Sony Xperia XA1 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Xperia XA1 Özellikleri
Uzaktan bakıldığında kamera Xperia XZ ile neredeyse aynı görünüyor. 4K video çekme özelliği olmayan bu sensörün yine de orta seviye bir cihaz için çok iyi olduğunu belirtmek gerekiyor. Selfie kamerası çok fazla değişime uğramadı. 8 Megapiksellik sensörün oto-fokus ve Steadyshot özellikleri bulunuyor.

Helio P20 işlemciden gücünü alan Xperia XA1, 3 GB RAM desteği sunuyor.Micro USB girişi nedeniyle bizi biraz üzen cihaz, 2.300 mAh'lık batarya ile geliyor. Diğer teknik özelliklere baktığımızda ise 32 GB dahili depolama alanı, Mali-T880MP2 GPU ve Android 7.1 Nougat işletim sistemi öne çıkıyor.

xperia-xa1-sdn.png

Sony Xperia XA1 teknik özellikleri

Boyutlar: 145 x 67 x 8 mm - 143 gram

Ekran: 5 inç

İşlemci: Mediatek MT6757 Helio P20

GPU: Mali-T880MP2

RAM: 3 GB

Kamera: 23 MP arka kamera; 8 MP ön kamera

Depolama: 32 GB

İşletim sistemi: Android 7.1 Nougat

Batarya: 2300 mAh

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Telefonu 27 Ağustos 2017 tarihinde Türk Telekomdan taksitle aldım. İlk aldığım gün farkedememişim telefonumda dokunmatik problemi vardı. İnternette araştırma yaptım XA1 kullanıcılarının %70-80'ine yakınında bu problemin yaşandığını gözlemlemişler. Bazılarında sol kenarlarda dokunmatik zaafiyeti varken bazılarında ise sağ tarafta var. Kolay anlaşılmıyor çünkü kenarlarda belli oluyor sadece ve ben oyun oynarken farkettim. Bazı cihazlar sorunsuz çalışıyormuş. Telefonu sıfırladım, güvenli modda açtım ve ekran koruyucuyu çıkarıp denedim sonuç aynı. Güncelleme ile çözülmez diye düşünüyorum çünkü üretim hatasıymış sanırım. Cihazı KVK'ya gönderdim bugün itibariyle bakalım nasıl sonuçlanacak.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
KVK servis işlemim sonuçlandı. 2 hafta geçmeden telefon yenisi ile değiştirildi. Şu anki telefonumda herhangi bir sorun yok. Servisten çok memnun kaldım. Herhangi bir ücret talep edilmedi.

mayges

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
KVK servis işlemim sonuçlandı. 2 hafta geçmeden telefon yenisi ile değiştirildi. Şu anki telefonumda herhangi bir sorun yok. Servisten çok memnun kaldım. Herhangi bir ücret talep edilmedi.
Arkadaşım mrb. Bende türk telekomdan aldım son güncellemeleri yaptım fakat WhatsApp bildirim sayısı gözükmüyor uygulama üzerinde seninde varmı böyle bir durumun sorun genelmi acaba msj, messenger, meil de sorun yok ama whatsapp ta ne yaptım ettim ise bildirim sayısını gösteremedim

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Arkadaşım mrb. Bende türk telekomdan aldım son güncellemeleri yaptım fakat WhatsApp bildirim sayısı gözükmüyor uygulama üzerinde seninde varmı böyle bir durumun sorun genelmi acaba msj, messenger, meil de sorun yok ama whatsapp ta ne yaptım ettim ise bildirim sayısını gösteremedim
WhatsApp'da benimde görünmüyor hocam. Android 7.0 veya WhatsApp'ın kendisinden kaynaklı olabilir bilmiyorum.

mayges

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkür ederim. WhatsApp lık bir durum değil android 7 ile alakalı yakında 8 gelecek umarım o zaman düzelir çünkü baya hata var

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Yav arkadaşlar dun anneme aldım bu telefonu aldım da dünden beri 7 tane sistem güncellemesi geldi biteceği yok bunun neyin nesi bu bilen var mı

mayges

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem güncellemeleri tlf daha iyi çalışmasını sağlar gelen güncellemeleri yapın sitem ve güvenlik güncellemeri sıkıntı olmaz.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Telefonu ilk kutudan çıkarınca bir sürü güncelleme geliyor ama çoğu güvenlik güncellemesi zaten. Diğerleri hata düzeltme ve performans iyileştirme. Geçen sene XA serisine Haziran ayında Nougat gelmişti. XA1 serisine de o zaman bu sene Haziranda gelecektir eğer Sony süpriz yapmazsa çünkü daha Xperia X ve X Compact Oreo güncellemesi almadı. Güncelleme sırasında şu an onlar var. 6 aydır orjinal kılıfı SCSG30 ile kullanıyorum. Kullanıcı deneyimi harika ele çok güzel oturuyor. Loop Surface tasarımı çok hoşuma gitti. Omni Balance olan Z3'te ovallik olmadığı için elde duruşunu çok beğenmiyordum bunda öyle değil ama. Çerçevesi fazla diyorlar ama yemin ederim o çerçeve olmasa telefon şık görünmez :)

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
bu telefonu kesinlikle ALMAYIN. Almayı bile aklınızın ucundan geçirmeyin. 11 ay önce bi hata yapıpı anneme almıştım. 1 ocak 2018 de yorumum var ytukarda. UYARI OLSUN diye yazıyorum bunu. telefonun kronik sorunu var. zamanla dokunmatik ekran kenarları algılamaz oluyor. donuyor kasıyor. iki kere garantiye gitti aynı sorundan. 3.yü bekliyorum direk tüketici hakem heyetine vereceğim