Sony Xperia XZ1 Aldım...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

EsatBey35

Asistan
Merhabalar Hocalarım.Uzun Bir Uğraş Sonucu Bugün XZ1 Aldım Ve Telefonda İlk İzlenimlerim Şuanlık İyi... Gerektiğinde Gün Gün Yenileyebilirim Konuyu Almak İsteyenler Olursa Diye...

Öncelikle İlk İzlenimlerim;
1-)Kamerası Cidden Güzel.Fakat 960fps Yavaş Çekimde Karıncalanmalar Çok Fazla Büyük İhtimalle Düşük Işık Yüzünden...
2-)Performansı Güzel.
3-)Parmak İzi Okuyucusu Hızlı Gerektiğinden.
4-)Normalde Ben Bilgisayardan Birşey İndirirken 2mb İndiriyor Saniyede Fakat Telefonda 6mb İndiriyor Bu Telefonun CAT 16 Kullanmasından Olabilir Sanırım... 1000mbps download sınırı var çünkü normal telefonlara göre...
5-)Arayüzü Sade Ve Güzel Ayrıca Uygulamalar Menüsüne Girince Sağa doğru Çekince Önerilen Uygulamalar Görünüyor İndirmek İçin Bence Güzel Bir Detay...

Şuanlık İzlenimlerim Bukadar...İyi Forumlar :) Bu Arada Doğum Günü Çocuğuyum Bugün :p

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ve Telefona Hemen bir Güncelleme Geldi Android Güncellemesi Diye Nedir Ne Değildir Araştıracağım Şimdi...

Son düzenleme:

FurkanT.

Profesör
Doğum gününüz kutlu olsun !
Hayırlı da olsun İnşallah , Xz1'i çok seviyorum. Xz2'ye ısinamadim ben.

EsatBey35

Asistan
Doğum gününüz kutlu olsun !
Hayırlı da olsun İnşallah , Xz1'i çok seviyorum. Xz2'ye ısinamadim ben.
Sağolun Hocam :) Valla Ne Diyim Bende XZ2 Ye Isınamadım İlk Başta Bu Telefonu Almadan Önce Yadırgadım Biraz Tasarımı Fakat Şuan Anladım ki Tasarımı Ve Elde Tutuşu Çok Güzel...

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Hayırlı olsun. Bu arada doğum gününüz de kutlu olsun. :)

PARAzitCELL

Dekan
hayırlı olsun :) ben de xz compact 'ı merak ediyorum ama gözüm xz prem.umda :D

yalnız bişey dicem telefon cat16 olabilir ama 6mb/sn hız cat16'dan değil oparatör hızından. mesela benim cat3 yani 150 mbits/sn ama hızım en çok tt ile 8mb/sn 'yi gördüm ancak. halbuki labaratuar ortamında 18,75 mb / sn hıza ulaşılması hedeftir. ben bize 10mb/sn hızı verip onda da istikrarlı olsalar yine şükürler olsun derim.

EsatBey35

Asistan
hayırlı olsun :) ben de xz compact 'ı merak ediyorum ama gözüm xz prem.umda :D

yalnız bişey dicem telefon cat16 olabilir ama 6mb/sn hız cat16'dan değil oparatör hızından. mesela benim cat3 yani 150 mbits/sn ama hızım en çok tt ile 8mb/sn 'yi gördüm ancak. halbuki labaratuar ortamında 18,75 mb / sn hıza ulaşılması hedeftir. ben bize 10mb/sn hızı verip onda da istikrarlı olsalar yine şükürler olsun derim.
Doğru Olabilir Hocam Sağolun Ve Bu Arada Kamera Lensini Işığa Doğru Tutunca Ufak Bir Beyazımsı Birşey Var Ve Çıkmıyor...Geri mi Göndersem Sizce?

PARAzitCELL

Dekan
Doğru Olabilir Hocam Sağolun Ve Bu Arada Kamera Lensini Işığa Doğru Tutunca Ufak Bir Beyazımsı Birşey Var Ve Çıkmıyor...Geri mi Göndersem Sizce?
eğer leke ise kesinlikle fotolayıp öle gönder ama ışık yansıması da olabilir iyi incele. kamera çekiminde gölge ya da renk bozukluğu var mı?

EsatBey35

Asistan
eğer leke ise kesinlikle fotolayıp öle gönder ama ışık yansıması da olabilir iyi incele. kamera çekiminde gölge ya da renk bozukluğu var mı?
Hocam Şuan Foto Çekiyorum Ve Bir Sorun Yok Gibi Fakat Şöyleki Işıksız Bir Ortamda Çıkmıyor... Beyaz Işıktan Olabilir mi Bilmiyorum Fakat Çok Ufak Ve Beyaz Bir Şey...Pek Sorun Edilemez Fakat Okadar Para Veriyorum Kusursuz İsterim Telefonu...

Ve Sarı Işığı Açıncada Az Görünüyor...

Son düzenleme:

PARAzitCELL

Dekan
Hocam Şuan Foto Çekiyorum Ve Bir Sorun Yok Gibi Fakat Şöyleki Işıksız Bir Ortamda Çıkmıyor... Beyaz Işıktan Olabilir mi Bilmiyorum Fakat Çok Ufak Ve Beyaz Bir Şey...Pek Sorun Edilemez Fakat Okadar Para Veriyorum Kusursuz İsterim Telefonu...

Ve Sarı Işığı Açıncada Az Görünüyor...
kamerayı döndürdüğün ya da haerket ettirdiğinde onun da yeri değişiyorsa ışık yansımasıdır ama yeri değişmiyor, kameranın merceğinde hep aynı konumda kalıyorsa lekedir.

EsatBey35

Asistan
kamerayı döndürdüğün ya da haerket ettirdiğinde onun da yeri değişiyorsa ışık yansımasıdır ama yeri değişmiyor, kameranın merceğinde hep aynı konumda kalıyorsa lekedir.
Yok Hocam Gram Yeri Değişmiyor...Leke Eğer Lensin Dışarısındaysa Çıkmaması Çok Anormal Ozaman Çizik Derdim Fakat Çizik Olsa Net Foto Çekemez Gibi...Fakat Tam Lensin Üstünde Değil Yani Merceğin Üstünde Değil... Üst Taraflarda Biraz.Ve Normal Peçeteyle Silmeye Çalıştım Nafile...

EsatBey35

Asistan
internetten mi aldın telefonu?
Evet Hocam...Telefon Zaten 0 dı ondan eminim kullanılmış değil fakat bende telefonu kurup bıraktım şarja başkada birşey yapmadım benlik bir sorunda değil...Ya Sony Telefonu Üretirken Böyle Birşey Oldu Ya da Başka Birşey Var Bu İşte Ki Telefon Satılmış Baya... Hatta Son 10 Ürün Kalmıştı 1ini Ben Aldım İşte...

PARAzitCELL

Dekan
eğer fiyatı uygunsa değişim istiyebilirsin yok eğer fiyatı piyasaya oranla farklı değilse iade istemelisin. fabrika kusuru var çünkü telefonda. ama senin bileceğin iş yani... o leke yapıştığı yerden merceğin üzerini kapatacak şekilde yer değiştirirse ileride sorun olur!

EsatBey35

Asistan
eğer fiyatı uygunsa değişim istiyebilirsin yok eğer fiyatı piyasaya oranla farklı değilse iade istemelisin. fabrika kusuru var çünkü telefonda. ama senin bileceğin iş yani...
Hocam Değişim kısmındaki fiyat olayını anlayamadım...Aslında Pek Sorun Edilecek Bir Durumda Değil Lakin Onun Olduğunu Bilmek Beni Huzursuz Ediyor Biraz Takıntılı Kişiliğim Var...Ki Bunu Aileme Söylesem Kavga Edeceğiz Çünkü Sony Almamı İstemiyorlardı...

PARAzitCELL

Dekan
o leke yarın öbür gün yer değiştirip merceğin üzerine düşebilir, o zaman foto da çekemezssin. ısı gibi yani gün ışığında yazın ısındığında yapıştğı yerden düşer mi acaba :?

EsatBey35

Asistan
Hocam Şimdi Şöyleki Leke mi Oda Tam Belli Değil Foto Atabilsem Atarım Fakat Çekebileceğim Bir Telefon Yok Elimde Şuan...Şöyle Küçük Bir Beyaz Nokta Dikkatli Bakılınca Anlaşılıyor Fakat Yer Değiştirir mi Bilemem Eğer Lensin İçerisindeyse Sorun Büyük...Fakat İçinde mi Dışında mı Oda Belli Olmuyor...

PARAzitCELL

Dekan
bi zaman arkadaşından foto çeker buraya atarsın. öyle daha iyi yorum yapılır, bir çok kişi görüşünü belirtir ama iade süresini geçirmeden at.

stat counter