Sony Xperia Sola | SXDXPepperZ1 ROM v3.1 (Z1 Almost Style) En Stabil Rom. [4.0.4]

Bu konuyu okuyanlar

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
PhotoGrid_1387328809842.jpg

PhotoGrid_1387328910843.jpg

PhotoGrid_1387328944708.jpg

PhotoGrid_1387329282971.jpg

PhotoGrid_1387329322702.jpg

PhotoGrid_1387329355719.jpg

PhotoGrid_1387329424356.jpg

PhotoGrid_1387329385217.jpg

PhotoGrid_1387329643993.jpg

PhotoGrid_1387329611226.jpg

Özellikler:

AC!D Audio Engine v8
Cyber-shot™ Camera MOD v4.7.2
Özelleştirilmiş güç menüsü.
Z1 Framework
Zipaligned
Deodexed

Z1 Uygulamaları:

Tema
Arama Uygulaması
Geliştirilmiş Telefon rehberi
Geltişrilmiş Kilit Ekranı
SystemUI
Home Launcher
Saat Widgeti
Açık - Kapalı Araçlar
MusicWidget
Calculator
Takvim
Alarm & Saat

Medya Uygulamaları:

Xperia Z1 Album
Xperia Z1 Movies
Xperia Z WALKMAN

Hatalar:

Şuana kadar tek hata Xloud müziği açtıktan 5 - 10 saniye sonra müziğin sesi kısılıyor yalnız Xloud'u kapatırsanız düzelecektir. Bu sorunun nedeni
AC!D Audio Engine v8'den kaynaklandığı söyleniyor bakalım ama.. :)

Yükleme işlemleri

1 - İlk önce .54 Orjinal ICS romunu Flashtool'dan flaşlayın.
2 - Kerneli yükleyin.
3- CWM Recovery'e girin.
4- Sonra Rom'u yükleyin. "
SXDXPepperZ1_ROM_v3.1-Final" Önünüze işlemler çıkacak (Run cleaner and Install Rom'u seçin.)
5- Yüklenince yeniden başlayacak ve tamamdır. :)

Herhangi anlamadığınız yer, sorun vs gibi şey varsa çekinmeden konu altında yazabilirsiniz.

Konu altında roma uygun çeşitli modları paylaşacağım.

Kernel: http://www.mediafire.com/download.php?in1grp5hvbcr7tc
ROM: http://d-h.st/dTu

Kaynak: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48588167&postcount=75&nocache=1&z=7967928429134190

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
1-Müziğin sesi kısılıyor derken? Tekrar açılmamak üzere mi kısılıyor? yoksa en başta kısılıyor tekrar çınca düzeliyor mu? illa xloudu mu kapamak gerekiyor?

2- Mesela spotfy ya da fizy'den müzik dinlerken de Xloud'u kapatmak gerekiyor mu? yoksa bu durum sadece telefonun kendi medya yazılımları için mi geçerli?

3- whatsapp, twitter vs. gibi çok kullanılan programlar açıkken ram kullanımı ne kadar?

4- Menünün de bi ekran görüntüsünü koyar mısınız size zahmet :)

ek olarak bu flashtool windows 8.1de sıkıntılıydı biraz, o durum düzeldi mi ?

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
1-Müziğin sesi kısılıyor derken? Tekrar açılmamak üzere mi kısılıyor? yoksa en başta kısılıyor tekrar çınca düzeliyor mu? illa xloudu mu kapamak gerekiyor?

2- Mesela spotfy ya da fizy'den müzik dinlerken de Xloud'u kapatmak gerekiyor mu? yoksa bu durum sadece telefonun kendi medya yazılımları için mi geçerli?

3- whatsapp, twitter vs. gibi çok kullanılan programlar açıkken ram kullanımı ne kadar?

4- Menünün de bi ekran görüntüsünü koyar mısınız size zahmet :)

ek olarak bu flashtool windows 8.1de sıkıntılıydı biraz, o durum düzeldi mi ?

1 - Kısılmaktan kastım şu normalde Xloud açıkken sesin tam son ses vermesi gerekiyorken, az veriyor. Yani tam tersi bir olay. Xloud kapalı olacak Yalnız sadece Medya uygulamalarında geçerli (Walkman, Filmler) diğer uygulamalarda ses açısından sorun yok.

3 - Fazla boş uygulama olmadığı için Ram kullanıımı normal

Windows 8.1 Driverlar hakkında bir bilgim yok. En son elektrikler gitti ve benim 8.1 çöktü. :D Şuan yedek işletim sistemi Win7'deyim. :D

Ekran görüntüleri:

wzzbD6.png

xGrlA2.png

wj7oOr.png

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Güzel rom, güzel anlatım, bol ss rom iyiye benziyor

mephistozcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi kaç hafta öncesine kadar bende bu romu kullanıyordum.

Görsel olarak, performans olarak gayet güzel. Ancak oyun oynarken yada facebook gibi uygulamaları kullanırken arama geldiğinde donma oluyordu. Birini acil aramam gerekiyor ama kişilere ulaşmak için baya beklemek gerekiyordu. Bu sorunu çözemedim. Sizde böyle sorunlar varmı?

Merak ettim hangi modları yüklediğini. Status bar yüklemişsin güzelmiş.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bi kaç hafta öncesine kadar bende bu romu kullanıyordum.

Görsel olarak, performans olarak gayet güzel. Ancak oyun oynarken yada facebook gibi uygulamaları kullanırken arama geldiğinde donma oluyordu. Birini acil aramam gerekiyor ama kişilere ulaşmak için baya beklemek gerekiyordu. Bu sorunu çözemedim. Sizde böyle sorunlar varmı?

Merak ettim hangi modları yüklediğini. Status bar yüklemişsin güzelmiş.

Normal şarj ikonu

KDjpnl.png

Şarjdayken ikon:

em0mO2.png

System/App'e bu ismi ile değiştirmeden at. İzinleri ayarla.

İzinleri ayarladıktan sonra telefonu yeniden başlat. Ve diğer SystemUI.apk'yı silip. Bunun ismini "SystemUI" yap.

Sonra yeniden başlat tamamdır.

Sadece bu rom için geçerli. Diğer telefon veya/romlar için geçerli değildir.

Rehebere girerken veya arama tuşlarına girerken donma yok da biraz geç açılıyor.

Link: http://dosya.co/tya1zictofjs/SystemUI-1.apk.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kurulumu nasıl yapacağız birisi basitçe anlatabilir mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
önce kernelı kuruyorum sonra romu kuruyorum reboot yaptıkdan sonra sony makebelieve de kalıyor açılmıyor nerde hata yapıyorum

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
önce kernelı kuruyorum sonra romu kuruyorum reboot yaptıkdan sonra sony makebelieve de kalıyor açılmıyor nerde hata yapıyorum

İlk kısımda hata yapıyorsun. ".54 Orjinal ICS romunu" flaşla.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ICS tabanlı Z1 görünümlü Rom'dur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Romu 3 gündür sorunsuzca kullanıyorum. Ama foursquare de yer bulamıyor yani şebeke ile yer tespiti yapamıyorum bunun bir çözümü var mıdır?

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Romu 3 gündür sorunsuzca kullanıyorum. Ama foursquare de yer bulamıyor yani şebeke ile yer tespiti yapamıyorum bunun bir çözümü var mıdır?

Google haritaları yüklersen playden sorun çözülür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunun gaps paketini nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim ilk romumu yüklicem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa beyler bnde hiç rom yuklemedım yardımcı olurmusunuz adım adım ve detaylı anlatarak..yalnız ilkkez yuklıcem xperia sola dan sıkayetcıyım kasma sorunu var belkı rom atmama yardım edersenız düzelebilir çok sinirimi bozuyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa beyler bnde hiç rom yuklemedım yardımcı olurmusunuz adım adım ve detaylı anlatarak..yalnız ilkkez yuklıcem xperia sola dan sıkayetcıyım kasma sorunu var belkı rom atmama yardım edersenız düzelebilir çok sinirimi bozuyor..
ilk defa rom atacaksan işin çok uzun önce bootloader kilidini kaldırman lazım iyice araştır pek çok forumda detaylı anlatımı var

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Sony yazısında telefon kaldı yardım

Artık sola kullanmıyorum arkadaşlar. Son donmasında çaktım duvara. :D xDA'da yeni lolilop romlar mevcut onları denemenizi tavsiye ederim.

Sony yazısında kaldı çünkü ilk önce orjinal .54 ICS tabanlı romu flashlamıyorsun, onu flashla sonra kerneli yükle sonra Rom'u yükle işlem bu kadar. :wink:

Son mesajlar