Sony Xperia M5 Kullananlar Kulübü ( Z Serisine Yeni Alternatif )

Bu konuyu okuyanlar

blackandred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar ben 8 aydır sony m5 kullanıyorum android 6,0 a güncelledikten sonra ana ekranda sağ üst köşedeki saat donmaya başladı bir süre sonra ekranı kiletledikten sonra kilit ekranındaki satt doğru ama sağ üst köşedeki duruyor format attım saatin ayarlarını değiştirdim ama olmuyor ne yapmam gerekeni söyler misiniz garantiye mi göndermeliyim yoksa bir çözümü var mı?

blackandred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar ben 8 aydır sony m5 kullanıyorum android 6,0 a güncelledikten sonra ana ekranda sağ üst köşedeki saat donmaya başladı bir süre sonra ekranı kiletledikten sonra kilit ekranındaki satt doğru ama sağ üst köşedeki duruyor format attım saatin ayarlarını değiştirdim ama olmuyor ne yapmam gerekeni söyler misiniz garantiye mi göndermeliyim yoksa bir çözümü var mı?

selin_a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet, bu durum bende de oluyor. Güncellemeden önce de var mıydı hatırlamıyorum. Bu sebepten dolayı değil ama telefonu fabrika ayarlarına getirdim ilk önce o sorun da düzelmiş gibiydi ama sonra yine olmaya başladı aynı şekilde sizin gibi. Ve gerçekten sinir bozucu bir durum. Bunun yüzünden ne geç kalışlar yaşadım beni zor duruma düşüren :(((

blackandred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, bu durum bende de oluyor. Güncellemeden önce de var mıydı hatırlamıyorum. Bu sebepten dolayı değil ama telefonu fabrika ayarlarına getirdim ilk önce o sorun da düzelmiş gibiydi ama sonra yine olmaya başladı aynı şekilde sizin gibi. Ve gerçekten sinir bozucu bir durum. Bunun yüzünden ne geç kalışlar yaşadım beni zor duruma düşüren :(((
peki başka birilerinden yardım aldınız mı bende çok sıkıntı çekiyorum neden olduğunuda bulamadım ama sony türkiyeyi arayacam onlarda garantiye gönder diyecek

selin_a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
peki başka birilerinden yardım aldınız mı bende çok sıkıntı çekiyorum neden olduğunuda bulamadım ama sony türkiyeyi arayacam onlarda garantiye gönder diyecek
Hayır yardım almadım saat konusu için ama gerçekten sinir bozucu bir durum :( ne olacak ben de bilmiyorum :(

blackandred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır yardım almadım saat konusu için ama gerçekten sinir bozucu bir durum :( ne olacak ben de bilmiyorum :(
alarmda çalmıyor sırf bu yüzden kafayı yedirtecek bana bu son haftada ama yarın arayacam seni de biligilendiririm muhakka bir çözümü vardır

selin_a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Garanti dışında her yol tercihimdir, gönder bekle ki gelsin olmuş mu olmamış mı vs vs... Bir sürü iş... Umarım çözümü basit bir şeydir, haber bekliyor olacağım sizden...

Burak ersen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamunaleyküm kardeşlerim birisi bana yardım etsin telefona güncelleme geldi 600 mb gibi, bi şey indirdi sonra yükleme için sarjın %50 nin altında olmaması gerek dedi jarza takdım %55 oldu sonra baslattım ve assagıya indim hayalım eve gelince bitmiş olmasıydı ki eve geldiğimde galiba jarzdan çekmişler telefonu açılıyor sony ve xperia yazısıgeliyor ve android işaretinin üstünde ünlem işartetiyle altta hata yazısı geliyor ne yapmalıyım nolur telefon açılmıyor hep hata veriyor reset atıyorum tekrardan hata veriyor

Recep0163

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
M5 kullanıyorum bende cok güzel telefon yanlız internette özelliklerde 3g 4.5g var yazıyor ama ben onu nasıl kulana bilirim bilmiyorm oparötörde de acık 3g ve 4.5g telefonun özelliği yok mu yoksa

selin_a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
M5 kullanıyorum bende cok güzel telefon yanlız internette özelliklerde 3g 4.5g var yazıyor ama ben onu nasıl kulana bilirim bilmiyorm oparötörde de acık 3g ve 4.5g telefonun özelliği yok mu yoksa

Hattınızın değişmesi gerekiyor diye biliyorum

selin_a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yeniden merhabalar,
telefonumun güç tuşu çalışmıyor :( ne yapmam gerekir? herhangi bir düşme vb yaşamadı, telefonu masaya koydum elime alıp tuş kilidini açmak istediğimde açılmadı, silikon kabını çıkarıp tekrar denedim, olmadı. Basıyor fakat tepki vermiyor.

Çeri34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar gelen 6.0 güncellemeyle kamera 21 megapixel deyken sadece 4.3 modunda çekiyor yanlış hatırlamıyorsam eskiden böyle değildi bu sorunu nasıl halledecez

emroqz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sony m5 telefonuma su geçti servis anakart degiştirip geri gönderecek galiba parça bekliyor su an ne yapmalıyım sonuç olarak bu telefon su geçirmelik sertifikalı ürün yol gösterir misiniz böyle bir durumla karşılaşan var mı ?

Reaksiyon puanı
8
2016 mayıs ayı içerisinde almıştım cihazı öncelikle en kısa tecrübe tanımım 'REZALET' kelimesidir aslında telefon ilk 3 ay kendine tapacak dereceye getirdi beni performans, kamera, şarj, ekran performansı derken her şey iyiydi hoştu güzeldi fakat bu zaman zarfından sonra açık kaldığı aktif olduğu her süre içerisinde sürekli bir arıza çıkarmaya başladı (kamera netlemiyordu defalarca çıkıp girmem gerekiyordu ki bu bazen bu çabalarada değmiyor kamera düzelmiyordu, müzikleri ileri sarsamda en fazla 40. sn ffelan gidiyordu kimi 3-4 dk lık müzikler sadece 40 sn vs gözüktüğüde oluyordu, ekran ortasında ışık süzmeleri oluştu, şarj performansı kolay farkedilebilecek şekilde azaldı, kimi arkadaşların bahsettiği saat takılma sıkıntısı oldu ve uğraşmayın arkadaşlar maalesef çözümü yok benin telefonum 3 sefer servisede gitti geldi anakart değişmesi felan hiçbirşey bu ve bunun gbi sorunlara cevap olmadı ki zaten servis ilk gönderimimden sonra telefonun emsalleri ile test edildiğini gerekli bütün testlere tabii tutulduğunu ama anormal bir duruma rastlamadıklarını söylediler ki daha durun telefon bana geldiğinde kutuyu açtığım an şok oldum sanki telefon balçık çamurun içinden çıkmış arka kapaktaki camda çizikler oluşmuş(cihazımı çok temiz kullandım kılcal çizik dahi yoktu gönderdiğimde) ve arka kapağın silikonu oldukça gevşemiş şekilde elime aldım tabiki bunları kanıt olarak depoladım ki zaten mağaza çalışanının önünde telefonu ilk açtığım an chazın donup kalması bana bir şahit kazandırdı işin özeti tekrar cihazı tekrar göndereyip arayıp işin peşini koşturup garanti kapsamında anakartı değiştirttim ve tüketici haklarından bu fırsatla iade ettim şu an 8 günlük LG G5 kullanıcısıyım ve çok memnunum gerçe M5 8 günlükken bundan daha kraldı ama bakalım umarım gelen gideni aratmaz benim görüşlerim bu kadar kimseye asla ve asla tavsiye etmem umarım yardımcı olabilmişimdir ..

Cem boran han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba şuan sony xperia m5 adlı telefonu kullanıyorum telefon bazı günlerde şarjı doluyken kapanıyor ve şarj aletini takmazsan açılmıyor bu bana ciddi derecede sorunlar yaşatıyor bu sorunun sebebi nedir açıklarsanız sevinirim.

buyukkurtul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldım ve 6 ay kullandım bunun 4 ayı serviste geçti, Allah belasını versin m5 gibi cihazın, Ama Allah var servis bi yandan iyi suya girmesine rağmen değişim vardi ama 2 ay da bekledi diğer iki ay da anakart değişiminden yedi son değişimde A3 2016 ile takas ettim Sony kullanicaksaniz mtk işlemciden uzak durun gidin Z veya x serisi alın şuan XZ ile yaziyorum telefon gümbür gümbürr :)