Sony Xperia S Root Yapma ( 6.1.A.2.55 )

Bu konuyu okuyanlar

serdalm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pc companion yada Update Service ile denediğimde telefonunuzda farklı bir yazılım kullanılıyor diyor ve işleme devam etmiyor.
Flashtool u ise açıyorum.

hazırsak başlayalım artık :)
1. indirdiğiniz romu açın ve içindeki Boot.img dosyasını masaüstüne kopyalayın.
2. indirdiğiniz Rom ve Google uygulamaları dosyalarını telefonunuza kopyalayın. (zip ten çıkarmadan)
Bu yönergelerdeki 2.adımı yapamıyorum.Çünkü telefonun içini Pc'ye bağladığımda göremiyorum.Hadi neyse o adımı geçtim.

3. daha önce indirdiğimiz SE Bootloader_Unlocking_Relocking.exe uygulamasını açalım
4. Select Type of Flash kısmından Fastboot u seçin
5. Select IMG or SIN file to Flash ın yanındaki beyaz boşluğa çift tıklayın
6. açılan pencerede masaüstüne kopyaladığımız Boot.img dosyasını bulup seçin
7. Flash a tıklayın

Se bootloader'i açıyorum indirdiğim Cyng modun Boot img'sini masaüstüne kopyalayıp 5.adıma geçiyorum.Boot.img'yi gösterip flash'a tıkladığımda Sebootloader donuyor.

serdalm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Update ile eski haline getireyim diyorum

lk1p0.jpg

Uyarısı çıkıyor.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
[MENTION=102260]serdalm[/MENTION] bootloader kilidini kapatıp dene. bootloader açık iken Pc companion yada Update Service hata verir

hussun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar elimde iki tane telefon var sony xperia s
şu an internet cafedeyim bir telefon rootlu bir telefon rootsuz
rootsuz olanda 55 yüklü
rotlu olan 45 sürüm yüklü
rom atacam
teamviewer şu an yardım edebilecek var mı?
yapamadım yardımlarınızı bekliyorum
ŞU AN İNTERNET CAFEDEYİM

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yardım edebilecek birisi var mı?şu an internet cafedeyim

hussun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah rızası için yardım edebilecek birisi var mı? ? ?

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Valla sony kullansam. Söyletdim kardeşim ama özürdilerim

hussun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya yapan birisi varsa yardım bekliyorum sadece

son çağrı internet kafeden çıkıyorum yardımlarını esirgemeyecek bir arkadaş arıyorum xperia s e rom atabilecek

kimse yok mu? ? ?

yukselyilmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya yapan birisi varsa yardım bekliyorum sadece

son çağrı internet kafeden çıkıyorum yardımlarını esirgemeyecek bir arkadaş arıyorum xperia s e rom atabilecek

kimse yok mu? ? ?

dostum ben 12 saati aşkın süredir yardım bekliyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
işe yaramıyor telefon açılıp kapanıyor ama root olmuyor roted now yazısı geliyor tırt boot loder:yes boot loaderdede sıkıntı yok ama tel açılmıyor resimli şekilde de anlatsanız bu program root etmiyor teli herşeyi dogru yatım 55 sürüm

Idiox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
http://forum.shiftdelete.net/sony/294406-xperia-s-root-yapma-bootloader-unlock-cwm-rom-yukleme.html
öncelikle yanlış birşey demişsem pardon şimdiden, buradaki linkte anlattığını birebir olarak yaptım abi sanırım bunu yapınca rom ve bootloader kilidini açmış oldum ve ardından görüntüsünü beğenmediğim için :D bu rootu yüklemek istedim ama rootu yaptıktan sonra "malesef com.android.phone çalışmayı durdurdu." gibi bir yazı aldım telefonda ve sürekli reset attı bnde aynı işlemi tekrarladım ama bu adımı yapmadım bu orjinal telefon görüntüsüne dönmemi sağlarmı kameramında pek iç açıcı halde olduğunu söyleyemem arada çalışmayı durduruyo..
Xperia S var elimde bunuda belirtiyim tekrar :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
http://forum.shiftdelete.net/sony/294406-xperia-s-root-yapma-bootloader-unlock-cwm-rom-yukleme.html
öncelikle yanlış birşey demişsem pardon şimdiden, buradaki linkte anlattığını birebir olarak yaptım abi sanırım bunu yapınca rom ve bootloader kilidini açmış oldum ve ardından görüntüsünü beğenmediğim için :D bu rootu yüklemek istedim ama rootu yaptıktan sonra "malesef com.android.phone çalışmayı durdurdu." gibi bir yazı aldım telefonda ve sürekli reset attı bnde aynı işlemi tekrarladım ama bu adımı yapmadım bu orjinal telefon görüntüsüne dönmemi sağlarmı kameramında pek iç açıcı halde olduğunu söyleyemem arada çalışmayı durduruyo..
Xperia S var elimde bunuda belirtiyim tekrar :)

hocam kusura bakma ama ne sorunu anlayabildim ne de ne yapmak istediğini? :D

Idiox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
linkteki rom bootloader kilidi kaldırma olayını yaptım ardından bu rootu yaptığımda "malesef com.android.phone çalışmayı durdurdu." gibi bir hata aldım sonra ilk işleme geri döndüm bunu nasıl yüklerim sorunsuz ona yardımcı olursanız birde sistem yedeklemelirimi pcden bootloaderı kapatıp alabilir miyim ?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
linkteki rom bootloader kilidi kaldırma olayını yaptım ardından bu rootu yaptığımda "malesef com.android.phone çalışmayı durdurdu." gibi bir hata aldım sonra ilk işleme geri döndüm bunu nasıl yüklerim sorunsuz ona yardımcı olursanız birde sistem yedeklemelirimi pcden bootloaderı kapatıp alabilir miyim ?

bu rootu yükledikten sonra bootloaderi kapatırsan telefon açılmayabilir :)

Idiox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bunu yüklemeden kapatırsamda kapalı kalma olasılığı varmı kapattım açılmıyoda telefonun kendisi :/

bu durumdan telefonu çıkarmanın yolu ne abi telefon şuan açılmıyo saat 5ten beri telefonla uğraşıyom delircem galiba 1-2 saate :D

thesles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yav biriside xperia s 6.3.b.0.200 nasıl root edeceğimi söylesin bulamadım hiç biryerde çıldırmak üzereyim :):)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
4.2.2 nasıl yükleyecez birisi yardım etsin..:D