SONY Xperia XA Ultra Önerirmisiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

bence141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar
SONY Xperia XA Ultra almayı düşünüyorum fiyatı tam bütçeme göre bu telefon beni 4 5 yıl götürür mü ve güncelleme alır mı ?

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
2,554
Önermem ben 4 5 yılda götürmez hiçbir telefon.

bence141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bakıldığında o kadar kötü özellikleri yok önermeme nedenin nedir ?

Reaksiyon puanı
2,554
Başarısız malzeme kalitesi başarısız pili vede hakkını vermeyen arka kamera.

bence141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki hocam önerilerin için tşk ederim peki huawei p9 için ne söyleyebilirsin ?

Reaksiyon puanı
2,554
P9 sar değeri olarak biraz fazla bu fazlalık diğer cihazlara göre ama mesela s7 edgede 0.3 0.4 gibi değerler varken p9da 1.3 1.4 gibi değerler var.
Genel olarak sar değeri 1e kadar olan cihazlar sağlık açısından tavsiye edilir dünya standartları ise 2nin altında olması gerekir diyor.Burda p9un standartlara uyduğunu görüyoruz ama bence yine de biraz fazla.
Tabi bu tercih konusunda kullanıcıya kalmış.
Telefon ise kullanıcı kulübüne bakabilirsin çok daha fazla bilgin olur ordaki sayfaları oku bence güzel telefon p9 1700-1800 gibi fiyatlara alınır 2000i geçiyorsa alınmaz bence o kadar vermişken s7 daha makul.

D.Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
sony kasa anlamımda ileriye gitmiyor, yazılım kadar görsellik ve malzeme kalitesi de önemli. Misal iphone 5se alırım daha iyi.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Aynı konu vardı ben alınabileceğini söyledim geçen alan arkadaş çok teşekkür etti gayet mutluydu bence hoşuna gidiyorsa al Xperia nın farklı bir havası var kullananlar memnun

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Sony xa ultra oldukça güzel bir ürün. Özellikle tasarımı ve ön kamera performansı oldukça başarılı. Donanım gücü olarak bu fiyat bandında rakipsiz değil. Benzer donanımı kullanan rakipleri var reeder p10s gibi. Alınır nı? Evet alınır.

4-5 yıl götürür mü demişsiniz. 2-3 yıl götürür ama 4. ve 5. yıllarda ilk zamanlarki performansı bulamazsınız. Bunun birkaç sebebi var. Temel sebepler ise donanımının orta segment olması diğer bir ana sebep ise android olması. Android sistemi çok güzel bir sistem ama uzun vadede stabilitesi ios kadar koruyamıyor.

Size bu fiyat bandında tavsiye edebileceğim ürün;

LG G5 (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Eğer bütçenizi 2000 tl'ye yükseltebilirseniz bu aralar lg TR garantili g5 indirimde ona da bakabilirsiniz;

LG G5 (LG Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

bence141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Sony xa ultra oldukça güzel bir ürün. Özellikle tasarımı ve ön kamera performansı oldukça başarılı. Donanım gücü olarak bu fiyat bandında rakipsiz değil. Benzer donanımı kullanan rakipleri var reeder p10s gibi. Alınır nı? Evet alınır.

4-5 yıl götürür mü demişsiniz. 2-3 yıl götürür ama 4. ve 5. yıllarda ilk zamanlarki performansı bulamazsınız. Bunun birkaç sebebi var. Temel sebepler ise donanımının orta segment olması diğer bir ana sebep ise android olması. Android sistemi çok güzel bir sistem ama uzun vadede stabilitesi ios kadar koruyamıyor.

Size bu fiyat bandında tavsiye edebileceğim ürün;

LG G5 (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Eğer bütçenizi 2000 tl'ye yükseltebilirseniz bu aralar lg TR garantili g5 indirimde ona da bakabilirsiniz;

LG G5 (LG Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

benim istediğim 3 yıl boyunca telefon kasma gibi problemleri olmasa yeter Yazdıklarınız için Teşekkür ederim

bence141

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
lg g5 in görünüşü hiç mi hiç hoşuma gitmiyor o yüzden pek telefona ısınamadım