Sony Xperia XZ mi yoksa Samsung Galaxy S7 Edge mi?

Bu konuyu okuyanlar

Dvcmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlıkta da belirttiğim gibi bu iki cigar arasında kaldım daha büyük ekran istiyorum kamera önemli ve tasarımı olarak S7 edge hoşuma gidiyor ama aradaki 800 tl fark benim kararsız kalmamı sağlıyor aklımdaki en belirgin şeyler bunlar tavsiyelerinizi bekliyorum hali hazırda Sony Xperia M5 kullanıyorum ve arayüzünden gayet memnunum tek sıkıntım ekranı kaplayan menu tuşları.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bence tek seferde al uzun kullan derim.;)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
S7 edge xz ile kıyaslanamaz. Çok çok üstün bir telefon. Hem kamera hem performans hem de ekran olarak daha iyi.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Dostum Aradaki 800 lirayı verirmisin bilmem ama bence s7 edge alman daha güzel olur

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
XZ güzel telefon ama s7 edge ile kapışacak düzeyde değil. XZ nin rakibi ancak LG G5 olabilir. Ha aradaki 800 lira farka değer mi? O biraz tartışılır. Eğer uzun süre aynı telefonu kullanan biriysen 800 liralık fark çok etkilemeyecektir seni.

Dvcmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S7 edge xz ile kıyaslanamaz. Çok çok üstün bir telefon. Hem kamera hem performans hem de ekran olarak daha iyi.
Xz çok stabil bi telefon arayüzü filanda hızlı fakat kamera ekran olarak S7 edge üstün tabi fakat aradaki 800 tl farka değer mi bilemiyorum gönlümde S7 edge de var xz de ve xz de en hoşuma giden şey parmak izi okuyucusu konuyu ve hızlı bu S7 edge de biraz daha kötü bi konumda bana göre çok kararsız kaldım malesef

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Xz çok stabil bi telefon arayüzü filanda hızlı fakat kamera ekran olarak S7 edge üstün tabi fakat aradaki 800 tl farka değer mi bilemiyorum gönlümde S7 edge de var xz de ve xz de en hoşuma giden şey parmak izi okuyucusu konuyu ve hızlı bu S7 edge de biraz daha kötü bi konumda bana göre çok kararsız kaldım malesef
Alabiliyorsaniz hic kacirmayin bence edgei;)

Dvcmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
S7 Edge yerine normal S7 yi tavsiye ederdim ben. XZ cok iyi bir telefon, S7 edge ile kiyaslanamaz denmesi gulunc. S7 edge daha ustundur evet ancak s7 ve s7 edge arasinda ekeandan baska bir fark yok. Hemen hemen 400-500 lirayi ekrana vermek sorun degilse s7 edge tercih edilebilir. Ancak dedigim gibi S7 alirdim ben, duz olani.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
S7 Edge yerine normal S7 yi tavsiye ederdim ben. XZ cok iyi bir telefon, S7 edge ile kiyaslanamaz denmesi gulunc. S7 edge daha ustundur evet ancak s7 ve s7 edge arasinda ekeandan baska bir fark yok. Hemen hemen 400-500 lirayi ekrana vermek sorun degilse s7 edge tercih edilebilir. Ancak dedigim gibi S7 alirdim ben, duz olani.
Batarya konusunda fark var dostum. 1-1.5 saat kadar ekran süresi fark edebiliyor. Şahsen ben bataryası bu kadar iyi olmasa s7 edge almazdım, htc 10 a yönelirdim

nereloyka13

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben s7 kullanıyorum ekranı birtek bana güzel gelmiyor bende mi sıkıntı var acaba:) Ön kamerası da güzel değil bence. Exynos her oyuna optimize değil mesela Xperia z1 in akıcı oynattığı nba 2k15 i s7 de kasarak oynuyorum. Bunların dışında arka kamerası cidden çok güzel çekiyor. Nougat sürümünü kullanıyorum ekranı full HD yaparak 6 saat ekran süresi alabiliyorum bataryası fena değil. Gördüğüm eksikleri söyledim xz daha mı iyidir bilemem ama belirtmek isterim.

Dvcmstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben s7 kullanıyorum ekranı birtek bana güzel gelmiyor bende mi sıkıntı var acaba:) Ön kamerası da güzel değil bence. Exynos her oyuna optimize değil mesela Xperia z1 in akıcı oynattığı nba 2k15 i s7 de kasarak oynuyorum. Bunların dışında arka kamerası cidden çok güzel çekiyor. Nougat sürümünü kullanıyorum ekranı full HD yaparak 6 saat ekran süresi alabiliyorum bataryası fena değil. Gördüğüm eksikleri söyledim xz daha mı iyidir bilemem ama belirtmek isterim.
Bilgilendirme için teşekkür ederim fakat telefonunuz s7 edge mi yoksa normal s7 mi

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
iki telefonu da kullandım aynı anda; şu anda sevmesemde s7 edge yi tutup XZ yi sattım;
sebepleri; telefon tasarımı , ektran kalitesi , iğrenç kamerası, ekran çerçeve oranı.
daha da sayardım vazgeçtim,

s7 edge de 1850 tl verdiğim için aldım kullanıyorum.. hayatta 2000 tl üstünü etmez bu telefon yazık okadar vermeyin,

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
iki telefonu da kullandım aynı anda; şu anda sevmesemde s7 edge yi tutup XZ yi sattım;
sebepleri; telefon tasarımı , ektran kalitesi , iğrenç kamerası, ekran çerçeve oranı.
daha da sayardım vazgeçtim,

s7 edge de 1850 tl verdiğim için aldım kullanıyorum.. hayatta 2000 tl üstünü etmez bu telefon yazık okadar vermeyin,
Peki hangi telefon 2 bin üstü eder s7 edge etmezse.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Ben alacak olsam xz alırım.S7 edge tamam şık telefon güzel telefon ama hem ele zor oturuyor hem de ekran koruyucu yapıştırılamıyor.Yani yere düşünce ayvayı yedin.Kırılırsa 1350 tl ekran değişimi.Xz daha sağlam bir cihaz.Bataryada s7 edge daha iyi.Xz kamera konusunda gayet iyi bir cihaz.S7 edge daha canlı çekiyor.
Bu arada iki cihaz karşılaştırılamaz neden deniliyor anlamadım.İkisinin performansı birbirine yakın hatta xz 1080p ekranla ve daha iyi optimizasyonla önde bir cihaz.Daha sonra iki tarafı cam telefon düşse mümkün değil sağ çıkamaz.1-1.5 m yükseklikten beton zemine düştüğünü düşünebiliyor musun?Ya her müzik açtığında açtığın müziğe sövdüren o hoparlör ve kulaklık girişine ne demeli?..
Bence daha objektif olmalıyız.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben alacak olsam xz alırım.S7 edge tamam şık telefon güzel telefon ama hem ele zor oturuyor hem de ekran koruyucu yapıştırılamıyor.Yani yere düşünce ayvayı yedin.Kırılırsa 1350 tl ekran değişimi.Xz daha sağlam bir cihaz.Bataryada s7 edge daha iyi.Xz kamera konusunda gayet iyi bir cihaz.S7 edge daha canlı çekiyor.
Bu arada iki cihaz karşılaştırılamaz neden deniliyor anlamadım.İkisinin performansı birbirine yakın hatta xz 1080p ekranla ve daha iyi optimizasyonla önde bir cihaz.Daha sonra iki tarafı cam telefon düşse mümkün değil sağ çıkamaz.1-1.5 m yükseklikten beton zemine düştüğünü düşünebiliyor musun?Ya her müzik açtığında açtığın müziğe sövdüren o hoparlör ve kulaklık girişine ne demeli?..

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
--- Gönderi Güncellendi ---
Baya hızlı katılıyorum. Bende XZnin muhteşem hızına bayılıyorum. Hele o kamera arayüzü yok mu AKIYOR maşAllah akıyor mübarek !
Dakika 3.25den sonra izleyin 3.cü videoyu
Şu samsungun yazılımını ezmeler felan hala samsungu eski samsung sanıyorsunuz herhalde . Ne optimizasyonu beyler. 5-6 tane oyunu bellekte tutamayan telefon mu optimize eşit güçte işlemci ve düşük ekran çözünürlüğü ile daha yavaş oyunları açan telefon mu daha performanslı? Yoksa kamera yazılımında yamulması fotoğrafı kaydederken bile yavaş kaydetmesi mi ? Neyin optimizasyonu kardeşim bana da anlatır mısın ?
13 dkda 4K videoda yamulan ısındım kapat diyen XZ değil zaten ve bunu snapdragon 820 ile yapıyor işe bak
XZ'nin performanstan bahsedebilcemiz tek nokta 1080p ile daha yüksek FPS alması ki 60HZ telefon ekranında iki cihazda 60 FPS bandında değerler alıyor(XZ bunun üstüne çıksa dahi 60 HZ ekranda sen üstüne çıksan ne yazar). Varsayki S7 Edgeyi beğenmedin. Android 7.0 gelince 1080p çek oyna kaldı ki gamer tuner uygulaması ile bu yapılıabiliyor.

Son düzenleme:

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Baya hızlı katılıyorum. Bende XZnin muhteşem hızına bayılıyorum. Hele o kamera arayüzü yok mu AKIYOR maşAllah akıyor mübarek !
Dakika 3.25den sonra izleyin 3.cü videoyu
Şu samsungun yazılımını ezmeler felan hala samsungu eski samsung sanıyorsunuz herhalde . Ne optimizasyonu beyler. 5-6 tane oyunu bellekte tutamayan telefon mu optimize eşit güçte işlemci ve düşük ekran çözünürlüğü ile daha yavaş oyunları açan telefon mu daha performanslı? Yoksa kamera yazılımında yamulması fotoğrafı kaydederken bile yavaş kaydetmesi mi ? Neyin optimizasyonu kardeşim bana da anlatır mısın ?
13 dkda 4K videoda yamulan ısındım kapat diyen XZ değil zaten ve bunu snapdragon 820 ile yapıyor işe bak
XZ'nin performanstan bahsedebilcemiz tek nokta 1080p ile daha yüksek FPS alması ki 60HZ telefon ekranında iki cihazda 60 FPS bandında değerler alıyor(XZ bunun üstüne çıksa dahi 60 HZ ekranda sen üstüne çıksan ne yazar). Varsayki S7 Edgeyi beğenmedin. Android 7.0 gelince 1080p çek oyna kaldı ki gamer tuner uygulaması ile bu yapılıabiliyor.
Snapdragon işlemciler her zaman daha iyi optimize edilmiştir.Mesela exynos işlemcilerde kasan ama Snapdragon işlemcilerde rahatlıkla oynanan bir sürü oyun var.
Ve ben hız konusunda ezer geçer falan demedim.Samsung cihazlarda ufs kullanılıyor ve bu da uygulama ve oyunları daha hızlı çalıştırmanı sağlıyor.
Bu arada kime atar yapıyorsun anlamadım.Bence xz daha iyi.Bana göre cihazın ne kadar şık durduğu değil,ne kadar sağlam olduğu önemlidir.Hem önü hem arkası cam cihaz demek başa bela demek.Belki sana göre bir uygulamayı hızlı açması önemlidir.Ya da edge ekranı hoşuna gidiyordur.Ve xz daha yeni bir cihaz.Ondan dolayı kamera yazılımında falan küçük hatalar olması doğal.Ve 5-6 oyunu bellekte tutamayan telefon demişsin.Arada 800 tl fark var ve 1 gb ram fazlası var.Olsun o kadar.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Snapdragon işlemciler her zaman daha iyi optimize edilmiştir.Mesela exynos işlemcilerde kasan ama Snapdragon işlemcilerde rahatlıkla oynanan bir sürü oyun var.
Ve ben hız konusunda ezer geçer falan demedim.Samsung cihazlarda ufs kullanılıyor ve bu da uygulama ve oyunları daha hızlı çalıştırmanı sağlıyor.
Bu arada kime atar yapıyorsun anlamadım.Bence xz daha iyi.Bana göre cihazın ne kadar şık durduğu değil,ne kadar sağlam olduğu önemlidir.Hem önü hem arkası cam cihaz demek başa bela demek.Belki sana göre bir uygulamayı hızlı açması önemlidir.Ya da edge ekranı hoşuna gidiyordur.Ve xz daha yeni bir cihaz.Ondan dolayı kamera yazılımında falan küçük hatalar olması doğal.Ve 5-6 oyunu bellekte tutamayan telefon demişsin.Arada 800 tl fark var ve 1 gb ram fazlası var.Olsun o kadar.
Olsun o kadar ? Ne olsun o kadari hani optimize yazilimdi ram yonetimi beceremeyen telefonu ne yapayim ben ?
GTAdan baska exynosda performansisiz snapdragonda performansli calisan oyun soyleyebilir misin bana ? Sanmiyorum.
Tasarima girmwdim bile yok soyle cam yok boyle cam diyorsun BANANE ben cam olup olmamasindan dayaniklilikdan bahsetmedim. S7 Edge ram yonetiminde bellekte tokatliyor mu tokakliyor. Arayuzde daha performansli mi daha performansli S3den beri exynos islemciler var optimize calismadigi GTAdan baska oyun gormedim. Kamera arayuzu stabil calismiyor yeni bir cohaz oldugu icin diyorsun ne is ? Dalga mi geciyorsun ? SONYnin yillardir kamera arayuzunun problemli oldugunu bilmiyorsun herhalde ben bu kadar sacma bir cevap gormedim neymis cihaz yeni oldugu içinmiş s7 niye ilk ciktiginda kamera arayuzunde sıçıp sıvamıyordu.
Sonynin yillardir Z serisinde elestirilen yani kamera yazilimidir bunu bilmiyorsan yorum bari yapma.
Arada performans farki bal gibi var. S7 Edge 10.dk da 4K videoda tikanmiyor
Surekli samsung arayuzu ram tuketiyor denilir. Sony stabil denir o kadar stabil ve optimkze olsaydi 3GB ram ile isi hallederdi.

Konu sahibi arkadasa soyluyorum arada performans farki yok diyen arkadas hicbirsey bilmiyordir. Sonynin avantajli oldugu yerler yok mu var. 820 dedigim gibi GTA oyunlarinda daha optimize. Rockstarin uyuzlugu bu da exynosa optimize etmiyorlar nedense.

Konu sahibine;
Uzun lafin kisasi
Samsung s7 edge
Kesinlikle ve kesinlikle Kamera arsyuzunde cok daha performansli ve stabil
Kamerasi daha basarılı kesinlikle daha basarili ozellikle gece cekimlerinde XZyi katlar greenler noiseler XZde yeri geldiginde XZnin costugu yerde S7 tertemiz olur.
Bellekte tutma konusunda 1GB RAM avantaji samsung arayuzunun daha optimize olmasi nedeniyle cok daha basarili.
Arayuz performansinda basarili ama gunluk kullanimda bir fark hissedemezsin.
Ekran konusunda kesinlikle ve kesinlikle S7 Edge daha basarili S7 edge cap canli fenk veriyor sunu yapiyor bunu yapiyor diyen adam s3-s4 zamaninda kalmistir. Bos konusuyordur. S7 edgenin ekranini gormemistir. Hadi canli diyelim iddia edildigi kadar canli degil.
S7 Edge goreceli olmakla daha zarif ama arka tarafi dayaniksiz. On panel koruma anlaminda ic ekrami edge ekran basinci dagitti icin iyi koruyor ama sen alirsan gozun gibi korumaya bak.
S7 edge kesinlikle hem batarya dolum suresinde hemde batarya performansinda kesinlikle önde.
Ekran kasa orani daha fazla
Yine soyluyorum s7 edgenin ele oturmadigini soyleyenler bir sey bilmiyordur. Gayet de ele oturuyor. Kaldi ki elinde degmiyor. Mesela S6 Edge Plusda bu el degme meselesi vardi fakat s7 Edgede boyle bir sorun yok.
Ön kamerada videoda daha basarili

SONY XZ avantajlari
Snaldragon 820 GTAda daha optimize
Ne kadar bos bir güncelleme verse bile kesinlikle daha hızlı
Ses kalitesi daha iyi deniliyor.
On kamerada fotografta daha basarıli s7 edge on kamerayi yakina aldiginda makyajliyor.

Olayin ozeti bu
Ben olsam S7 Edge suan 3600 Tl 3000 tl oldugu yerler var XZ 2200-2800 araei uzun kullanacaksiniz XZ ile aradaki 800 fsrk koymaz ama iki sene sonra degistirecegim diyorsan 800 TL fark verilmez. 2400-2600 arasina S7 alabilirsin. S7 Edge ile hemen hemen ayni ozellikleri sunuyor. S7 edgeye gore eksileri ekran boyutu batarya ve edge ekrani sadece
2200e XZ alabilirsin. HTC 10 alabilirsin 2400e
Ama uzun sure kullanacagim dersen ve 3000 ustune cikip s8 alamam diyorsan S7 Edge alinir.
S7 edgeye 3000den fazla kesinlikle verme