben ips yi daha cok seviyorum ama bu zevk meselesi. G2 nin ekranı hem en hemde boy olarak daha büyük. 0.2 inch lik farkı sadece boydan oluşsaydı dikkate almazdım. iphone 4s ten 5 e gecerken ekran iyice uzamıştı, bu hiç hoş durmuyor en de lazım.
Z1 in en büyük avantajı sd kart girişi olmasıdır. Diger tüm yönlerden ben g2 yi seçerim

Haklısın bilader galiba g2 alıcam

bu aradfa yorum yapan herkese teşekkürler

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
[video=youtube;BGj5ApLy7Io]http://www.youtube.com/watch?v=BGj5ApLy7Io[/video]

Burada bir kıyaslama var, tam senlik. Bu arada Z1 in ekranını övenleri görelim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bütçe açısından hiç bir sorunun yoksa kesinlikle z1 ama ucuz ve yüksek performanslı bir telefon isityorsan kesinlikle lg s4ü pek tavsiye etmem dayanıklılık açısından bunu söylüyorum ben kendim şahit oldum arkadaşımda vardı kuzeni daha yeni diş çıkarıyoken eline ne geçerse ısırırdı gitti telefonu ağzına soktu ısırdı küçücük bebenin diş izleri çıktı ben olsam bütcem dar olduğu için g2 yi seçerdim ki seçicem de :D

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;BGj5ApLy7Io]http://www.youtube.com/watch?v=BGj5ApLy7Io[/video]

Burada bir kıyaslama var, tam senlik. Bu arada Z1 in ekranını övenleri görelim..

ekranda her türlü g2 almış galiba performans testinde de en yüksek o aldı ?

kartal05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CTRL_W merhaba öncelikle madem bu 3 telefondan birine niyetlenmişin youtubede gerek li karşılaştırmalar var bi bak derim hic uhrağma da derim Bence G2 de tercihini yap yoluna devam et Cünlü Gerçekten Deli Gücü war Cihaz da .. EKRAN olarak da Müthiş Telefonu Kullandım.. Bilgiliyim .. Xpera Z1 Veya S4 S4 saten at çöpe := LG G2 nin Kemarası Xperia Z1 e GÖRE DAHA beğeniliyor ..Malzeme kalitesini deyinmişler Xperar z1 Kullanamadım ama bildihiğm kadaryla cam cam olması bence riskli atıyor Kaliteli Plastik G2 yi yere düşürdünmü Veya Xperia Z1 yere düşürdünmü hangisi daha zarar görür sen karar ver kardeşim :D Bence LG G2 ::)

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
CTRL_W merhaba öncelikle madem bu 3 telefondan birine niyetlenmişin youtubede gerek li karşılaştırmalar var bi bak derim hic uhrağma da derim Bence G2 de tercihini yap yoluna devam et Cünlü Gerçekten Deli Gücü war Cihaz da .. EKRAN olarak da Müthiş Telefonu Kullandım.. Bilgiliyim .. Xpera Z1 Veya S4 S4 saten at çöpe := LG G2 nin Kemarası Xperia Z1 e GÖRE DAHA beğeniliyor ..Malzeme kalitesini deyinmişler Xperar z1 Kullanamadım ama bildihiğm kadaryla cam cam olması bence riskli atıyor Kaliteli Plastik G2 yi yere düşürdünmü Veya Xperia Z1 yere düşürdünmü hangisi daha zarar görür sen karar ver kardeşim :D Bence LG G2 ::)

Ekran olarak tamam da Kamera nasıl daha iyi? Bizzat test ettim. Gece noise var. Kimse de kullanmadan kamerası G2 nin daha iyi diye atmasın. Z1 de sahane bir kamera var. Gece pek de iyi olmasa da oldukça başarılı. Malzeme kalitesi hakkında da Z1 daha iyi. Z1 i yere atıyorlar, sadece boya atması, hafif ezilme oluyor. G2 nin ekran kırılıyor. Lg Sony den üstün değil. Olsa bile Ekranı daha iyi diyebiliriz.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11

Tamamen öznel bir yorum, hep kendi açından bakmışsın Sırf LG G2'yi üstün göstermek için.

Ekran da tamam LG G2 Birinci ve üstün.

Kamera için ise şuan 1. Lumia 1020 2. ise Z1'dir Sayın üye. G2'nin kamera vasat olmasa da iyi değil.

Drop testlerde de en Başarılı ve kasası premium olan Z1'dir.

LG G2 Testlerde Z1'in gerisinde kalıyor.

Şöyle bilip, bilmeden konuşan fan boylarına sinir oluyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s4 ü eliyorum cunku hem s800 veya s600 4g lte modeli yok turkiyede hemde buyuklukten, z1 dede z ultra daki gibi sadece triluminos ekran olsaydı pil ömründe z1 en mantıklı olacaktı z2 yi beklemek gerek şu an icin lg g2 de alınabilir ama bnm tercihim iphone 5
z2 s5 beklenebilir hem sony 6 ayda bir telefon çıkarmaya basladı :D
ve iphone 5 black tam karizma telefon

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Galaxy Note 3 aldım # Konu Kilit

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g2'nin tek artısı bataryası. diğer bütün herşeyde s4 alır. almadan önce ikisini de kıyasladım ve s4 aldım

kartal05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fanboy ne dir kardeşim ben sadece beyendiğim telefonu övüyorum :) halada G2 :)

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
arkadaşlar sony xperia z1 mi , lg g2 mi yoksa samsung galaxy s4 mü ? hangisini önerirsiniz ? iyi- kötü yanlarını yazarmısınız.

Şimdiden teşekkürler

Forumda birsürü S4'ün sorunlarıyla ilgili konular varken hala S4 diyenler varsa tam nir fanboydur. S4'ü listeden at gitsin. Z1 ve G2'yi karşılaştırırsak sadece ekran ve çerçeveden bile G2 alınır. Önerim G2. Samsung'un Note serisinden başka hiçbir seriye bulaşma.