Sony Xperia XZ Çok Fazla Isınıyor

Bu konuyu okuyanlar

ephialltes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim XZ'de acayip ısınıyor 10 dk telefonda takıl Facebook gibi yerlerde direk 38 derece oluyor, ayrıca YouTube'da ise 42 dereceleri görüyor telefon neden böyle anlamış değilim.

Reaksiyon puanı
5,171
Facebookda 38° cok

@Murat Burç ben sana soylemistim bu cihazda g3 un yolundan ilerliyor...

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Facebookda 38° cok

@Murat Burç ben sana soylemistim bu cihazda g3 un yolundan ilerliyor...

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
XZ Premium 4K ekrana sahip ve onda 10 NM SD835 var.
XZ ise Full HD ekrana sahip ve onda 14 nm SD820 var.
Biz burda XZ'den konuşuyoruz. Premium'dan değil.

Reaksiyon puanı
16,118
Benim XZ'de acayip ısınıyor 10 dk telefonda takıl Facebook gibi yerlerde direk 38 derece oluyor, ayrıca YouTube'da ise 42 dereceleri görüyor telefon neden böyle anlamış değilim.
yanlış çok değil elinden geçen vucut ısını unutuyorsun yani onu sen ısıtıyorsun masaya koyup bak gör aşırı ısınma yok 50-60 derece olsa aşırı olurdu.

ephialltes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl yani sizce 38 derece çok mu?
Kardeşim telefonu her elime aldığımda 5-10 dk kullanıyorum elle hissedilecek bir sıcaklıkla karşı karşıya kalıyorum. Genel olarak Snapdragon 820 ısınan bir cihaz değil diyorlar ama artık pek inanasım kalmadı. Fakat yinede Sony'den vazgeçmek istemiyorum her seferinde bir şans veriyorum. Huawei P10 önerileri de aldım bir kaç kere.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kardeşim telefonu her elime aldığımda 5-10 dk kullanıyorum elle hissedilecek bir sıcaklıkla karşı karşıya kalıyorum. Genel olarak Snapdragon 820 ısınan bir cihaz değil diyorlar ama artık pek inanasım kalmadı. Fakat yinede Sony'den vazgeçmek istemiyorum her seferinde bir şans veriyorum. Huawei P10 önerileri de aldım bir kaç kere.
Kirin 960 çok güç çekiyor ısınıyor da. Eğer öyle bir şeyin varsa Mate 9'a yönel hem ısıyı iyi dağıtıp diğer huawei modellerine göre daha az ısıyı hisettiriyor ayrıca kendini rahat soğutuyor.Ayrıca pili daha büyük daha iyi gidiyor.

ephialltes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kirin 960 çok güç çekiyor ısınıyor da. Eğer öyle bir şeyin varsa Mate 9'a yönel hem ısıyı iyi dağıtıp diğer huawei modellerine göre daha az ısıyı hisettiriyor ayrıca kendini rahat soğutuyor.Ayrıca pili daha büyük daha iyi gidiyor.
Hocam aldığım bilgilere göre Huawei P10'da ki sıcaklık sorunları bir güncellemeyle çözülmüş. Cihaz katiyen ısınmıyor diyor kullanan bir arkadaş. XZ'de ki en az kullanımda bile hissettiğim sıcaklık beni cidden rahatsız ediyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam aldığım bilgilere göre Huawei P10'da ki sıcaklık sorunları bir güncellemeyle çözülmüş. Cihaz katiyen ısınmıyor diyor kullanan bir arkadaş. XZ'de ki en az kullanımda bile hissettiğim sıcaklık beni cidden rahatsız ediyor.
P10 Plusda mesela inatla ısınma sorunundan söz edenler var.
İyi araştır.