Sony Xperia S JellyBean 4.1.2 (6.2.B.0.211) için Root Yapma ve CWM Recovery Yükleme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Kadima

Rektör
Sony Xperia S JellyBean 4.1.2 (6.2.B.0.211) için Root Yapma ve CWM Recovery Yükleme

Not: Root Yapma Bootloader kilidi açık veya kapalı cihazlar için olabilir ama CWM Recovery sadece Bootloader kilidi açık cihazlar içindir.

Root Yapma

• Root uygulamasını buradan indirin ve klasöre çıkartın.
  • Telefondan USB Hata Ayıklama'yı etkinleştirin. (Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri)
  • Telefonu açık bir şekilde bilgisayara bağlayın.
  • İndirdiğiniz Root klasörü içerisindeki Runme.bat dosyasını çalıştırın ve 1 e basın.

• Telefon otomatik olarak yeniden başlatıldıktan sonra Rootlanmış olacak.
  • Hayırlı olsun :)

CWM Recovery Yükleme

• Daha önce Fastboot driverlarını yüklemediyseniz buradan indirin ve çalıştırın.
  • Model seçim ekranında en alttaki Fastboot'u ve Flashmodu işaretleyip kurulumu tamamlayın.
  • Buradan CWM dosyasını indirin ve klasöre çıkartın.
  • Klasör içerisinde iken Shift tuşuna basılı tutup farenin sağ tuşuna basın.
  • Açılan menüden Komut penceresini burada aç'ı seçin.

• Telefonu açık bir şekilde bilgisayara bağlayın.
  • Açılan Komut Penceresine adb reboot bootloader yazın ve enter'a basın.

• Biraz bekledikten sonra telefon kapanıp fastboot modunda bağlanacaktır.(Mavi bildirim ışığı yanar)
  • Fastboot moduna geçince komut penceresine fastboot flash boot cwm.elf yazın ve enter'a basın.

• Finished yazısını gördüğümüzde yükleme işlemi tamamdır. şimdi fastboot modundan çıkalım.
  • Komut penceresine fastboot reboot yazın ve enter'a basın.

İşlemler bu kadar hayırlı olsun :)

Not: CWM Recovery menüsüne girebilmek için açılışta Sony logosu çıkınca bildirim ışığı yanar. Bu esnada Ses Açma tuşuna ard arda basın.

Anlatım bana aittir.

vlkn1907

Profesör
anlatımın için teşekkürler kardeşim birde bu derleme numarası 6.2.B.0.211 olması ne açıdan fark yapar dün resmi güncelleme yaptım benimki 200 farkı ne bunun

Kadima

Rektör
anlatımın için teşekkürler kardeşim birde bu derleme numarası 6.2.B.0.211 olması ne açıdan fark yapar dün resmi güncelleme yaptım benimki 200 farkı ne bunun
hocam tam olarak yeni güncelleme neler getirdi bilemiyorum ama hafif performans sorunları, hatalar gibi şeyleri düzeltmiştir :)

By_ÇaKaL

Asistan
Maalesef bende şöyle bir sorun çıkarttı.

xda'da paylaşımı yapan doomlord adlı kullanıcının açtığı başlığı baya bir gezdim fakat aynı sorunu yaşayan farklı bir kullanıcının şikayetin denk gelemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun şu şekilde çözebilirsiniz

you will... diye gecen cümlenin altıdakı 3 satır kodu sırayla birer birer yazın entere basın sorun hallolmuş olur adam o kodları yazmanızı istiyor.

patientia

Profesör
android3 bl yi manuel açıyoruz o zaman rootu bugün denerim. Tişikirlir sipirmin

burak2815

Üyecik
200 de yazılım hataları vardı ses açma tuşu bi süre sonra işlev kaybediyodu ve bi iki hata daha var piyasaya sürdüklerinden sonra şikayetler üzerine hataları düzeltip 211 çıkarttılar. Bu son güncelleme olucak 4.2.. Çıkmaz büyük ihtimal sıkın dişinizi yükleyin :) :) :)

burak2815

Üyecik
Her ülkeye farklı zamanda gelir. En fazla iki haftaya gelir ses tuşu haricinde anlamıyacapın bi iki deişme olcak ses burdakilerle uğraşma iki hafta içinde gelir geldiğinde o güncellemeyi yükle. Root yap burda yapıcan işlemlerle aynı şey olucak telefon. Benden tavsiye hiç yorma kendini güncellemeyi yükle ben ilk deneyimimde korkmuştum biraz

burak2815

Üyecik
her şeyi denedim kodları azdım 1. için ayrı 2. ve 3. için ayrı ayrı yazdım onatladı exit yapmamı telefonun tekrar başlatılacağını söyledi telefon açılıp kapandı ama hayla root olmadı :/ :/ :/ :/

burak2815

Üyecik
not supported (desteklenmez) 6.2.B.0.200 root yapmanız burda verilen programdan imkansız bu 211 için tasarlanmız (((xda))) nın sitesinden bulun

cabbars

Üyecik
adb reboot bootloader yazdığımda "adb iç veya dış çalıştırılabilir bir program olarak tanınmıyor yazıyor :(

stat counter