Sony Xperia XA Ultra Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798

bu konu altında cihaz ile ilgili soru ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz

baysal388

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kardesimin xa ultrasinda kamera problemi var. Bulanik cekio. Galiba bir skinti var. Yardimci olur musunuz ?

narkoz04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim cihazda bi problem yok super otomatik modda kullanıyorsun degil mi

kartal-78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mrhaba xa ultra almayı duşunuyorum şebeke sorunu var diyorlar ve kamera bulanık ditorlar şebeke sorunu ilede youtube de video var bu sıkıntılar ile bilginiz varmı tavsiye edermisiniz

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
2 haftadır deneme amaçlı kullanıyorum herhangi bir aşırı ısınma veya şebeke sorunu yok. Telefon gayet güzel akıcı hem ekran kasa oranı da güzel bir 6 inç büyüklüğü yok telefonda. Sadece kırılmaz cam bulmak biraz uğraştırdı.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
2 haftadır deneme amaçlı kullanıyorum herhangi bir aşırı ısınma veya şebeke sorunu yok. Telefon gayet güzel akıcı hem ekran kasa oranı da güzel bir 6 inç büyüklüğü yok telefonda. Sadece kırılmaz cam bulmak biraz uğraştırdı.
Bataryası nasıl

kartal-78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekranda sararma gibi bir sıkıntı yok dimi

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Forumda telefonu kullanan kişi sayısı mı az yoksa telefon o kadar sorunsuz ki kimse paylaşım yapmıyor mu?
Kullanıcı arkadaşlar batarya, yazılım vs hakkında detaylı bir yazı yazabilirlerse mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler..

kartal-78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Xa ultra vr gozluk destekliyotmu sanal gerceklik gozlu

selimertrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bn bu telefonu almayı düşünüyodum ama sinyalizasyon sorunu var diye bir haber gördümüm youtubede kullanlara soruyorum doğrumu???

zidan650

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sakın ama sakın almayın ben böyle rezil telefon görmedim 3g de seni aradıklarında ulasamiyorsun bir türlü ne nede sen arayabiliyorsun başkasını temel özelliğini bile kullanamiyorsun telefonu. Kvk ya gonderdim aynı telefon ile karşılaştırmalar sorun yok diye geri döndü. Birde çizik felan yok çizik var demişler. Sony yazıyorum yazıyorum hiç cevap yok sinir ettiler beni telefonu alıp kiracagim.
--- Gönderi Güncellendi ---
www.sonymobile.com.tr: Sony Sinyalizasyon sorunu yaşayan Xperia Xa Ultraları toplasın yerine başka model versin.

Destek verelim

Remuszen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir kaç gündür araştırma yapıyorum xa ultrada benim almak istediğim telefonlar arasında ve sinyalizasyon sorunu var fakat 100 telefonda 2-3 tanesinde sorun çıkıyormuş yada bu sonradan kesilmiş sim kartlar dolayısıyla olabiliyormuş bence alınabilir hani çok abartıp sonyi kötülemenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Sony ile iletişime geçtim ve sonuç olarak altta bulunan yazıyı gönderdiler.
LZZZ3V.png

zidan650

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kaç gündür araştırma yapıyorum xa ultrada benim almak istediğim telefonlar arasında ve sinyalizasyon sorunu var fakat 100 telefonda 2-3 tanesinde sorun çıkıyormuş yada bu sonradan kesilmiş sim kartlar dolayısıyla olabiliyormuş bence alınabilir hani çok abartıp sonyi kötülemenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Sony ile iletişime geçtim ve sonuç olarak altta bulunan yazıyı gönderdiler.
LZZZ3V.png
Valla çoğu kişinin hattı kesik değil kaç tane şartını iki üç tane diyorsunuz bu xa olanindada var diğer formlardaki konulara bir bakın derim. Ben sadece söylüyorum alıp parayı sokağa atmak isterseniz onu bilemem. Dokunmatik , ses gitmeme ve ekranda kayma sorunlarında bulunuyor. 3 g de acil bir durumda ulasilmadiginizi düşünün bu hayatınızda belki hiç olmayacak ama eğer olursa ne olacak bunu bir düşünün karar sizin ...

WolfS42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony en azından kabul etmiş hatayı bazı kullanıcılarımızdan geri bildirim aldık diye, ama çözüm Ocak ayı buda düşündürücü neden bu kadar bekleniyor ki madem sorun var Xperia XA modellerinde sorunu halletmeli bence biran önce..

Son düzenleyen moderatör:

Remuszen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu aldım kamerası güzel, şarjı bir günü çıkarıyor genelde film izlerim 2 saatlik film+ günlük normal kullanımla şarjı %20 civarında oluyor, çekim konusunda bir sorun yaşamadım internet vs akıcı , almadan önce çok araştırdım gitmediğim mağaza konuşmadığım çalışan kalmadı içim rahat bir şekilde telefonu aldım ön yargılı yaklaşmayın araştırın.

atakanyetiskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Alıcaklara tavsiye.Telefonun pili (2700mAh) gerçekten yeterli. Kamerasında bir bulanıklık vs yok. Sinyalizasyon sorunu yaşamadım. Aşırı ısınma kasma olayı yaşamadım. Özellikle sarj girişinin altta olması bana göre bir pozitif tarafı çünkü Z3 kullanırken sarj etmek için kapağı aç kapa derken gevşeme oluyor. 4.5G desteği zaten var 5 Ağustos 2016'da çıktı.

BRKCN54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba . Bende çok araştırarak ve beğenerek aldım XA Ultrayı çok memnunun fakat yazdığınız sorunların bazıları bende de oluyor. Örneğin telefon uzun süre Wifi de bağlı kaldıktan sonra Wifi yi kapattığınızda mobil veriye otomatik olarak bağlanmıyor. Manuel olarak açıp kapatmanız gerekiyor daha sonra kendine geliyor. Bunun haricinde şuana kadar fazla ısınma uygulamadan atma yaşamadım ve bazen ekranda dokunmatikte algılamama sorunu oluyor özellikle soğuk havalarda bu dahada artıyor . Bir diğer sorunda telefonla konuşma halindeyken hoparlörün açılmaması. Hoparlör açmaya bastığınızda çağrı devam ediyor fakat karşılıklı olarak ses gelmiyor çağrı donuyor böyle garip bir hata var . Umarım Sony söylediğinin arkasında durur ve bu güncellemeyle bu sorunlar giderililir. Yoksa işimiz var demektir.

Gokhan8137

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

bu konu altında cihaz ile ilgili soru ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz
Tek kelimeyle lanet olsun diyorum.21.11.2016 tarihinde sıfır olarak xa ultra modelin aldım ve bir hafta sonra ekran donması klavye donması ve kamera başka uygulamada kullanıyor diye açmıyor güncelleme yapıyorsun 1 hafta sonra yine aynı servise yollamak yerine çok ucuz bir fiyata sattım. 21.01.2017 tarihinde yine aynı telefondan aldım şansızlık bukadarmı işten eve geldim USB kablosu şarj etmiyor bozulmuş 3 gün süre zarfında içinde eski telefondaki hataları harfiyen aldım ek olarak yeni gelen güncellemede tuş kilidi yaptıktan sonra telefon mağaza modaya giriyor Bluetooth açılıyor ve tanıtıma başlıyor kendini fabrika ayarlarına döndüm tekrar yükledim aynı sorun pc de yazılım onarım yaptım aynı tek kelimeyle lanet olsun diyorum. Sakın almayın pişman olursunuz.
Tek kelimeyle lanet olsun diyorum.21.11.2016 tarihinde sıfır olarak xa ultra modelin aldım ve bir hafta sonra ekran donması klavye donması ve kamera başka uygulamada kullanıyor diye açmıyor güncelleme yapıyorsun 1 hafta sonra yine aynı servise yollamak yerine çok ucuz bir fiyata sattım. 21.01.2017 tarihinde yine aynı telefondan aldım şansızlık bukadarmı işten eve geldim USB kablosu şarj etmiyor bozulmuş 3 gün süre zarfında içinde eski telefondaki hataları harfiyen aldım ek olarak yeni gelen güncellemede tuş kilidi yaptıktan sonra telefon mağaza modaya giriyor fabrika ayarlarına döndüm tekrar yükledim aynı sorun pc de yazılım onarım yaptım aynı tek kelimeyle lanet olsun diyorum. Sakın almayın pişman olursunuz.

erdemsrmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
herkeze merhabalar,

sürekli sorulan soruları bir XA Ultra kullanıcısı olarak kendi deneyimlerimi anlatarak cevaplamaya çalışacağım.Şu anda telefon yaklaşık 4 ayddır elimde ve hala kullanmaktayım. telefonun herhangi bir ekran sorunu yok. Yani bir sararma falan olmadı şimdiye kadar. Kamerası oldukça tatmin edici ve bulanıklık ve benzeri şeyler ile karşılaşmadım. Şebeke olayına gelirsek : genel anlamda gayet akıcı ve şebeke sorunu yaşatmayan cihaz nadir de olsa arada bir çekim sorunu yaşıyor ama dediğim gibi baya nadir oluyor. Denediğim ve şu anda oynadığım oyunlar da da büyüy bir sıkıntıyla karşılaşmadım. bataryasıdabenim için yeterli oluyor bir akşam eve gittiğimde telefonda gelende 20% civarlarında şerjım oluyor.

beni üzen tek tarafı telefonun yan taraflarının göründüğünden çok daha dayanıksız olması oldu. çep hizasından telefonu düşürdüm ekranda bir çatlama falan olmadı ama yan tarafı içe doğru yamuldu buda ekrana içten zarar verdi ekranda sanki bir temazsızlık varmış gibi çizgiler oluşuyor

genel olarak bakarsanız fiyatının telefonu diyebilirim sonuç olarak bir kullanıcının azami beklentisini fazlasıyla karşıladığını düşünüyorum. Bu fiyata alınabilecek Xaomi gibi markalar mevcut ama benim için ekran boyutu önemli olduğundan dolayı seçimim XA ultra oldu.

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :blush:

Herkeze iyi forumlar

IKrakeN8

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Şuan XA Ultrayı önerir misiniz ?
şebeke sorunu falan düzeldimi ?

tgoktas38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben de Sony Xperia XA Ultra kullanıcısıyım. Yalnız bir problemim var ve hiçbir yer de bunu yaşayanı göremedim bir türlü. Telefon bazen kendi kendisine dokunmatiği çalışıyor. Bildirim paneli iniyor sürekli. Format attım düzelmedi. Bir kere daha yaptım yine düzelmedi. Bu problem ara ara tekrarlıyor. Dokunmatikle alakalı böyle bir problemi olan var mı acaba ?

erdemsrmsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaşlar ben de Sony Xperia XA Ultra kullanıcısıyım. Yalnız bir problemim var ve hiçbir yer de bunu yaşayanı göremedim bir türlü. Telefon bazen kendi kendisine dokunmatiği çalışıyor. Bildirim paneli iniyor sürekli. Format attım düzelmedi. Bir kere daha yaptım yine düzelmedi. Bu problem ara ara tekrarlıyor. Dokunmatikle alakalı böyle bir problemi olan var mı acaba ?

bende o sorun oldu ama benim yüzümdendi
telefonu düşürdüm ve yan tarafında içe gömülü bir alan oluştu. ondan sonra bu söylediğin sorunu yaşadım bir kaç kez

yani ekranda bir sıkıntı olabilir

onun haricinde birde telefonu usb ile bilgisayara bağladığımda oluyor ama bence yine bu ekran sorunu

düşürmediysen bir servise götür derim

tgoktas38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende o sorun oldu ama benim yüzümdendi
telefonu düşürdüm ve yan tarafında içe gömülü bir alan oluştu. ondan sonra bu söylediğin sorunu yaşadım bir kaç kez

yani ekranda bir sıkıntı olabilir

onun haricinde birde telefonu usb ile bilgisayara bağladığımda oluyor ama bence yine bu ekran sorunu

düşürmediysen bir servise götür derim

Aynen ben düşürmedim tertemiz kullandım. Ama bu problem canımı sıkıyor. Servise götüreceğim sanırım düzelmiyor çünkü.

tgoktas38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun bana göre ekrandan geliyor yani yazılımsal değil servis harici bunu çözmen çok zor
güvenli modda telefonu kullandığım zaman bu problem olmuyor. Yüklediğim bir uygulama mı sorun çıkarıyor tam anlayamıyorum.