Sony Xperia Z vs Samsung Galaxy S4 vs HTC One --- Hangısı?

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve Mıcheal1975 tarafından 26 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Mıcheal1975

Mıcheal1975 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Sony Xperia Z vs Samsung Galaxy S4 vs HTC One --- Hangısı?

Sony Xperia Z vs Samsung Galaxy S4 vs HTC One --- Hangısı?

2. Ahbârî

Ahbârî Dekan

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    63
    üçü de olabilir. istediğin özellliğine göre değişir

3. Opethian

Opethian Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir telefondan beklenecek herşeyi karşılayabilen cihazlar hepside, tasarımı hangisi hoşuna gidiyorsa onu al, bence Sony bu arada.

4. Mıcheal1975

Mıcheal1975 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gorus bıldırdıgınız ıcın tesekkur edıyorum arkadaslar.Banada en yakın Sony duruyor ama S4'te aklıma geldıgınde cok kararsız kalıyorum :)

5. GhostX

GhostX Profesör

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Sony Xperia Z biraz kalın gibi duruyor fotoğraflarda Htc One kamerasıda 4MP olması şaşırtı beni :( birini almayı düşüniyorum ama karar veremedim bende henüz :turned:

6. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

4mp degil 4up

7. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

kardeşim en iyisi htc one emin ol ki kaliteli bu sefer htc on numara iş çıkarmış o 4megapiksel bildiğimiz sıradan 4mp değil ultrapixel teknolojisi var baya kaliteli kamera :)

8. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

her üçüde 4up zaten

9. gokhanathan03

gokhanathan03 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kafan iyi sanırım :D

10. thekillingroad

thekillingroad Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Vallahi ilk mesajlar gerçekten hoşuma gitti, onu al bu ezer şu kopartır yerine gerçekten cihazların hakkını teslim eden yorumlar görmek güzel. :)

Üçü de her bireyi tatmin edebilecek cihazlar.
    Benim için burada ilk tercih HTC One, ikinci tercih XPERIA Z olurdu.
    Yalnız One'ın kamerasıyla ilgili bir konuyu doğru dürüst söylemek gerekir. Kamera 4mp, ultrapixel diye bir ölçüm yok. :) Gündüz vakti açık havada fotoğraf çekmek istediğinizde S4 ile XperiaZ'nin gerisinde kaldığını göreceksiniz. Lakin çoğumuz artık fotoğrafları Facebook ve Twitter'a koymak için çektiğimizden artık pek bir fark kaldığını söyleyemem.
    Gece fotoğraflarında tabii iş biraz daha değişebiliyor, özellikle optik sabitleyici olması One'da büyük avantaj.

Vİdeo çekimi konusunda da yine One en azından S4'ün önünde, XPERIA ile durumu bilmiyorum açıkçası.

11. smnfrkn

smnfrkn Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TDU-SD
    Yer:
    İstanbul
    Cihazı ne için kullanacağına bağlı. Hepsi farklı ek özellikler sunuyor. Su geçirmezlik çok elzemse Xperia Z alabilirsin. Onun dışında One'la Samsung S IV arasında One çıkar bence. One'ın kamerasındaki kalite çok fazla ve yazılımı geliştirdikçe daha iyi performans alıyorlar. Bize gelinceye 2 güncelleme daha alır :)

12. thekillingroad

thekillingroad Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Ahah yok canım, o kadar değil. :)
    2 hafta içerisinde gelmiş olacak. Herhangi bir güncelleme Mayıs civarlarından önce alacağını sanmıyorum, eblek bir problem yoksa.

13. smnfrkn

smnfrkn Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TDU-SD
    Yer:
    İstanbul
    2 güncellemeyi esprisine dedim. :) Ama cihazın kamera donanımı cidden çok iyi, Butterfly'ın çektiği fotoğrafları gördükten sonra HTC Image Chip'e olan hayranlığım arttı. Çok sevdiğim bir abim bizzat kendi aşağıdaki fotoğrafı çekmiş.

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Htc Zoe teknolojisiyle kamera konusunda bayağı iddialı. Onu kafanıza takmayın. Sitesinden izlediğim videolar ağzımı açık bıraktı vallahi. Xperia Z almayı düşünüyordum ama bir türlü çıkmadı, aklım One'a kaydı şimdilik. S3'e veya S4 ise bir türlü içime sinmedi.

15. Regionella

Regionella Profesör

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    oyun karşılaştırması

htc one, iphone 5 vs. renkleri abartılı vermiş, duvarlar siyah tonda hep, yerler ve gökyüzü hep mavi.

xperia z ise gerçek renkleri sunmuş.

1080p ile tam ekran izlerseniz fark gayet net.

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

oyundaki farkın xperia z nin renk sıcaklığının zayıflığından olduğunu düşünüyorum. ana ekrana bakıldığında htc one nın renkleri daha canlı daha doğru geliyor bana. ayrıca xperia z de ekrana gömülü sanal tuşların oyun içerisinde de ekrana geldiğini görüyoruz. çok güzel bir oyunda bir anda elinizin kayıp menü tuşuna basmanız baya sinir bozucu olacaktır.

17. RedQueen

RedQueen Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Htc Butterfly (kamera olarak) One ile arasındaki fark nasıl sizce ?

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Arkadaşlar mantıklı düşünüldüğü zaman xperia z nin renkleri biraz daha gerçeğe yakın. Dışı camla kaplı bi binaya baktığınız zaman mavi mi görürsünüz yoksa beyaza yakın mı? bence beyaza yakın.

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Arkadaşlar mantıklı düşünüldüğü zaman xperia z nin renkleri biraz daha gerçeğe yakın. Dışı camla kaplı bi binaya baktığınız zaman mavi mi görürsünüz yoksa beyaza yakın mı? bence beyaza yakın.

20. thekillingroad

thekillingroad Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Bence Butterfly One X(+)'la gelen işin devamı gibi. Kamera açısından da.
    O yüzden klasik aynı şeyleri söyleyebiliriz. Gündüz parlak ışıkta, pardon "yeterli" ışıkta (çok ışık da iyi değildir) Butterfly daha güzel detaylar yakalar ve PC ekranı TV gibi byük ekranlarda daha izlemesi keyifli fotolar çıkartır.
    İş akşama gelince, telefonu tripodumsu bi cisimlerin üzerine koymak gibi taktikler izlemediğiniz sürece (ki ben çok yaparım :) ) One oldukça başarılı fotolar alacaktır Butterfly'a nazaran.

Sayfayı Paylaş