Sony Xperia Xa Ultraya karşılık Hangi Model İOS

Xa Ultrayı satıp İphone 5 için Evet İphone 6 için Hayır

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 1 25.0%
  • İkiside değil

Kullanılan: 3 75.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

servetturkmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Sevgili SDN ailesi

Xperia Xa Ultra model telefonum var 05.01.2019 a kadar garantisi var. İphone 6 düşünüyorum eder mi ? Kendi telefonumu satsam 800 tl eder mi ?

Teşekkürler

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Edelebilir. Telefonculara satman lazım.
Mi 5s alsan daha iyi olur.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Bence hiç uğraşma. Xa Ultra'yi bende kullanıyorum. Eğer bir sıkıntısı yoksa değiştirme. Çünkü memnun kalmayabilirsin. Başta 6 ve 5'in kameraları çok kötü. Xa Ultra en iyi ön kameralardan birine sahip. Performans olarak da önemli fark yasamayacaksin.

servetturkmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence hiç uğraşma. Xa Ultra'yi bende kullanıyorum. Eğer bir sıkıntısı yoksa değiştirme. Çünkü memnun kalmayabilirsin. Başta 6 ve 5'in kameraları çok kötü. Xa Ultra en iyi ön kameralardan birine sahip. Performans olarak da önemli fark yasamayacaksin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

ben 3. sefer verdikleri telefonu kullanıyorum.

ilkinde ekran sararması, sinyalizasyon sorunu vardı 3 sefer olunca değiştirdiler. Sıfır kutulu ürün verdiler

ikincisinde sararma oldu yine ekranda sol ve sağda. Sıfır kutulu telefon verdiler

Memnunum ama bu ekran sararması ve büyük olması gerçekten sıkıcı olabiliyor

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Sony cihaz alınacaksa amiral gemisi alınmalı
Xa serisi pek iyideğil

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Ben değiştirmeni önermem çünkü 6 çok vasat bir telefon. Özellikle kamera konusunda XA'dan geçince hayal kırıklığı yaşarsın.

Wiseguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Sony'nin en düşük telefonları bile iPhone'lardan daha iyidir lakin Sony'lerde fabrikasyon hatalar, garanti ve teknik servis sorunları var.

Şikayet çok fazla ve ilgilenmiyorlar da.

Sorun yoksa Sony ile devam et!

Ben de bir Sony kullanıcısıydım ama yukarıda saydığım sorunlar nedeniyle Vestel'e geçtim.

730TL'ye bir V4 aldım.

Telefonu A'dan Z'ye yapılandırdım ve harika oldu.

Bir takım eksikleri var ama işimi görüyor.

Vestel'e gönderdiğim raporda belirtilen eksikler tamamlanırsa, bir sonraki telefonum da yeni V4 olacaktır.

Vestel'in garantisi ve teknik servisi de çok iyi.

Peki neden Venüs V4 aldım?

Tasarım olarak bana en uygun model buydu: Yerli yerinde ses ve güç tuşları, 5.5" ekran, çıkarılabilir/kolayca değiştirilebilir batarya, yuvarlak köşeler, estetik görünüm ama ne yazık ki kamera, flash, kulaklık ve şarj portları istediğim yerlerde değil. Bazı Venüsler'de parmak izi okuyucusu da yanlış yerde. Ekranın altında. İki elini de kullanmak zorundasın. Ergonomik değil, estetik de değil. Parmakizi okuyucusu daima arkayüzde, işaret parmağı hizasında olmalıdır.

Tasarımdaki eksikliklerin dışında başka eksiklikler de var.

Dediğim gibi belirttiğim tüm eksiklikleri giderirlerse, bir sonraki telefonum da yeni Venüs V4 olacaktır.

Vestel varken neden ithal ürün alayım ki...

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Vestel varken neden ithal ürün alayım ki...
Haklisiniz lakin Vestel keske biraz daha mantikli urunler cikarsa ,
Mesela en cok tercih edilen telefonlardan birisi Xiaomi Mi6 . Neden ? Tasarimi muthis mi ? Hayir. Kameralari cok mu iyi ? Hayir. Ekrani cok mu iyi ? Hayir. Neden peki? Fiyatina gore en iyi performansi sunuyor da o yuzden. Keske 2000 tl civari cikan Z20 en azindan Sdm660 ile gelse satisi 2 kat fazla olur. Ama 2000 liraya Sdm630 ile geliyor. Iste hata burda. Tasarim , kamera ekran falan genelde 2.planda kaliyor. Oncelik islemci performansi sonra ise batarya oluyor.