Sony Xperia xz premium pil

Bu konuyu okuyanlar

Oflu6761

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba ben xz premium kullanıcısıyım 1 aydır fakat sarjı %100 iken şarj oluyor yazısı çıkıyor telefonu yeni aldığım için pek bilgim yok bu konu hakkında telefon şarja kaç saat kalması lazım şarj oluyor yazısını dikkate almıyimmi bu konu hakkında bana bilgi verirseniz çok memnun olurum e-posta ile bilgi verirseniz çok daha memnun olurum
E-posta=[email protected]
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Öncelikle merhaba ben xz premium kullanıcısıyım 1 aydır fakat sarjı %100 iken şarj oluyor yazısı çıkıyor telefonu yeni aldığım için pek bilgim yok bu konu hakkında telefon şarja kaç saat kalması lazım şarj oluyor yazısını dikkate almıyimmi bu konu hakkında bana bilgi verirseniz çok memnun olurum e-posta ile bilgi verirseniz çok daha memnun olurum
E-posta=[email protected]
Şimdiden teşekkürler.
kusura bakmayın geç cevap verdim.şarj oluyor şu an şarjda anlamına gelir her hangi bir sorun yok kafanıza fazla takmayın.
2. sorunuz ise:genelde telefonu olabildiğince az şarjda bırakın yani %100 olduğunda çekin deniyor.Bu cihaza bir zarar vermez ama pil ömrü biraz azalabilir.Ama sony bunun için bir yöntem geliştirmiş.Sizin ilk olarak telefon kullanma zamanlarınızı tanıyor.Mesela telefonu sabah 7'de elinize alıyorsunuz.Sony sizin 7'de kalktığınızı bilip 6.30'a kadar %90 kadar şarj ediyor bırakıyor.Uyanma saatine yakın yeniden doldurmaya başlıyor.O yüzden rahat olabilirsin.Bunu ayarlardan pil bakımını seçeneğini işaretleyerek açabilirsiniz.Ama yanlış hatırlamıyorsam açık geliyor